# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Tiri

Tiri Gjoci është një tjetër artisti i njohur shqiptar, i cili është vlerësuar gjithmonë për vokalin e tij të veçantë. Me origjinë nga Kavaja, Tiri prej vitesh jeton në Tiranë.

Edhe pse ishte prezantuar më parë me publikun shqiptar, Tiri arriti kulmin e suksesit në edicionin e 5-të të “The Voice of Albania”, duke u shpallur zëri më i mirë i shqiptarëve.

Pavarësisht se gjatë edicionit të “The Voice”, ai performonte më shumë “rock”, së fundmi Tiri ka vendosur të vijë më ndryshe, duke iu përshtatur më shumë kërkesave të tregut muzikor.

Së fundmi, Tiri ka qënë back-vocal i këgës përfaqësuese në “Eurosong 2019”, “Ktheju tokes”, kënduar nga Jonida Maliqi.

NEWS

Tiri Gjoci me një tjetër hit në klasifikim!

Gati tre muaj pas suksesit të “Lamtumirë”, Tiri Gjoci sjell projektin e tij të ri. “A ma thu” mban titullin kënga e tij e fundit, e cila vjen me tekst dhe regji të Neda Ballukut. Kjo këngë dallon pak nga “Lamtumirë” dhe artisti ka dashur që të vijë pak më...

Si lindi "A ma thu" dhe çfarë të presim së shpejti nga Tiri, artisti na zbulon më shumë!

Tiri Gjoci është një prej artistëve më të njohur shqiptar, i cili është vlerësuar gjithmonë për vokalin e tij të veçantë. Tiri arriti kulmin e suksesit në edicionin e 5-të të “The Voice of Albania”, duke u shpallur dhe zëri më i mirë i shqiptarëve. Së fundmi ai ka publikuar...

Tiri Gjoci sjell “Lamtumirë”, projekti vjen me videoklip të konceptuar nga Neda Balluku!

Tiri Gjoci ka qenë i ftuar në “Wake Up” në fillim të këtij sezoni për koncertin “Djemtë e Detit” dhe Gent Demaliaj Tribute, periudhë në të cilën na tregoi se po përgatiste një material muzikor dhe ja ku erdhi momenti. Pas një mungesë 2-vjeçare, me datë  27 shkurt Tiri Gjoci...

Tiri Gjoci rikthehet pas gati 3 vitesh, me një këngë frymëzuar nga idhujt e tij të rock-ut!

Tiri Gjocin që të gjithë prej nesh e mbajmë mend në kompeticionin e talenteve “The Voice of Albania”. Tiri u shpall fituesi i edicionit të pestë të “The Voice” dhe që atëherë ai ka vazhduar ëndrrën e tij për muzikën. Padyshim që Tiri konsiderohet si një ndër zërat më të...

Tiri, back-vocal i Jonida Maliqit në "Eurovision"

Tiri ka vetëm pak javë që ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor, të titulluar “Zemer”. Me projektin e tij më të ri, Tiri ka ardhur mjaft ritmik, duke iu përshtatur më së miri stinës së verës.  Publikimi i projketit më të ri muzikor përkoi me një periudhë...

Tiri i "Voice 5", lë rock-un për t’u bërë komercial...

Një prej zërave më të mirë të shqiptarëve është ai i Tiri Gjocit. Fituesi i “The Voice of Albania 5” ka vijuar ëndrrën e tij, për të cilën kohë më parë është shprehur se është një rrugë e gjatë që e pret në të ardhmen. Ndërkohë që është dalluar për...