BESA KOKëDHIMA

Ndryshon sërish kreu, vendin e zë një alamet kënge, “C’est la Vie” e Besës

Ka kaluar thuajse një vit nga publikimi i saj më i fundit, “Amor”, i cili ka qënë pjesë e klasifikimit zyrtar të “Top Awards” por Besa është rikthyer sërish në listë dhe kësaj radhe më e fortë se kurrë, duke zënë kreun e 100 këngëve më të bukura të muzikës...

Kënga e re e Besës na sjell një parashikim të kësaj vere

Besa di si të godasë gjithmonë në shenjë dhe kësaj radhe artistja ka vendosur të na sjellë një parashikim të kësaj vere, duke lënë të nënkuptohet se do të jetë shumë e nxehtë. “La La La” ka vendosur Besa ta titullojë prurjen e saj më të fundit muzikore, e cila...

Tre hyrje të reja në “Top 20”

Jemi në javën e 173-të të klasifikimit dhe nga java në javë, vëmë re që shumë projekte të reja i shtohen listës, sikurse ka ndodhur edhe këtë javë. 9 projekte të reja muzikore janë për pjesë e 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare, duke treguar se me...

Ja cilët janë artistët me më shumë javë në “Top 10”

Kjo javë nuk ka ardhur me shumë ndryshime sa i përket renditjes së këngëve në “The Top List”. Nëse do të bëjmë një analizë të klasifikimit, do vëmë re se 10 vendet e para kanë patur shumë pak ulje dhe ngritje sa i përket pozicionimit të këngëve. Ndërkohë që 10...

1/3 e kreut ndryshon, e kujt do të jetë fundjava e ndërrimit të vitit?

Alban Skënderaj dhe Besa janë të vendosur të mos e lëshojnë kreun e klasifikimit të 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare. SIkurse edhe javën e kaluara, “Nentor, 26” dhe “Amor” vazhdojnë të ruajnë vendin e parë dhe të dytë, duke treguar se edhe këtë javë, këto dy...

Besa: Kam bërë disa ndryshime rrënjësore në jetën time

Mungesa e saj në tregun muzikor shqiptar është ndjerë shumë dhe këtë e vertetojnë më së miri fansat e saj, të cilët kanë dëgjuar dhe votuar pafund prurjen më të re të këngëtares të titulluar “Amor”. Falë mbështetjes së madhe nga ana e tyre, Besa ka mundur të renditen në...

Gocat fitojnë në “Top 10”, mes tyre vetëm një djalë!

10 pozicionet më të nxehta të “The Top List” janë pushtuar nga artistet femra, duke lënë kështu të nënkuptohet se muzika e tyre po pëlqehet më shumë momentalisht. Kreu i klasifikimit të 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare i përkët pikërisht një artiste femër dhe bëhet fjalë...

Besa dhe Kejsi Tola, dy ngjitjet më të mëdha të javës

Kjo javë ka sjellë ndryshime sa i përket kreut si dhe zonës së nxehtë të klasifikimit pasi ndryshe nga java e kaluar kur vendi i parë i përkiste Kidës dhe këngës së saj “Merri Krejt”, është Butrinti me projektin e tij “Kush?” që kryeson për këtë javë “The Top List”....

Besa sjell koverat e artistëve me famë botërore me një interpretim autentik

Besa është një artiste që gjithmonë është vlerësuar për zërin e saj të veçantë dhe performancat emocionuese “live”. Si një nga artistet më inovative të skenës shqiptare dhe një profesioniste e vendosur, Besa kësaj radhe ka ardhur me një projekt të veçantë, “Besa Live Jamming”. E kontaktuar nga “Top Awards”,...