# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Samanta Karavella

Pasioni dhe dëshira e saj për muzikën u shfaqën që në moshën 6-vjeçare. Karriera e saj nisi në moshën 13-vjeçare në një nga audicionet më të famshme të talenteve të reja “Ethet e se Premtes Mbrëma”.Mbas këtij spektakli, angazhimet e saj ne eart kanw qënë në mënyrë të vazhdueshme dhe të sukseshme.

Në moshën 14-vjeçare u bë pjesë e Festivalit në RTSH dhe më vonë e shumë festivaleve duke përmendur kwtu “Kenga Magjike”, “Top Fest” , “Mikrofoni i arte”, “Kenget e shekullit” etj.

Kjo është një periudhë me mjaft rendiment për të. Prodhim këngësh dhe realizime të reja si dhe performanca të këndshme e impenjim total.

NEWS

Samanta në zi, publikon projektin e saj më të ri "Vaj"!

E teksa po lançon albumin e saj, Samanta Karavella nuk ka të ndalur me projektet që po i publikon njëra pas tjetrës. Pak muaj më parë publikoi “Jeta ime” e kënga e rradhës ka ardhur tashmë. “Vaj” është projekti më i ri që Samanta ka publikuar dhe që është bërë...

Samanta vjen me një baladë që premton shumë thyerje zemrash!

Samanta Karavella së fundmi ka qenë mjaft aktive me këngë të reja dhe duket se do të vazhdojë po kaq aktive. Kënga e fundit e sjellë nga artistja është “Mama”, njëkohësisht edhe kënga e parë e albumit me po të njëjtin titull. Në këtë projekt, Samanta doli pak nga kornizat e...

Ju njohim me 5 këngët më të mira të listës me tema sociale!

Jo vetëm këngë komerçale apo ritmike, jo vetëm këngë dashurie apo tradhëtie. “The Top List” ka në klasifikim edhe këngë të cilat kanë tema sociale. Zbulojini se cilat janë ato… 1.N’dikon ndikon – Shpat Deda x BimBimma “N’dikon ndikon” është një projekt që përmban mesazhe të forta për gjendjen aktuale...

"Mala" e Samantës vjen komplet ndryshe nga naBBoo dhe sa i shkon këtyre ditëve të nxehta!

Kënga më e fundit e Samanta Karavellas, ka ardhur së fundmi me një frymë krejt të re nga naBBoo me një remix fantastik. Ky projekt është një nga më të rejat që i është bashkëngjitur listës së “Top Awards” për këtë javë. Remixi i këngës “Mala” është fiks ajo që...

Kjo ishte java me më shumë hyrje të reja për vitin 2021

Këtë javë në “The Top List” kemi patur plot 13 hyrje të reja të projekteve muzikore. Kjo shënon kështu dhe javën me më shumë hyrje të reja për vitin 2021. Deri më tani kemi hasur shumë projekte mjaft të pëlqyera nga publiku në këtë sezon veror dhe duket se do...

Samanta kopjon pastër bukur pa gabime...

Këngëtarja e njohur Samanta Karavella ka publikuar së fundmi projektin e saj më të ri muzikor, i cili përbëhet nga dy këngë. Artistja ka zgjedhur të ndërthurë këto dy këngë në një videoklip me minutazh rreth 5 minuta. Projekti i ri titullohet “Mala x Cha Cha Cha” dhe duhet thënë që...

Po ju e dini se nga janë frymëzuar prindërit e Samantës për emrin e saj?

Rikthimi i Samantës është pritur mjaft mirë nga publiku shqiptar por ky duket se është vetëm fillimi. Në një intervistë të dhënë për “Pardon My French” në Top Albania Radio, drejtuar nga Jonida Aliçkolli dhe Kejvin Kalo, këngëtarja është shprehur po punon që në periudhën e verës të vijë me...

Rikthehet Samanta dhe e nis aty ku e kishte lënë...

Shumë kohë që Samanta nuk kishte publikuar një këngë “solo” dhe më në fund artistja ka vendosur të rikthehet. “Emnin Tem” mban titullin projekti më i ri i Samantës, i cili ka më shumë se një javë që i është prezantuar publikut shqiptar. Ndërkohë që i ka munguar shumë fansave...

A do të jetë Skerdi dhe Samanta, "Bugatti" e re?

Kjo verë ka sjellë një tjetër “bombë” muzikore dhe radha i përket Skerdit dhe Samantës. Dyshja e njohur ka bashkuar fuqitë për projektin e titulluar NKN (Nuk ma më ndjenja), e cila menjëherë ka rrëmbyer vëmendjen e publikut për shkak të ritmit veror. Samanta, projekti i fundit i së cilës...

27 këngët e reja që solli Shkurti në 29 ditë

Muaji Shkurt i këtij viti përveçse i vecantë se përbëhej nga 29 ditë, ai është konsideruar gjithashtu  special për publikimet e shumta muzikore që ka patur. Duket se fakti që është muaji i dashurisë, artistët vihen në lëvizje duke publikuar projekte muzikore, të cilat i dedikohet dashurisë por edhe tradhëtarëve....

Kush janë këngët që janë ngjitur me më shumë pozicione këtë javë?

Kjo javë shënon plot 197 javë klasifikim të muzikës më të dëgjuar shqiptare, i cili është i përmbledhur në “The Top List”. Nga java në javë kemi hyrje të reja, ndryshime në pozicionime, ku disa humbin dhe disa arrijnë majën e klasifikimit por pavarësisht kësaj të jesh pjesë e 100...

Hyrja e re më e suksesshme e javës është Samanta

Samanta ka surprizuar publikun me projektin muzikor të radhës. Si kurrë më parë, këngëtarja e njohur ka përzgjedhur të vijë ndryshe, duke hyrë thellë në kulturën indiane. “Ku ma le” titullohet prurja më e re e artistes, e cila kësaj radhe ka bashkëpunuar me shtëpinë diskografike “Cricket”, duke sjellë notat...

Samanta në një bashkëpunim me Elinel, mbyll listën e kësaj jave...

Këngëtarja e njohur, Samanta Karavella, ka vendosur ta nisë këtë vit në një mënyrë mjaft speciale, pikërisht duke publikuar projektin e saj më të ri muzikor. Artistja ka bashkuar fuqitë me reperin e njohur, Elinel për këngën e titulluar “Vone”. këngtarja e talentuar ka zgjedhur një ditë tepër të veçantë...

Samanta me dy këngë të reja këtë verë

Edhe pse shumë artistë e nisin sezonin e verës duke publikuar projekte të reja muzikore, Samanta nuk ka vepruar kështu. Ndryshe nga sezonet e kaluara verore, Samanta ka vendosur të publikojë këngën e saj të re në muajin e fundit të verës, pikërisht në gusht. Në një intervistë të dhënë...

Vazhdon "lufta" mes Samantës dhe Beatrix

Prej 4 javësh një “luftë e heshtur” ka nisur mes Beatrix Ramosaj dhe Samanta Karavellos. Në fakt bëhet fjalë për një “luftë” për të zënë kreun e klasifikimit të “The Top List”. Katër javë më parë, projekti më i ri i Beatrix Ramosaj, “Pa ndjenjë” u rendit në krye të...

Samanta merr kreun!

“Zemren Maje” është projekti më i ri muzikor i Samantës, falë të cilit artistja u rendit në krye të klasifikimit të “The Top List” Ky projekt muzikor është pjesë e listës zyrtare të “Top Aëards”, ku është vënë re një interes tepër i madh nga publiku, i cili nuk ka...

Samanta ngjitet me 23 pozicione me këngën e re

Rreth dy javëmë parë, Samanta publikoi projektin e saj më të ri muzikor, i cili duket se menjëherë ka rrëmbyer zemrat e publikut. Pavarësisht se ka një verë të ngarkuar me koncerte si brenda dhe jashtë Shqipërsië, këngëtarja nuk ka lënë pas dore prurjet e reja, duke qënë sa më...

Samanta, pjesë e "Top 3", shihni performancën e saj në "The Voice"

Samanta Karavella ka qënë e pranishme në gjysmëfinalen e “The Voice of Albania” ku ka performuar “live” disa prej hiteve të saj muzikore si “Asnjo Si Un”, “Si Ai” dhe “Na E Dina” duke ngritur në këmbë publikun e pranishëm. “Bashk'” është bashkëpunimi i fundit i Samantës me këngëtarin e...

Samanta dhe 2Ton ngjiten me 25 pozicione në "The Top List"

Samanta dhe 2Ton bashkuan fuqitë këtë vit dhe sollën bashkëpunimin e tyre të parë, me të cilin dyshja ka goditur vërtet në shenjë. “Bashk” titullohet kjo këngë, e cila është publikuar në fillim të muajit mars dhe menjëherë është shndërruar në një prej këngëve më të dëgjuara të momentit. Prej...

Samanta dhe 2Ton bashkojnë forcat, gjenden në vendin e 49-të

Këngët e saj sapo publikohen, shndërrohen menjëherë në hite. Bëhet fjalë për Samanta Karavellën, e cila si me këngët “solo” ashtu edhe me bashkëpunimet, di gjithmonë si të godasë në shenjë. Rreth 4 muaj më parë, ajo publikoi “Si Ai”, një këngë që prej shumë javësh qëndroi në klasifikimin e...