SAMANTA KARAVELLA

Samanta dhe Muma bëhen sërish bashkë për “Valla”!

Këngëtarja e njohur Samanta Karavella ka ardhur me një projekt të ri muzikor. Këtë herë ajo ka ardhur së bashku me Muma për të sjellë “Valla”. Bashkëpunimi i tyre është përqafuar menjëherë nga publiku, të cilët me votat e tyre e kanë futur në klasifikimin e javës të “The Top...

Balada apo ritmike?! Ja cilat këngë të këtyre artistëve pëlqehen më shumë!

Pavarërisht nëse disa artistë karakterizohen vetëm nga një rrymë e caktuar, ka shumë të tjerë që preferojnë të eksperimentojnë në disa rryma. Kjo në fakt, është diçka pozitive sepse tërheq çdo lloj publiku të cilë kanë preferenca të ndryshme. Shumë këngëtarë të tregut tonë muzikor, i kanë qëndruar besnik një...

Ja cilat janë 10 këngët e listës që i shkojnë më shumë Janarit!

Viti 2023 që lamë pas ka qenë goxha surprizues dhe shumë i ngjeshur me projekte të reja muzikore. Dhe ja ku tashmë kemi hyrë në vitin e ri dhe përballemi me të tjera surpriza. Janari është konsideruar një muaj pa shumë prurje të reja muzikore dhe ja ku e vërtetojmë edhe...

Samanta sjell “U pa” dhe shënon rikthimin e saj aktiv në muzikë!

Samanta Karavella së fundmi ka qenë mjaft aktive me këngë të reja duke u rikthyer kështu fuqishëm në tregun muzikor pas një pauze mjaft të gjatë. Edhe pse artistja njoftoi se do të hiqte dorë nga Festivali i Këngës, ajo ka surprizuar ndjekësit duke publikuar një këngë të re titulluar “U...

Pse u tërhoq nga Festivali i Këngës?! Këngëtarja Samanta Karavella zbulon arsyen…

Mbrëmjen e kaluar e ftuar në emisionin “Më lër të flas” të vëllezërve Veshaj ka qenë Samanta Karavella. Artistja e njohur ka zbuluar më shumë detaje nga karriera e saj e suksesshme në muzikë dhe jo vetëm… Së fundmi është bërë i ditur lajmi se këngëtarja ka marrë vendimin të...

Samanta thotë “kush je?” – ne themi “ku je?”…

Samanta Karavella bëri një periudhë pauze lidhur me karrierën e saj në muzikë që pas shpërnguljes në SHBA. Por duket se tashmë artistja po e kompenson të gjithë kohën e humbur dhe është rikthyer më fuqishëm se kurrë. Pas disa projektesh mjaft të suksesshme solo dhe në bashkëpunim, Samanta ka...

Jua priste mendja një bashkëpunim mes Capital T dhe Samanta Karavellës?!

Vera ka qenë gjithmonë e bashkëpunimeve dhe duket se çdo vit edhe më shumë shtohen këngëtarët që i bashkojnë forcat në këtë sezon. Një dyshe që nuk na e priste mendja më parë janë bërë bashkë për të sjellë një hit. Ka vetëm pak ditë që Capital T ka publikuar...

Ardit Çuni bashkëpunim me Samantën?! Ja video që na ngriti dyshimet!

Ardit Çuni është një ndër artistët më të talentuar të Top Awards. Ne e kemi parë atë që shpesh e ka sfiduar veten në disa dimensione dhe duhet thënë se ka shkëlqyer. Projekti i tij i fundit ka qenë “Leje”, një këngë që përveç veçantisë dallohet dhe për klipin mjaft...

Samanta i këndon ndarjes e dhimbjes… por si është artistja aktualisht?

Samanta Karavella ka publikuar këngën e saj më të re që mban titullin “Alo”, një këngë e cila u bë mjaft virale në rrjete sociale, pasi këngëtarja vendosi ta para-publikojë atë. “Alo” është një baladë mjaft e ndjerë, që fansat e saj mezi prisnin të publikohej dhe votat e tyre...