# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Shpat Deda

Shpat Deda është këngëtar dhe autor këngësh mjaft i njohur. Në moshën 18-vjeçare, Shpati shkoi për studime për Biznes në Bullgari dhe atje do të bëhej pjesë e grupit “Quiet Hours”. Gjatë kohës së Universitetit, ai pati mundësi të realizonte krijimet e tij të para.

Prezantimi i tij si këngëtar për publikun e gjërë ka ndodhur pikërisht në emisionin “Unplugged” ne Top Channel.

Më pas prezantohet në “Top Fest 5” dhe triumfon me cmimin “Best Neë Artist” me këngën “Enderroj”, e cila u kthye në një hit dhe ende vazhdon të jetë e preferuar nga publiku shqiptar.

Shpat Deda, një emër që të gjithë e njohin dhe e admirojnë sepse arriti të hyjë në brendësinë e çdo të riu që sot e duartroket dhe buzëqesh apo ndjen kur ai përcjell tek ata tingujt e muzikës me kitarë që i krijon vetë. Këngëtari që di të japë maksimumin me zërin e tij, të hapësinohet në ndjenjën e bukur të vargjeve dhe në muzikën që nuk njeh limit.

E njeh skenën, e zotëron atë, e ndjen këngën duke kultivuar një shije të re tek audienca. Shpati është ndër këngëtarët më të dashur dhe më të pëlqyer në Kosovë. Me zërin e tij karakteristik dhe paraqitjen skenike, tërheq të rinjtë kudo ku shfaqet.

NEWS

Do bini në dashni me 'terrin' e Shpatit dhe Edonës!

Dy nga artistët më të talentuar dhe me zërin më të veçantë janë bërë bashkë për të sjellë një projekt të ri. “Terr” titullohet projekti i ri i Shpat Dedës dhe Edona Vatocit që është bërë pjesë e “The Top List” këtë javë. Shpat Deda, një emër që të gjithë...

Ju njohim me 5 këngët më të mira të listës me tema sociale!

Jo vetëm këngë komerçale apo ritmike, jo vetëm këngë dashurie apo tradhëtie. “The Top List” ka në klasifikim edhe këngë të cilat kanë tema sociale. Zbulojini se cilat janë ato… 1.N’dikon ndikon – Shpat Deda x BimBimma “N’dikon ndikon” është një projekt që përmban mesazhe të forta për gjendjen aktuale...

Publiku vendosi, çunat e "The Top List" ngjajnë më mirë në këtë model flokësh...

Që ne kemi artistët më me stil kjo gjë dihet tashmë. Por nëse ju kishte dalë nga mendja, çunat tanë kanë eksperimentuar disa herë me stilin e tyre të flokëve, nga flokë të gjatë në ato të shkurtër. Nisur nga votimet tuaja në InstaStory, ju keni vendosur se ata ngjajnë...

Trazohet Top 5, por kreu nuk ndryshon!

Ndryshime të mëdha për sa i përket Top 5 edhe për këtë herë. Renditja e kësaj jave na ka surpizuar disi. Arilena Ara ka arritur që të rrëmbejë fronin edhe për këtë javë me baladën e saj “Ke me mungu”. Vendi i dytë për këtë javë ka shkuar për Killuan me...

Çfarë jave, ndryshon çdo gjë në krye!

Këtë javë jemi përballur me surpriza të mëdha për sa i përket klasifikimit në “The Top List”. Kreu i kësaj jave shkoi për baladën e ndjerë të Arilena Arës, të titulluar “Ke me mungu”, e cila bëri debutimin në listën e 100 këngëve më të mira shqiptare vetëm javën që...

Shpat Deda ngacmon sërish me një këngë hit kësaj here me Bimbimma!

Shpat Deda ka publikuar këngën e tij më të re në bashkëpunim me BimBimma, të titulluar “N’dikon ndikon”, që ka hyrë këtë javë në klasifikimin e “The Top List”. Kjo këngë është diçka më ndryshe nga sa jemi mësuar të dëgjojmë. “N’dikon ndikon” është një projekt që përmban mesazhe të...

Kreu mbetet i njëjti me “një vit më parë", 2021 solli vetëm vendin e tretë!

Viti 2021 nuk ka ardhur me ndryshime të mëdha sa i përket kreut të 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare. Yll Limani, i cili u shpall gjithashtu artisti i parë për vitin 2020-të, vijon të kryesojë listën me “Leje” për të katërtën javë rresht, duke mos u...

Shpat Deda rikthehet fuqishëm!

Ai është një artist që nuk zhgënjen aspak në prodhimet e tij muzikore, gjë të cilën e ka bërë edhe në prurje e tij më të re. Shpat Deda shtë një artist që i ka kënduar më së shumti dashurisë por në projektin e tij më të ri, të titulluar...