TIRI

Top 5 nuk ndryshon, por ja kush është ngjitur më shumë këtë javë!

Një javë e vakët me asnjë hyrje të re në klasifikimin e “The Top List”, kjo në të cilën jemi. Po ashtu një fakt i çuditshëm ka qenë dhe se renditja në Top 5 është e njëjtë me atë të javës së kaluar. Pavarësisht se në përgjithësi klasifikimi i kësaj...

Këngë që të rrënqeth mishin, Alban Chela dhe Tiri Gjoci flasin për projektin e tyre “Killing Me”!

Alban Chela dhe Tiri Gjoci kanë bashkuar forcat dhe kanë sjellë së fundmi projektin e tyre më të ri që mban titullin “Killing Me”. Kjo këngë arriti menjëherë të rrëmbejë zemrat e publikut dhe të depërtojë thellë brenda nesh. Dyshja kanë qenë mëngjesin e sotëm të ftuar në studion e...

Tiri Gjoci tingëllon fantastik tek puna e re elektronike me Alban Chela!

Alban Chela dhe Tiri Gjoci kanë sjellë së fundmi bashkëpunimin e tyre më të ri. “Killing Me” mban titullin kënga e tyre e cila ka hyrë këtë javë në klasifikimin e “The Top List”. Alban dhe Tiri kanë vendosur që ta sjellin këtë projekt në gjuhën angleze dhe na lini...

Tiri Gjoci me një tjetër hit në klasifikim!

Gati tre muaj pas suksesit të “Lamtumirë”, Tiri Gjoci sjell projektin e tij të ri. “A ma thu” mban titullin kënga e tij e fundit, e cila vjen me tekst dhe regji të Neda Ballukut. Kjo këngë dallon pak nga “Lamtumirë” dhe artisti ka dashur që të vijë pak më...

Si lindi “A ma thu” dhe çfarë të presim së shpejti nga Tiri, artisti na zbulon më shumë!

Tiri Gjoci është një prej artistëve më të njohur shqiptar, i cili është vlerësuar gjithmonë për vokalin e tij të veçantë. Tiri arriti kulmin e suksesit në edicionin e 5-të të “The Voice of Albania”, duke u shpallur dhe zëri më i mirë i shqiptarëve. Së fundmi ai ka publikuar...

Tiri Gjoci sjell “Lamtumirë”, projekti vjen me videoklip të konceptuar nga Neda Balluku!

Tiri Gjoci ka qenë i ftuar në “Wake Up” në fillim të këtij sezoni për koncertin “Djemtë e Detit” dhe Gent Demaliaj Tribute, periudhë në të cilën na tregoi se po përgatiste një material muzikor dhe ja ku erdhi momenti. Pas një mungesë 2-vjeçare, me datë  27 shkurt Tiri Gjoci...

Tiri Gjoci rikthehet pas gati 3 vitesh, me një këngë frymëzuar nga idhujt e tij të rock-ut!

Tiri Gjocin që të gjithë prej nesh e mbajmë mend në kompeticionin e talenteve “The Voice of Albania”. Tiri u shpall fituesi i edicionit të pestë të “The Voice” dhe që atëherë ai ka vazhduar ëndrrën e tij për muzikën. Padyshim që Tiri konsiderohet si një ndër zërat më të...

Tiri, back-vocal i Jonida Maliqit në “Eurovision”

Tiri ka vetëm pak javë që ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor, të titulluar “Zemer”. Me projektin e tij më të ri, Tiri ka ardhur mjaft ritmik, duke iu përshtatur më së miri stinës së verës.  Publikimi i projketit më të ri muzikor përkoi me një periudhë...

Tiri i “Voice 5”, lë rock-un për t’u bërë komercial…

Një prej zërave më të mirë të shqiptarëve është ai i Tiri Gjocit. Fituesi i “The Voice of Albania 5” ka vijuar ëndrrën e tij, për të cilën kohë më parë është shprehur se është një rrugë e gjatë që e pret në të ardhmen. Ndërkohë që është dalluar për...