BESA KOKëDHIMA

Besa Kokëdhima zbulon arsyen që nuk e çoi në finalen e Eurovisionit!

Artistja Besa Kokëdhima, e ftuar në “Cherry on Top” me Bora Zemanin, foli edhe për pjesëmarrjen e saj në Eurovizion, duke shprehur krenarinë për punën që ka bërë, por edhe për dashurinë që ka marrë nga publiku. Këngëtarja tregoi edhe arsyen që sipas saj kënga përfaqësuese nuk kaloi në finale,...

Ronela Hajati zbulon se çfarë i ka shkruar Besës përpara spektaklit të madh të Eurovision 2024!

E ftuar në emsionin “Pardon My French” me Jonida Aliçkolli dhe Arbër Çepani ka qenë artistja e mirënjohur Ronela Hajati. Ajo foli më shumë rreth projekteve të saj të fundit, këngët që priten të dalin të reja dhe disa momente epike nga karriera e saj disa vjeçare. Ajo ka përfaqësuar  Shqipërinë në...

Ngjitet nesër në skenën e Eurovision me “Titan”, Besa Kokëdhima zbulon detaje nga performanca e saj!

Besa Kokëdhima ka qenë mëngjesin e sotëm e ftuar nëpërmjet një lidhje me ‘Skype’ për “Wake Up”. Mbrëmjen e nesërme, skena e “Malmo Arena” në Suedi do të përqafojë ngjyrat kuqezi, me zërin e Besës që me siguri do të të na falë një përfaqësim dinjitoz në Eurovision 2024. Mëngjesin...

Super spektakël, Besa Kokëdhima sonte në studion e “Big Brother VIP”!

Këngëtarja e njohur, Besa Kokëdhima, do të jetë pjesë e spektaklit të sotëm të “Big Brother VIP”. Lajmi i bukur është bërë i ditur përmes një postimi në profilin zyrtar të BBVA në Instagram. “Besa Kokëdhima, e ftuar sonte në Big Brother Vip”, shkruhet bashkëngjitur me foton e artistes. Ndërkohë...

Në mbështetje të Kombëtares, Besa performon në mes të stadiumit të Parmës!

Ndeshja miqësore e 22 marsit mes Kombëtares tonë dhe Kilit në stadiumin “Ennio Tardini” në Parma, edhe pse në fushë nuk na dha rezultatin që dëshironim, i bëri dhe njëherë bashkë shqiptarët, për të treguar se kur bëhet fjala për të mbështetur njëri-tjetrin, jemi gjithmonë aty. Magjisë së tifozëve shqiptarë...

Besa Kokëdhima publikon versionin e ri të këngës për Eurovision!

Shqipëria ishte një nga tre vendet e para që zbuloi këngën e saj për Eurovision 2024. Besa Kokëdhima ka marrë të drejtën për të përfaqësuar Shqipërinë, falë mbështetjes së votës së publikut. Ajo interpretoi këngën “Zemrën n’Dorë” në Festivalin e 62-të të Këngës. Që kur artistja mori biletën e Eurovision,...

Triumfoi në Festivalin e Këngës, Besa Kokëdhima bën premtimin për në Eurovision!

Pas triumfimit në Festivalin e Këngës, Besa Kokëdhima ka reaguar në Instagram duke falënderuar të gjithë ata që e mbështetën dhe votuan për të. Çmimi i publikut që ajo mori i dhuron asaj të drejtën për t’u bërë përfaqësuesja e Shqipërisë në ‘Eurovision 2024’, një ngjarje që padyshim është kulmi...

Besa publikon projektin “Tiki Tiki”, ja si pritet nga publiku!

Këngëtarja e mirënjohur shqiptare Besa Kokëdhima është rikthyer me një këngë solo të titulluar “Tiki Tiki”. Votat e publikut kanë bërë që ky projekt të hynte menjëherë në klasifikimin e javës të “The Top List” duke u renditur kështu në vend të 43-të. Momentalisht ajo ka sjellë vetëm versionin e...

Ja yjet që u rri e bardha shumë në klipe!

Tendencat e fundit në videoklipe duket se i përshtaten shprehjes “Less is more”. Pra, sa më të thjeshtë dhe minimaliste, aq më mirë. E duket se artistët sa vijnë dhe po e përqafojnë akoma dhe më shumë kohët e fundit. Kjo vlen për videoklipet në tërësi, por edhe për veshjen...