# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Xhensila Myrtezaj

Xhensila Myrtezaj është një nga këngëtare shqiptare, e cila është vlerësuar gjithmonë për vokalin e saj të ëmbël. Ajo ka lindur në Tiranë më 9 Prill 1993.

Xhensila u be e njohur fale talent shoë “Ethet e se premtes mbrema” ku në atë kohë ishte vetem 14 vjeç.

Për një kohë shumë të shkurtër ajo rrëmbeu zemrat e publikut me këngën dhe stilin magjepsës, si dhe ka fituar disa çmime nëpër kompeticione të ndryshme muzikore.

Edhe pse ka eksperimentuar me disa zhanre të ndryshme muzikore, ajo identifikohet më së shumti tek ajo “pop”.

NEWS

Thjesht miqësi apo një bashkëpunim i ri?! Xhensila na bëri kuriozë!

Xhensila Myrtezaj dhe Nora Istrefi janë dy këngëtare shumë të pëlqyera dhe që publikojnë këngë që arrijnë miliona klikime e pëlqehen shumë nga ndjekësit. Dy bukuroshet e showbiz-it nuk i kemi parë më parë në shoqërinë e njëra-tjetrës, por mesa duket mes tyre ekziston një marrëdhënie më shumë se sa...

Ja si (nuk) ka ndryshuar Top 5 këtë javë!

Çuditërisht këtë javë nuk jemi hasur me shumë ndryshime në klasifikim, të paktën për sa i përket renditjes në Top 5. Më saktësisht ja se me cilat ndryshime kemi të bëjmë… Kreu i kësaj jave mbetet përsëri i njëjti. Është dyshja e fuqishme, Capital T dhe Alban Skënderaj, të cilët...

Xhensila Myrtezaj nis xhirimet për këngën e saj me Klajdi Harunin!

Xhensila Myrtezaj është një këngëtare shumë e pëlqyer nga publiku dhe këngët e saj numërojnë miliona klikime vetëm pak ditë pas publikimit. Pas një pauze prej pak muajsh Xhensila vendosi që të kthehet me dy projekte të reja muzikore, një solo të quajtur ‘Ale ale’ dhe një në bashkëpunim me producentin...

Xhensila lajmëron suksesin e padiskutueshëm të ”A e din”!

Nëpërmjet disa videove në Instagram, Xhensila Myrtezaj dhe Elgit Doda paralajmëruan se do të vinin me një bashkëpunim. Pritjes i erdhi fundi, vetëm 1 muaj më parë kënga u lançua dhe rezultoi shumë e suksesshme, pasi është pëlqyer menjëherë nga të gjithë dhe është shpërndarë kudo. “A e din” ka...

Xhensila dhe Elgit shumë afër kreut!

Xhensila Myrtezaj është një nga këngëtaret më të dashura të publikut. Këngëtarja kaloi një periudhë të gjatë pauze me projekte muzikore, për t’u rikthyer më fuqishëm se kurrë. Brenda një kohe shumë të shkurtër, Xhensila erdhi me një projekt solo të titulluar “Ale Ale” dhe bashkëpunimin me Elgit Dodën në...

Xhensila Myrtezaj ndan me ndjekësit momente të ëmbla me vajzën e saj, Ajka!

Xhensila Myrtezaj është një këngëtare shumë e pëlqyer nga publiku dhe këngët e saj numërojnë miliona klikime vetëm pak ditë pas publikimit. Pas një pauze prej pak muajsh Xhensila vendosi që të kthehet me dy projekte të reja muzikore, një solo të quajtur ‘Ale ale’ dhe një në bashkëpunim me...

Xhensila dhe Elgit rikthehen në Top 3!

Xhensila Myrtezaj është një këngëtare shumë e pëlqyer nga publiku dhe këngët e saj numërojnë miliona klikime vetëm pak ditë pas publikimit. Pas një pauze prej pak muajsh Xhensila vendosi që të kthehet me projekte të reja muzikore. Një nga më të suksesshmit ishte padyshim dhe bashkëpunimi me Elgit Dodën....

Cili nga çiftet e këngëtarëve është më i preferuari i publikut?!

Në showbiz-in shqiptar ka shumë çifte që ndajnë të njëjtin profesion, qoftë aktorë, prezantues apo këngëtarë. Ata janë jo vetëm shumë të suksesshëm në profesionet e tyre, por edhe shumë të komentuar në media. Dhe ne do të ndalemi pak tek çiftet e këngëtarëve, aq më tepër tek ata që...

Xhensila Myrtezaj zbulon se do të jetë pjesë e “A Live Night”!

“A Live Night” është prodhimi më i ri në Top Channel që padyshim është një risi e ekraneve tona. Deri më tani keni pasur mundësinë të shihni në intervista shumë më ndryshe nga sa jeni mësuar disa nga artistët e “A Live Night” dhe t’i dëgjoni duke performuar live teksa na...

Ja artistët me më shumë se një këngë në Top 10!

Këtë javë në klasifikimin e këngëve në Top 10, kemi hasur disa artistë me më shumë se një projekt. Ja se për cilët bëhet fjalë… Alban Skënderaj është në Top 10 me 3 projekte njëkohësisht. “Ndalma”, “Isabel” dhe “Dalëngadalë”. Të tre këto projekte janë më të fundit nga Albani, i...

Elgit Doda dhe Xhensila hyjnë në Top 5 me projektin e ri!

Disa ditë më parë nëpërmjet disa videove në Instagram, Xhensila Myrtezaj dhe Elgit Doda paralajmëruan se do të vinin me një bashkëpunim. Të dy artistët shpërndanë video të njëri-tjetrit në rrjetet e tyre sociale, ku artistët dëgjohen teksa këndojnë një pjesë të shkurtër të projektit dhe më pas publikuan një pjesë...

Xhensila Myrtezaj në Top 5!

Pas një pauze disa mujore, Xhensila Myrtezaj rikthehet më fuqishëm se kurrë. Projekti i saj më i ri i publikuar titullohet “Ale Ale” dhe na bëri që ta shihnim artisten në një sy tjetër… “Ale Ale” e ka sjellë Xhensilën në një frymë shumë më ndryshe nga sa jemi mësuar....

Xhensila nuk di të ndalet, jo vetëm bashkëpunim me Elgit Dodën por edhe...

Xhensila Myrtezaj është një këngëtare shumë e pëlqyer nga publiku dhe këngët e saj numërojnë miliona klikime vetëm pak ditë pas publikimit. Pas një pauze prej pak muajsh Xhensila vendosi që të kthehet me një projekt të ri muzikor. Kënga e saj e re titullohet “Ale Ale” në të cilën...

Ja cilat janë bashkëpunimet më të suksesshme në 320 javë klasifikim!

Duket se bashkëpunimet janë goxha të suksesshme dhe pëlqehen shumë tek publiku. Sidomos nëse hedhim një vështrim në klasifikimin e “The Top List” gjatë këtyre 320 javëve, do të vëmë re se vërtet disa artistë duke bashkuar forcat së bashku, kanë sjellë hite të papërsëritshme. Por cilat kanë qenë disa...

Këto janë artistet me më shumë këngë në klasifikimin e "The Top List" ndër vite!

Padyshim që të gjitha artistet e “The Top List” janë shumë të suksesshme dhe të talentuara. Megjithatë disa prej tyre kanë pasur disa këngë më shumë se të tjerët në klasifikimin e “The Top List”. Por cilat janë ato? 1.Elvana Gjata është një nga artistet më të vjetra në klasifikimin...

Treshja e mëkateve, Geasy, Majk dhe Xhensila shumë pranë "Top 20" për këtë javë!

“Mëkati jem”, kështu quhet projekti më i ri që solli në bashkëpunim Geasy, Majk dhe Xhensilën. Një bashkëpunim ky i shumëpritur, por njëkohësisht edhe shumë surprizues. Nëse do të na kishin pyetur më parë, nuk do të na e kishte marrë mendja se treshja e artistëve do të arrinin të...

Kjo ishte java me më shumë hyrje të reja për vitin 2021

Këtë javë në “The Top List” kemi patur plot 13 hyrje të reja të projekteve muzikore. Kjo shënon kështu dhe javën me më shumë hyrje të reja për vitin 2021. Deri më tani kemi hasur shumë projekte mjaft të pëlqyera nga publiku në këtë sezon veror dhe duket se do...

Xhensila provokon më shumë se kurrë në klipin e ri

Xhensila Myrtezaj ka lançuar së fundmi këngën më të re në bashkëpunim me reperin e njohur Lumi B. Këngëtarja nuk kishte publikuar asnjë këngë të re prej kohësh dhe “Prit Pak” ishte rikthimi i saj në treg pas një pauze. Përveç këngës ritmike dhe klipi ishte tepër veror. Ajo që...

Ikin hitet e verës së kaluar!

Kjo javë ka sjellë në total 11 hyrje të reja, padisktim një ndër javët me më shumë projekte të reja të prodhuara së fundmi. Ma ardhjen e pranverës, artistët janë vënë në lëvizje dhe kanë publikuar muzikën e tyre të re, duke nxjerrë kështu “jashtë loje”, hitet e verës së...

Ardian Bujupi zbulon arsyen pse kënga ka marrë titullin "Panorama"

Nëse pandemia cilësohet si një ndër fatkeqsitë e këtij viti, një gjë të bukur ka patur në të, artistët janë frymëzuar dhe kanë prodhuar muzikë të bukur dhe ky është rasti i Ardian Bujupit dhe Xhensila Myrtezaj. Pas një bashkëpunimi të suksesshëm si “Cika Cika”, sigurisht që projekti i shumëpritur...