LAJME

Capital T paralajmëron projektin e radhës

Ndërkohë që po shijon suksesin e këngës “Hitman”, e cila deri tani ka mundur të marrë thuajse 3 milionë klikime në kanalin e “Youtube”, Capital T është gati të publikojë suksesin e radhës. Përmes një postimi të bërë në llogarinë e tij të Instagramit, reperi kosovar ka treguar se shumë...

Rikthehet DUDA

Me siguri shumë prej jush e mbajnë mend reperin nga Gjilani që prej “Top Fest 2”, ku ai spikati me rap-in e tij unik dhe tekstet origjinale, duke u kanë bërë dhe fitues në kategorinë e “Best Video”. 17 prilli ishte data e publikimit të hitit më të ri të...

TUNA sposton Cozman-in nga klasifikimi i “Top Awards”

“S’ia din vlerën arit, ej pika e djalit” është vetëm një prej fjalive tipike të 30 vjeçares nga Shkupi, pjesë e hitit të saj më të ri “Dy tima”, i publikuar rreth një javë më parë. Një Tuna provokuese, super sexy, plot tatuazhe e muskuj të tonifikuar, ajo dëshmon sërish...

20 javë klasifikim “The Top List”: Top Awards

Do të jetë mbrëmja e 24 Qershorit, ku më të mirët e muzikës moderne shqiptare do të përballen me krijimet më të suksesshmë të sezonit 2015-2016. Ndërkohë jemi në javën e 20-të klasifikimit të “The Top List”, Top Awards, ku për çdo javë kemi hyrje të reja muzikore si edhe...

“Une dhe Ti”, akoma një nga këngët më të preferuara të publikut shqiptar

U bë java e 10-të që “Une dhe Ti” është pjesë e “The Top List” dhe ende vazhdon të jetë një nga këngët më të preferuara të publikut shqiptar. Kjo është java e 4-të  që  Alban Skënderaj  kryeson renditjen e 20 hiteve më të bukura të muzikës moderne shqiptare. Një ndryshim...

NRG Band nuk dinë të ndalen

Nuk është aspak një metaforë. “Mos u nal” është pikërisht hiti më i ri i grupit kosovar, i cili nuk ndalet së bëri muzikë që prej vitit 2000. Pas hiteve të fundit mjaft të suksesshme “Ta du majmunin” dhe “Ajo m’kalli”, “Mos u nal” vjen si një bashkëpunim me DJ...

NRG Band dhe Dj Aldo publikojnë sot këngën e re

“Mos u nal” titullohet projekti më i ri muzikor i grupit NRG Band, i cili kësaj radhe ka vendosur t’i bashkojë fuqitë me Dj Aldon. Pas suksesit që korrën me këngën e tyre “Ajo m’kalli”, e cila prej 17 javësh është pjesë e “The Top List”, Top Awards, duket se...

“Faleminderit që e bëtë të pamundurën të mundur”

Në postimin e radhës në profilin e tij në Instagram, Noizy ka vendosur të falenderojë fansat e tij lidhur me suksesin e tij të radhës. Reperi ka treguar se klipi i këngës së tij “Grande” i ka kaluar tashmë 5 milionë klikime edhe pse ka vetëm pak javë që është...

“Tony Montana”

“Tony Montana po vjen”, jo personazhi i filmit të njohur me Al Pacino, po është pikërisht reperi Mozzik ai që do ta sjellë këtë presonazh të famshëm përmes një projekti të ri muzikor. Nëse do kërkoni profilin e Mozzik në Instagram, do shihni se ai është pushtuar nga fotot e...