LAJME

Një javë e suksesshme për “Rambo”, flasin “Rambo-t” e muzikës shqiptare

“Rambo” ka thuajse dy javë që ka dalë në treg por ky projekt muzikor është bërë pjesë e “The Top List” këtë javë duke u pozicionuar menjëherë në vendin e 6-të. Pas suksesit që korrën me “Presion” dhe “Vera”, dyshja e talentuar Blunt dhe Real vendosën të publikonin “Rambo”, një...

Rikthehet fuqishëm pas 4 vitesh, Asgjë Sikur Dielli nominohet në “Group of the Year”

Që rikthimi i grupit Asgjë Sikur Dielli ka rezultuar i suksesshëm, këtë e vërteton më së miri kandidimi i tyre në “Top Music Awards” në kategorinë “Group of the Year”. Të kontaktuar nga “Top Awards” në lidhje me nominimin e tyre përkrah grupeve NRG Band, Troja dhe Kaos, vokalisti i...

Një javë jo e mirë për D.U.D.E.N, Encën dhe Noizy-n

Reperi i njohur D.U.D.A duket se nuk ka patur një javë të mirë sa i përket klasifikimit të “The Top List”. Ndryshe nga java e kaluar, ku ai ka qënë pjesë e “Top Awards” me dy bashkëpunime, këtë javë këto dy projekte muzikore nuk kanë mundur ta përballojnë konkurrencën dhe...

“Ne jena njo” lë “gjurmë të përjetshme” tek një fanse

Ishin votat e publikut ato që rikthyen dyshen e suksesshme Ardian Bujupi dhe Dalool në klasifikimin e “The Top List”, ku për këtë javë janë ngjitur me dy pozicione, duke u renditur në vendin e 9-të. Por duket se një fanse e veçante e “Ne jena njo” ka vendosur të...

Bashkëpunimi i radhës për Capital T është duke ardhur….

Ky vit ka nisur tepër i suksesshëm për artistin e njohur Capital T, duke publikuar disa projekte muzikore të cilat kanë rezultuara tepër të pëlqyera për publikun shqiptar. Ndërkohë që vazhdon ende të shijojë suksesin e “Hitman”, një këngë që nuk ndalet së votuari nga fansat e tij për të...

Alban Skënderaj nuk i ndahet fronit

Alban Skënderaj është artisti me më shumë vende të para të “The Top List”. Edhe pse para pak ditësh ka nxjerrë në treg “Duart Lart”, e cila sapo është futur në klasifikim renditet në vendin e tretë, duket se fansat ende shijojnë ritmet e “Kam nevoje”. “Kam Nevojë”, një bashkëpunim...

Publikohet albumi i shumëpritur “Rapsodët n’rap t’sotit”

“Rapsodët n’rap t’sotit”, albumi i shumëpërfolur i Mc Kresha dhe Lyrical Son më në fund ka dalë në treg ashtu siç edhe ishte premtuar. Prej javësh dyshja e suksesshme kishte paralajmëruar se ky album mund të blihet kudo, madje në një postim të bërë ditën e sotme MC Kresha ka...

NRG Band, DJ Aldo dhe Dalool ndezin atmosferën në Top Show

Një mbrëmje e mbushur me atmosferë të mrekullueshme ka qënë programi i fundit i “Top Show”, ku disa prej të ftuarve si NRG Band, DJ Aldo dhe DJ Dalool e kanë shndërruar programin në një arenë të vërtetë feste. NRG Band dhe Dj Aldo, të cilët janë të nominuar në...

Dren Abazi godet në shenjë!

Edhe pse vazhdon t’i qëndrojë besnik stilit të tij, duket se Dren Abazi kësaj radhe ka goditur në shenjë me projektin e ri muzikor. “Lamtumire” është kënga që ka rreth dy javë që është publikuar, e cila menjëherë është renditur në vendin e 5-të në klasifikimin e Top Awards. E...