# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Vesa Smolica

Vesa Smolica është një këngëtare, e cila është shndërruar tepëe e suksesshme së fundmi në tregun muzikor shqiptar. Ajo ka qënë pjesëmarrëse në talent-shoë “Gjeniu i vogël”, edicioni i dytë. Në natën e fundit përballën në garën e fundit Glenis Dume e Vesa Smolicën nga Gjakova. Trofeu i gjeniut i shkoi Glenis Dumes për vokalin e jashtëzakonshëm, ndërsa Vesa Smolica u bë protagoniste e mjaft çmimeve të tjera sidomos për cilesitë e vërteta interpretative dhe repertorin e gjerë muzikor si çmimi I Tv Klan, çmimi i publikut, çmimi Promotor, çmimi i Finalistet dhe çmimi i vendit te dytë. Me pas merr pjesë në Këngët e Shekullit dhe në shumë aktivitete të tjera muzikore si muzikë live me grupe dhe në vende të ndryshme.

Vesa është gjithashtu një pjesëmarrëse e “The Voice of Albania 3” por ajo nuk ka munguar me këngët e saj në “Top Fest 9”.

Ne vitin 2017, Vesa Smolica ka prezantuar së fundmi Kosovën në festivalin “Neë Music” të mbajtur në Bullgari. Në këtë festival morën pjesë plot 100 konkurrentë të rinj nga të trevat e ndryshme, ndërsa Smolica ishte ajo e cila u kurorëzua me çmimin e parë.

NEWS

Ja cilat janë bashkëpunimet më të suksesshme në 320 javë klasifikim!

Duket se bashkëpunimet janë goxha të suksesshme dhe pëlqehen shumë tek publiku. Sidomos nëse hedhim një vështrim në klasifikimin e “The Top List” gjatë këtyre 320 javëve, do të vëmë re se vërtet disa artistë duke bashkuar forcat së bashku, kanë sjellë hite të papërsëritshme. Por cilat kanë qenë disa...

Zbuloni artistët që kanë shijuar më shpesh vendet e para në vjeshtë ndër vite, a do të përsëritet situata?!

A ju kujtohet kënga “Jena Na”? Ky projekt i sjellë nga Ardit Çuni dhe Vesa Smolica arriti që të mbizotëronte në shumicën e javëve të vjeshtës së vitit 2016. Edhe pse me natyrë verore dhe ritmike, kjo këngë theu pritshmëritë e atij viti sepse askujt nuk ja priste mendja që...

Vesa Smolica pa mbiemrin

Edhe pse ka shumë kohë që merret me muzikë, Vesa Smolica arriti kulmin e suksesit me bashkëpunimin e saj me Ardit Çunin, “Jena Na”, e cila ka qëndruar në krye të klasifikimit të “The Top List” për 6 javë. Pas këtij suksesi, Vesa ka vijuar me projekte të tjera, të...