ALBAN SKëNDERAJ

“Albanët e kreut”! Skënderaj triumfon me “Lea” ndërsa Ramosaj ruan vendin e dytë

Kjo javë e klasifikimit të “The Top List” është pushtuar nga dy Albanët e njohur të muzikës shqiptare dhe bëhet fjalë për Alban Skënderaj dhe Alban Ramosaj. Dy artistët e talentuar renditen në dy vendet më të nxehta të klasifikimit zyrtar të “Top Awards”. Këtë javë, Alban Skënderaj ka triumfuar...

Alban Skënderaj në “Top 3” me këngën e re!

Ai është një ndër artistët që asnjëherë nuk zhgënjen dhe këtë gjë ka bërë edhe me projektin e fundit. Ndërkohë që kanë kaluar vetëm tre javë nga publikimi i tij më i ri, në bashkëpunim me Dj Sardi, Alban Skënderaj ka nxjerrë në treg në tjetër bashkëpunim. Kësaj radhe artisti...

Ja çfarë pëlqejnë më shumë fansat nga “Dhurata” e Albanit dhe Miriamit

Ky projekt muzikor ka ardhur si një dhuratë jo vetëm për vajzën e tyre Ameli por për të gjithë publikun shqiptar. E publikuar nëntorin e vitit të kaluar, kjo këngë ka marrë vlerësimet maksimale nga fansat e Albanit dhe Miriamit, të cilët kanë transmetuar gjithë ëmbëlsinë e tyre në këtë...

Alban Skënderaj fut edhe “Dikur” në klubin e këngëve me më shumë se një vit në klasifikim

E publikuar shkurtin e vitit të kaluar, “Dikur” është një projekt muzikor, i cili që në momentin e parë të publikimit, rrëmbeu menjëherë vëmendjen e publikut shqiptar. “Rrënqethëse, e çmuar, këngë që përcjell shumë emocion”, janë komentet e bëra për këtë këngë të Alban Skënderaj, i cili tregon qartë se...

Pak ditë para koncertit, a do të jetë “Dhurata” pjesë e këngëve që Alban Skenderaj do të këndojë në Pallatin e Kongreseve?

Rreth një muaj më parë, kantautori i dashur shqiptar, Alban Skënderaj lajmëroi të gjithë fansat e tij se do të ndante me ta një nga arritjet më të rëndësishme të karrierës së tij. Artisti tregoi se do të organizonte koncertin “Hapesira e nje Endrre”, një event që do t’i tejkalojë...

“Dhurata” e Albanit dhe Miriamit i lumturon të gjithë

Eshtë një nga këngët padyshim më të diskutuara të javës. Bëhet fjalë për bashkëpunimin më të ri të Alban Skënderaj dhe Miriam Canit, një këngë që i ka kaluar pritshmëritë, sa i përket komenteve pozitive. “Dhurata” titullohet prurja me e re e dyshes së talentuar, e cila ka qënë një...

Majk hyn në grupin e Elvanës dhe Alban Skënderaj, kënga e tij “Kcen”, mbush një vit në klasifikim

Ai ka publikuar edhe 5 projekte të reja muzikore pas “Kcen” por duket se fansat ende vazhdojnë të dëgjojnë dhe votojnë këtë projekt muzikor. Prej 52 javësh “Kcen” është bërë pjesë e klasifikimit zyrtar të “Top Awards”, ku nga java në javë ka mundur ta përballojë konkurrencën e projekteve muzikore,...

Alban Skënderaj pranë rekordit të Elvana Gjatës me “Stoli i Trendafilave”

Alban Skënderaj është pjesë e klasifikimit zyrtar të “Top Awards” me 5 projekte muzikore. Ndërkohë që pozicionohet mjaft mirë thuajse me të gjitha këngët, duket se njëra prej tyre po bën që artisti të jetë shumë pranë një rekordi, i cili momentalisht mbahet nga Elvana Gjata. I publikuar tetorin e...

Dj Olti, Albani dhe Lyrical Son bëhen nostalgjik me “93”

Dj Olti, i njohur për disa projekte muzikore, ka bashkuar fuqitë së fundmi me Alban Skënderaj dhe Lyrical Son, duke sjellë këngën e titulluar “93”. Përmes këtij projekti muzikor, Olti ka vendosur të rikthejë në qendër të vëmendjes muzikën e viteve 90′. Kjo këngë duket se ka kthyer pas në...