# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Tayna

Tayna, emri i vërtetë i së cilës është Dorontina, është reperja më e re e tregut muzikor shqiptar, me origjinë nga Prizreni. Pavarësisht se repon kaq bukur, bukuroshja ka studiuar për  një degë që është krejtësisht ndryshe nga muzika, për  Shkenca Kompjuterike por ajo vendosi të ndjekë ëndrrën e saj, të këndojë.

Edhe pse është artistja më e re në fushën e muzikës, Tayna ka marrë menjëherë vëmendjen e publikut shqiptar, duke u shndërruar në personin më të komentuar së fundmi në rrjetet sociale.

“Columbiana” është projekti i cili e prezantoi Tayna në tregun muzikor, një bashkëpunim me Don Phenom. Ajo jo vetëm repon por Tayna tregon se të gjithë tekstet e saj i shkruan vetë.

Edhe pse ka një vit që merret më përgatitje për t’u futur në treg, Tayna vendosi të shpërthejë qershorin e këtij viti me “Columbiana”. Tayna nuk priti shumë kohë nga projekti i parë dhe mënjëherë publikoi “Shqipe”, një tjetër këngë që po pëlqehet shumë nga publiku shqiptar

NEWS

Këngët e Tayna-s kanë humbur pozicione këtë javë por artistja po përgatit bombën e radhës

Tayna është një ndër artistet më aktive në muzikë, duke prodhuar projekte të njëpasnjëshme por situata e pandemisë ka bërë që artistja të mos publikojë projekte të reja. Si pasojë këngët e reperes, të cilat momentalisht gjenden në klasifikim dhe janë në total 6 këngë, këtë javë nuk janë votuar...

Ja si mbyllet Maji në "The Top List"!

Muaji Maj ringjalli më në fund projektet e reja muzikore, të cilat gjatë muajve të kaluar ishin në një pauzë. Shumë artistë vendosën të nxirrnin në treg publikimet e tyre të reja, që sigurisht ka sjellë ndryshime sa i përket klasifikimit të “Top Awards”. Po si u mbyll muaji Maj...

Ja cilat janë tre këngët që janë afër mbushjes së 100 javëve në klasifikim

Nëse disa javë më përpara do numëronin shumë projekte muzikore që i përkisnin këngëve më jetëgjtë në klasifikim, tashmë ky numër ka ka ndryshuar. Eshtë vëtëm një këngë që ka më shumë se 100 javë në klasifikim dhe bëhet fjalë për “Bileta” e Kidës, i cila numëron plot 106 javë...

Tayna dhe Mozzik rikthehet në "Top 3"

Që në momentin e parë të publikimit, bashkëpunimi i Tayna dhe Mozzik, “Edhe Ti”, korri një sukses të jashtëzakonshëm. E përfolur si një dedikim për Loredanën, sikurse të gjitha këngët e Mozzik tanimë, kjo këngë arriti të pozicionohet në zonën e nxehtë të listës. Ndërkohë që ka kaluar thuajse 17...

Java e dyshave, klasifikimi i kësaj të diele, 22 Mars 2020, ishte java e 222-të, kështu që le ti kushtojmë vëmendje vendit të dytë

Klasifikimi i të dielës së kaluar, më 22 Mars 2020, shënoi plot 222 javë. Nisur nga kjo rastësi, ne kemi vendosur t’i kushtojmë rëndësi vendit të dytë, duke zbuluar me përafërsi se cilët janë artistët që janë renditur më shumë në vendin e dytë në gjithë këto javë klasifikim. Të...

"Going Up", ja kush është ngjitur më shumë këtë javë

Votat e publikut kanë bërë që kjo javë të mos jetë edhe aq e qetë sa i përket pozicionimit të këngëve në listë. Janë rreth 10 këngë në klasifikim që janë futur në grupin e këngëve që janë ngjitur me më shumë pozicione në “The Top List”. Projekti muzikor që...

Yll Limani hyn në listën e rekordeve në "Top Awards"

Muaji shkurt ka sjellë shumë hyrje të reja, duke ndryshuar thuajse 1/3 e klasifikimit zyrtar të “Top Awards”. Këto hyrje të reja kanë bërë që një pjesë e mirë e këngëve që prej shumë kohësh qëndronin në listë, të mbeten jashtë saj, duke u vendosur kështu rekorde të reja sa...

Publiku "lodhet" me Tayna-n, dy hite jashtë klasifikimit në një javë

Ajo ishte një ndër artistet që theu rekord, për faktin se të gjitha këngët e saj gjendeshin në klasifikimin zyrtar të “Top Awards”. Po flasim për Tayna, një ndër artistet shqiptare që shumë shpejt arriti majat e klasifikimeve muzikore dhe u shndërrua në fenomenin më të përfoluar. Ndërkohë që vazhdon...

Një "Top 5" gjithë ngjyra këtë javë

Ndërkohë që java e kaluar është konsideruar si e qetë sa i përket lëvizjeve në klasifikim, këtë javë janë vënë re ndryshime të mëdha jo vetëm në krye të listës por thuajse në të gjithë klasifikimin. Java e të dashuruarve duket se ka vënë në lëvizje jo vetëm këngëtarët por...

"Going Up", kush janë këngët që janë ngjitur me më shumë pozicione këtë javë?

Pavarësisht se është konsideruar si një javë e qetë, në të cilën nuk kanë ndodhur ndryshime të mëdha në renditje, ka nga ato këngë që kanë arritur të ngjiten me më shumë se 10 pozicione. Po kush janë këngët që janë votuar më shumë këtë javë? “Krejt t’i fala”, bashkëpunimi...

Vendi i tretë i përket duetit të shumëpritur, "Edhe Ti", nga Tayna dhe Mozzik. A është ai një "diss" për Loredanën?

Një këngë të cilën publiku po e priste me padurim, madje ajo arriti të qarkullonte në internet ende pa u publikuar. “Edhe Ti” ka vendosur Tayna dhe Mozzik ta titullojnë bashkëpunimin e tyre të parë muzikor, edhe pse shumica preferojnë ta quajnë me titullin “Lakmitare”. Falë mbështetjes së fansave kjo...

Spastrimi i listës, prej disa javësh dalin këngët që kanë shumë javë në klasifikim. Dëgjuesit kanë nevojë për muzikë të re...

Prej disa javësh nga klasifikimi i “Top Awards” po largohet shumë projekte, të cilat prej kohësh kanë qënë në listë, madje të ashtëquajtura si këngët më jetëgjatë në “The Top List”. Këtë javë është larguar një prej këngëve më të pëlqyera të Elvana Gjatës, Ledri Vulës dhe John Shahu, “Mike”,...

Lista e 50 Top Artistëve të vitit 2019-të

Një tjetër viti i ka ardhur fundi dhe klasifikimi i “The Top List” shënon plot 4 vite që nga koha kur është krijuar. Interesi i publikut për të votuar artistët e tyre të preferuar vazhdon të jetë i lartë dhe këtë e vërteton më së miri ndryshimet e shumta që...

Kida dhe Tayna mund të kenë më shumë këngë njëherazi në klasifikim, por Butrint Imeri i ka të gjitha në "Top 20", shumicën e kohës

Në klasifikimin zyrtar të “Top Awards” ka shumë këngë të cilat nuk kanë ndërmend të largohen nga lista pavarësisht kohës së gjatë që janë publikuar dhe janë bërë pjesë e “The Top List”. Nga ana tjetër disa artistë janë të renditur si këngëtarët me më shumë këngë në klasifikim, pasi...

"Top 3" i gjithi ndryshe, ja kush janë tre këngët që mbretërojnë një javë para mbylljes së vitit

Nëse një javë më përpara kishim një javë të qetë, të paktën kreun e listës, këtë javë kemi një “Top 3” tërësisht ndryshe. Duket se fansat e artistëve janë vënë në lëvizje dhe kanë vendosur që në majë të klasifikimit të kemi disa këngë ndryshe. Ajo cfarë është më surprizuese...

Tayna me debutimin më të dobët në "The Top List" me "Sorry"

Jemi mësuar tashmë se cdo projekt e Taynas, jo vetëm futet menjëherë në klasifikimin e “Top Awards” por ato bëjnë një debutim mjaft të mirë, duke u pozicionuar në vendet më të mira të listës. Mirëpo kënga e fundit e këngëtares, “Sorry”, nuk ka patur të njëjtin fat pasi ajo...

Rekord i ri për Tayna-n, çdo këngë e saj pjesë e "The Top List"

Tayna është një ndër artistet që u shndërrua shumë shpejt në një ndër këngëtaret më të kërkuara në tregun muzikor shqiptar. “Columbiana” ishte deubitimi i saj i parë muzikor, i cili menjëherë rrëmbeu zemrat e publikut shqiptar, duke u shpallur për disa javë si kënga më e bukur në listën...

Ja cilat janë hitet e "The Top List" që kërkohen më shumë në "My Melody"

Melody Tv është stacioni më i ri televiziv muzikor, i cili është pjesë e të gjitha platformave satelitore dhe tokësore të Digitalb. Atë mund ta ndiqni në kanalin e 112-të. Duke qënë se është një ndër kanalet më të ndjekura muzikore, sigurisht që një pjesë e mirë e këngëve që...

Nuk ndryshon kreu!

Fillimi i këtij muaji nuk ka ardhur me ndryshime të mëdha sa i përket klasifikimit të “Top Awards”. Gjatë një javë të shoqëruar me lajme të hidhura, duket se publiku ka zgjedhur t’i shpëtojë këtij mankthi, duke dëgjuar muzikë të bukur. Klasifikimi i kësaj javë ka ardhur i qetë sa...

Tayna dhe Majk, dy kryesuesit e "Top 5", mos duhet të kemi një bashkëpunim mes tyre?

Tayna dhe Majk janë dy artistët që kryesojnë “Top 5” për këtë javë me përktësisht tre dhe dy këngë secili. “Sicko”, “Bye Bye” dhe “Pasite” janë tre projektet muzikore me të cilat reperja më e preferuar e momentit renditet në 5-shen më të votuar të javës, përkatësisht në vendin e...