TAYNA

Këngët e Tayna-s kanë humbur pozicione këtë javë por artistja po përgatit bombën e radhës

Tayna është një ndër artistet më aktive në muzikë, duke prodhuar projekte të njëpasnjëshme por situata e pandemisë ka bërë që artistja të mos publikojë projekte të reja. Si pasojë këngët e reperes, të cilat momentalisht gjenden në klasifikim dhe janë në total 6 këngë, këtë javë nuk janë votuar...

Ja si mbyllet Maji në “The Top List”!

Muaji Maj ringjalli më në fund projektet e reja muzikore, të cilat gjatë muajve të kaluar ishin në një pauzë. Shumë artistë vendosën të nxirrnin në treg publikimet e tyre të reja, që sigurisht ka sjellë ndryshime sa i përket klasifikimit të “Top Awards”. Po si u mbyll muaji Maj...

Ja cilat janë tre këngët që janë afër mbushjes së 100 javëve në klasifikim

Nëse disa javë më përpara do numëronin shumë projekte muzikore që i përkisnin këngëve më jetëgjtë në klasifikim, tashmë ky numër ka ka ndryshuar. Eshtë vëtëm një këngë që ka më shumë se 100 javë në klasifikim dhe bëhet fjalë për “Bileta” e Kidës, i cila numëron plot 106 javë...

Tayna dhe Mozzik rikthehet në “Top 3”

Që në momentin e parë të publikimit, bashkëpunimi i Tayna dhe Mozzik, “Edhe Ti”, korri një sukses të jashtëzakonshëm. E përfolur si një dedikim për Loredanën, sikurse të gjitha këngët e Mozzik tanimë, kjo këngë arriti të pozicionohet në zonën e nxehtë të listës. Ndërkohë që ka kaluar thuajse 17...

Java e dyshave, klasifikimi i kësaj të diele, 22 Mars 2020, ishte java e 222-të, kështu që le ti kushtojmë vëmendje vendit të dytë

Klasifikimi i të dielës së kaluar, më 22 Mars 2020, shënoi plot 222 javë. Nisur nga kjo rastësi, ne kemi vendosur t’i kushtojmë rëndësi vendit të dytë, duke zbuluar me përafërsi se cilët janë artistët që janë renditur më shumë në vendin e dytë në gjithë këto javë klasifikim. Të...

“Going Up”, ja kush është ngjitur më shumë këtë javë

Votat e publikut kanë bërë që kjo javë të mos jetë edhe aq e qetë sa i përket pozicionimit të këngëve në listë. Janë rreth 10 këngë në klasifikim që janë futur në grupin e këngëve që janë ngjitur me më shumë pozicione në “The Top List”. Projekti muzikor që...

Yll Limani hyn në listën e rekordeve në “Top Awards”

Muaji shkurt ka sjellë shumë hyrje të reja, duke ndryshuar thuajse 1/3 e klasifikimit zyrtar të “Top Awards”. Këto hyrje të reja kanë bërë që një pjesë e mirë e këngëve që prej shumë kohësh qëndronin në listë, të mbeten jashtë saj, duke u vendosur kështu rekorde të reja sa...

Publiku “lodhet” me Tayna-n, dy hite jashtë klasifikimit në një javë

Ajo ishte një ndër artistet që theu rekord, për faktin se të gjitha këngët e saj gjendeshin në klasifikimin zyrtar të “Top Awards”. Po flasim për Tayna, një ndër artistet shqiptare që shumë shpejt arriti majat e klasifikimeve muzikore dhe u shndërrua në fenomenin më të përfoluar. Ndërkohë që vazhdon...

Një “Top 5” gjithë ngjyra këtë javë

Ndërkohë që java e kaluar është konsideruar si e qetë sa i përket lëvizjeve në klasifikim, këtë javë janë vënë re ndryshime të mëdha jo vetëm në krye të listës por thuajse në të gjithë klasifikimin. Java e të dashuruarve duket se ka vënë në lëvizje jo vetëm këngëtarët por...