# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Shpat Deda

Shpat Deda është këngëtar dhe autor këngësh mjaft i njohur. Në moshën 18-vjeçare, Shpati shkoi për studime për Biznes në Bullgari dhe atje do të bëhej pjesë e grupit “Quiet Hours”. Gjatë kohës së Universitetit, ai pati mundësi të realizonte krijimet e tij të para.

Prezantimi i tij si këngëtar për publikun e gjërë ka ndodhur pikërisht në emisionin “Unplugged” ne Top Channel.

Më pas prezantohet në “Top Fest 5” dhe triumfon me cmimin “Best Neë Artist” me këngën “Enderroj”, e cila u kthye në një hit dhe ende vazhdon të jetë e preferuar nga publiku shqiptar.

Shpat Deda, një emër që të gjithë e njohin dhe e admirojnë sepse arriti të hyjë në brendësinë e çdo të riu që sot e duartroket dhe buzëqesh apo ndjen kur ai përcjell tek ata tingujt e muzikës me kitarë që i krijon vetë. Këngëtari që di të japë maksimumin me zërin e tij, të hapësinohet në ndjenjën e bukur të vargjeve dhe në muzikën që nuk njeh limit.

E njeh skenën, e zotëron atë, e ndjen këngën duke kultivuar një shije të re tek audienca. Shpati është ndër këngëtarët më të dashur dhe më të pëlqyer në Kosovë. Me zërin e tij karakteristik dhe paraqitjen skenike, tërheq të rinjtë kudo ku shfaqet.

NEWS

Top 10, rrotullohu rotullohu…

Një tjetër javë pa shumë surpriza në ”The Top List”. Jo shumë ndryshime nga java e kaluar sa i përket renditjes në Top 10. Teksa Luiz Ejlli nuk i ndahet vendit të parë të listës, po ashtu dhe Top 5 nuk ka pësuar asnjë ndryshim. Vendi i dytë shkon sërish...

Shpat Deda në ”Udhëtimin e tij në fjalë e tinguj”…

Këtë herë “A Live Night” kthehet me një speciale për Shpat Dedën dhe koncertin e tij autorial. Artisti solli koncertin e tij autorial më 19 dhe 20 maj në skenën e Katedrales Ortodokse në Tiranë. Me historitë e tij të dashurisë së jetuar dhe të humbur, me lotët, ëndrrat dhe ninullat. Koncerti...

Shpat Deda vjen në një rrëfim si kurrë më parë dhe nën tingujt e muzikës së tij!

Këtë herë “A Live Night” kthehet me një speciale për Shpat Dedën dhe koncertin e tij autorial. Histori dashurish pa fund kanë Shpat Dedën në sfond. Mes zjarrit të shkëndijave të para, oqeanit të dashurisë që rritet, dhe lotëve të humbjes, kënga e Shpat Dedës jehoi në një brez të tërë....

Bëhuni gati për një mbrëmje të paharrueshme me Shpat Dedën në një “A Live Night” special!

Ledion Liço rikthehet me skuadrën e tij të Top Awards 2016 duke sjellë emisionin më të ri “A live Night”. Ky show është një seri dokumentarësh muzikorë me artistët më të rëndësishëm të 20 viteve të fundit të cilët këndojnë Live hitet e tyre më të dashura si edhe tregojnë...

Ja disa nga këngët që Shpat Deda këndon live në koncertin e 21 Qershorit!

Histori dashurish pa fund kanë Shpat Dedën në sfond. Mes zjarrit të shkëndijave të para, oqeanit të dashurisë që rritet, dhe lotëve të humbjes, kënga e Shpat Dedës jehoi në një brez të tërë. Artisti solli koncertin e tij autorial më 19 dhe 20 maj në skenën e Katedrales Ortodokse në Tiranë. Me historitë...

Shpat Deda, një ndër artistët më të dashur të publikut, feston sot ditëlindjen e tij!

Sot feston ditëlindjen e tij Shpat Deda. Këngëtari që di të japë maksimumin me zërin e tij, të hapësinohet në ndjenjën e bukur të vargjeve dhe në muzikën që nuk njeh limit. Shpat Deda, një emër që të gjithë e njohin dhe e admirojnë sepse arriti të hyjë në brendësinë...

Shpat Deda nuk tutet nga Top 10!

Shpat Deda është një artist që nuk zhgënjen aspak në prodhimet e tij muzikore. Një këngëtar dhe kantautor i shquar që gjithmonë ka ditur të spikasë me krijimet e tij. Publiku e ka votuar gjithmonë dhe këngët e tij, që transmetojnë mesazhe të fuqishme, janë vlerësuar maksimalisht. Këtë e tregojnë...

‘Udhëtim në fjalë e tinguj’ nga Shpat Deda vjen më 21 qershor në Top Channel dhe Top Albania Radio!

Shpat Deda është një artist që nuk zhgënjen aspak në prodhimet e tij muzikore. Një artist që nuk prodhon muzikë komerciale apo “mainstream”, artisti arrin të tregojë me çdo projekt se këngët e tij bazohen në emocione të vërteta. Prezantimi i tij si këngëtar për publikun e gjerë ka ndodhur pikërisht ne...

Ja sa artistë kanë mbajtur më shumë se një këngë në Top 5 njëkohësisht!

Këtë javë Luiz Ejlli ka arritur që të zaptojë Top 5 me projektet e tij. Patjetër një tjetër sukses i tij. Por në fakt Luizi nuk ka qenë i vetmi me këtë arritje. Edhe artistë të tjerë ka ndodhur që të kenë më shumë se një këngë në renditjen e...

Për ju që e keni humbur, ja se kur transmetohet koncerti i Shpat Dedës!

Shpat Deda është imazhi i artistit që transmeton paqe, me artin, zërin melodioz dhe kitarën e tij. Këngëtari prej pak kohësh na kishte paralajmëruar se do të vinte me një koncert tërësisht unik, ndryshe nga sa kishim parë. Dhe momenti i shumëpritur erdhi. Shpat Deda solli koncertin e tij autorial...

Momenti i shumëpritur erdhi, Shpat Deda fton të gjithë publikun në koncertin e tij 'Udhëtim në fjalë e tinguj'!

Shpat Deda, artisti shumë i dashur për të gjithë publikun ka qenë mëngjesin e sotëm i ftuar në studion e “Wake Up” për të na dhënë disa detaje për koncertin e tij autorial, por jo vetëm. ‘Udhëtim në fjalë e tinguj‘ do të mbahet sot dhe nesër në Kishën Ortodokse...

Shpat Deda zbulon detajet e fundit dhe mjaft të veçanta të koncertit autorial ‘Udhëtim në Fjalë e Tinguj’!

I ftuar në emisionin “Pardon My French” në Top Albania Radio nëpërmjet një lidhje telefonike ka qenë artisti i njohur Shpat Deda. Ai ka zbuluar më shumë rreth koncertit autorial që pritet të mbajë në datat 19 dhe 20 maj i cili quhet ‘Udhëtim në Fjalë e Tinguj’.  Duke qenë që...

“Udhëtim në Fjalë e Tinguj”, Shpat Deda zbulon detajet e koncertit!

Shpat Deda, artisti shumë i dashur për të gjithë publikun, ka qenë mbrëmjen e kaluar në një intervistë në emisionin “Më lër të flas” në Top Channel, për të dhënë disa detaje më shumë për koncertin e tij autorial këtu në Tiranë. Bashkë me mjeshtrin dhe multi-instrumentistin e shquar Visar Kuçi...

Lajm i mirë për të gjithë fansat e Shpat Dedës, tashmë koncerti i tij do të mbahet në dy data!

Shpat Deda është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Në moshën 18- vjeçare, Shpati shkoi për studime për biznes në Bullgari dhe atje arriti të bëhej pjesë e grupit “Quiet Hours”. Gjatë kohës së Universitetit, ai pati mundësi të realizonte krijimet e tij të para. Prezantimi i tij si këngëtar për...

Një sukses! Të gjitha biletat për koncertin e Shpat Dedës tashmë janë shitur!

Histori dashurish pa fund kanë Shpat Dedën në sfond. Mes zjarrit të shkëndijave të para, oqeanit të dashurisë që rritet, dhe lotëve të humbjes, kënga e Shpat Dedës jehoi në një brez të tërë. Ninullë e përjetshme. Shkëndijë e shëndritshme. Ëndërr që nuk mbaron. Bashkë me mjeshtrin dhe multi-instrumentistin e shquar Visar Kuçi dhe me...

Shpat Deda, artisti që ka ndenjur më shumë javë në Top 10 për 2022-2023!

Sjpat Deda është një ndër artistët më të njohur dhe shumë të dashur për publikun shqiptar. Projektet e tij kanë arritur që ta diferencojnë atë nga të tjerët dhe ai ka sjellë gjithmonë një frymë shumë ndryshe nga sa jemi mësuar të shohim rëndomë. Duket se dy këngët e tij...

Koha ka ndaluar për Shpat Dedën, artisti nuk ka ndryshuar thuajse fare që nga dalja e tij e parë!

Shpat Deda është një artist që nuk zhgënjen aspak në prodhimet e tij muzikore. Një artist që nuk prodhon muzikë komerciale apo “mainstream”, artisti arrin të tregojë me çdo projekt se këngët e tij bazohen në emocione të vërteta.  Prezantimi i tij si këngëtar për publikun e gjerë ka ndodhur pikërisht...

Zgjedhja për të ardhur me një koncert të tijin në Tiranë, Shpat Deda: “Është një dashni e vjetër, e madhe…”

Ditën e sotme në emisionin “Live From Tirana”, ka qenë i ftuar nëpërmjet një lidhje telefonike, artisti i njohur dhe shumë i dashur për publikun shqiptar, Shpat Deda. Bashkë me mjeshtrin dhe multi-instrumentistin e shquar Visar Kuçi dhe me producentin e njohur Tomor Kuçi, ai vjen me një format krejtësisht të...

Ja programi që bëri të famshëm Shpat Dedën! 

Shpat Deda është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Në moshen 18- vjeçare, Shpati shkoi për studime për biznes në Bullgari dhe atje arriti të bëhej pjesë e grupit “Quiet Hours”. Gjatë kohës së Universitetit, ai pati mundësi të realizonte krijimet e tij të para. Prezantimi i tij si këngëtar...

“Ëndërroj” feston 15-vjetorin në shtëpinë e “Big Brother VIP”!

Shpat Deda është një artist që nuk zhgënjen aspak në prodhimet e tij muzikore. Një këngëtar dhe kantautor i shquar që gjithmonë ka ditur të spikasë me krijimet e tij. Një artist që nuk prodhon muzikë komerciale apo “mainstream”, artisti arrin të tregojë me çdo projekt se këngët e tij...