BESA KOKëDHIMA

Besa dhe Elinel, tre javë rresht në krye të listës

“Mos m’le me ra” prej tre javësh nuk i ndahet kreut të klasifikimit të “The Top List”. Që në momentin e parë të publikimit, bashkëpunimi i Besës dhe Elinel mori vëmendjen maksimale, duke u vendosur në vendin e parë të renditjes edhe pse kishte vetëm pak ditë që kishte dalë...

Dy javë në krye të listës, flet Besa…

Në pak kohë publikim, bashkëpunimi i Besës dhe Elinel ka korrur padiskutim një sukses të jashtëzakonshëm duke qëndruar për dy javë rresht në krye të klasifikimit të “The Top List”. E kontaktuar nga Top Awards, Besa ka zbuluar se si lindi ideja për këtë projekt muzikor si edhe planet e...

Besa tregon kokëfortësi duke shkuar në vendin e dytë

Ajo është duke shijuar një prej eksperiencave më emocionuese në karrierën e saj, atë të qënurit një prej trajnereve të “The Voice of Albania”, ku edhe është përshkruar si një nënë  për konkurrentët e saj, që kujdeset mirë sikur t’i kishte fëmijë. Pavarësisht se njihet për natyrën e saj të ëmbël,...

Besa prezanton këngën e re, hyn në “Top 40”

Ndërkohë që është tepër e angazhuar me rolin e saj të ri si trajnere e “The Voice” Besa nuk ka harruar fansat e saj. Ajo ka vendosur të publikojë më në fund projektin e ri muzikor, i cili prej kohësh ishte paralajmëruar, duke kënaqur adhuruesit e saj. Ndryshe nga kënga...

Besa dhe Flori sërish sukses këtë javë në “The Top List”

Ndërkohë që Besa Kokëdhima po përgatitet për projektin e saj më të ri muzikor “Kokeforte”, “123”, bashkëpunimi i saj me Flori Mumajesin vazhdon suksesin edhe pse kanë kaluar thuajse 5 muaj që nga publikimi. E ngjitur me 18 pozicione në “The Top List”, ky projekti muzikor është renditur në vendin...

Besa, trajnere në The Voice of Albania 6!

Besa, një zë e figurë e spikatur në skenën shqiptare, gati për t’u ulur në karrigen me emocionuese në botë! Pas daljes së parë në vitin 2003, publikoi albumin e saj debutues në vitin 2006 duke u bërë shpejt një emër i dashur për publikun, por edhe për kritikën. Pas...