ERMAL FEJZULLAHU

I vetmi ndryshim në “Top 5” është hyrja e “Pendimi”, kënga me më shumë ngjitje këtë javë

Kjo javë ka ardhur kryesisht e qetë sa i përket pozicionimit të këngëve por ka edhe nga ata fansa që me fanatizëm vazhdojnë të mbështesin artistët e tyre të preferuar. “Top 5” ka mbetur thuajse i njëjtë me javën e kaluar, i vetmi ndryshim është hyrja e bashkëpunimit të Enxhi...

Publiku zgjedh “The Top List Quarantine Song”

Karantinimi pa shoqërinë e muzikës do ishte akoma më e vështirë. Duke qënë se muzika është ilaci i shpirtit edhe në këtë rast, ajo na qetëson nga situatat e ndryshme në të cilat na përball vetëizolimit. Pavarësisht se projektet e reja të publikuara janë të pakëta, publiku vazhdon të shijojë...

27 këngët e reja që solli Shkurti në 29 ditë

Muaji Shkurt i këtij viti përveçse i vecantë se përbëhej nga 29 ditë, ai është konsideruar gjithashtu  special për publikimet e shumta muzikore që ka patur. Duket se fakti që është muaji i dashurisë, artistët vihen në lëvizje duke publikuar projekte muzikore, të cilat i dedikohet dashurisë por edhe tradhëtarëve....

Hiti që prezantoi Ermal Fejzullahun me publikun në “Top Fest”, nuk e ka humbur freskinë akoma

Ishte viti 2005, ekzaktësisht “Top Fest 2”, koha kur Ermal Fejzullahu jo vetëm u bë i njohur për publikun shqiptar por edhe arriti të fitonte zemrën e shumë fansave. Edhe pse kishte marrë pjesë ne “Top Fest 1”, Ermali rezultoi mjaft i pëlqyer me këngën “Per nje dashuri”, një baladë...

“Top 5”, me një mbretëreshë të re dhe një rikthim që ju kish munguar

Të jesh në 5-shen e këngëve më të dëgjuara dhe të votuara të javës në “The Top List” është një arritje shumë e madhe për artistët shqiptar. Por kush ka mundur të futet në “Top 5” këtë javë? Gjatë kësaj jave, një mbretëreshë e re i është shtuar “Top 5”...

Dy hyrje të reja në “Top 5”

Kjo javë ka sjellë katër hyrje të reja në klasifikimin e “The Top List” dhe ndërkohë që janë pozicionuar mjaft mirë, dy prej tyre kanë arritur të futën ne 5-shen e këngëve më të dëgjuara dhe votuara të javës. Elvana Gjata – A m’don Ajo nuk di të zhgënjejë kurrë...

Kreu rrotullohet rreth vetes

Ndryshe nga java e kaluar, vendi i parë nuk i përket më Yll Limanit. Edhe pse javën e kaluar mbante vendin e tretë, “Tela” e Kidës dhe Ermal Fejzullahut është rikthyer sërish në krye të klasifikimit pas katër javësh mungesë. Pavarësisht se ka qënë gjithmonë pjesë e zonës së nxehtë,...

Ky është hiti i verës derimë tani

Ndërkohë që jemi në mes të sezonit të verës, artistët nuk ndalen së prodhuari muzikë të re, duke qëndruar sa më pranë fansave të tyre. Eshtë një nga periudhat e vitit, kur këngëtarët punojnë më shumë, duke marrë pjesë nëpër koncerte të ndryshme si brenda dhe jashtë vendit. Po kush...

Kida, Butrinti dhe Tayna ngjiten më shumë se askush këtë javë

Kjo javë shënoi klasifikimin e 184-t të “The Top List”, një listë muzikore që sa vjen dhe bëhet më interesante. Artistët shqiptar vazhdojnë të ngrejnë temperaturat me projektet e tyre ritmike, duke marrë vëmendjen e publikut shqiptar. “The Top List” ka ardhur me disa ndryshime këtë javë sa i përket...