SAMANTA KARAVELLA

Ja cili është dueti më i pëlqyer i javës në rrjetet sociale!

Kjo verë ka qenë e mbushur plot me këngë e mbi të gjitha bashkëpunime mes artistëve më të njohur shqiptarë. Mund të themi pa frikë se kjo mund të quhet vera e bashkëpunimeve. E të shumta ishin të tilla projekte edhe këtë javë. Teksa votimet e publikut në faqen tonë...

Samanta në zi, publikon projektin e saj më të ri “Vaj”!

E teksa po lançon albumin e saj, Samanta Karavella nuk ka të ndalur me projektet që po i publikon njëra pas tjetrës. Pak muaj më parë publikoi “Jeta ime” e kënga e rradhës ka ardhur tashmë. “Vaj” është projekti më i ri që Samanta ka publikuar dhe që është bërë...

Samanta vjen me një baladë që premton shumë thyerje zemrash!

Samanta Karavella së fundmi ka qenë mjaft aktive me këngë të reja dhe duket se do të vazhdojë po kaq aktive. Kënga e fundit e sjellë nga artistja është “Mama”, njëkohësisht edhe kënga e parë e albumit me po të njëjtin titull. Në këtë projekt, Samanta doli pak nga kornizat e...

Ju njohim me 5 këngët më të mira të listës me tema sociale!

Jo vetëm këngë komerçale apo ritmike, jo vetëm këngë dashurie apo tradhëtie. “The Top List” ka në klasifikim edhe këngë të cilat kanë tema sociale. Zbulojini se cilat janë ato… 1.N’dikon ndikon – Shpat Deda x BimBimma “N’dikon ndikon” është një projekt që përmban mesazhe të forta për gjendjen aktuale...

“Mala” e Samantës vjen komplet ndryshe nga naBBoo dhe sa i shkon këtyre ditëve të nxehta!

Kënga më e fundit e Samanta Karavellas, ka ardhur së fundmi me një frymë krejt të re nga naBBoo me një remix fantastik. Ky projekt është një nga më të rejat që i është bashkëngjitur listës së “Top Awards” për këtë javë. Remixi i këngës “Mala” është fiks ajo që...

Kjo ishte java me më shumë hyrje të reja për vitin 2021

Këtë javë në “The Top List” kemi patur plot 13 hyrje të reja të projekteve muzikore. Kjo shënon kështu dhe javën me më shumë hyrje të reja për vitin 2021. Deri më tani kemi hasur shumë projekte mjaft të pëlqyera nga publiku në këtë sezon veror dhe duket se do...

Samanta kopjon pastër bukur pa gabime…

Këngëtarja e njohur Samanta Karavella ka publikuar së fundmi projektin e saj më të ri muzikor, i cili përbëhet nga dy këngë. Artistja ka zgjedhur të ndërthurë këto dy këngë në një videoklip me minutazh rreth 5 minuta. Projekti i ri titullohet “Mala x Cha Cha Cha” dhe duhet thënë që...

Po ju e dini se nga janë frymëzuar prindërit e Samantës për emrin e saj?

Rikthimi i Samantës është pritur mjaft mirë nga publiku shqiptar por ky duket se është vetëm fillimi. Në një intervistë të dhënë për “Pardon My French” në Top Albania Radio, drejtuar nga Jonida Aliçkolli dhe Kejvin Kalo, këngëtarja është shprehur po punon që në periudhën e verës të vijë me...

Rikthehet Samanta dhe e nis aty ku e kishte lënë…

Shumë kohë që Samanta nuk kishte publikuar një këngë “solo” dhe më në fund artistja ka vendosur të rikthehet. “Emnin Tem” mban titullin projekti më i ri i Samantës, i cili ka më shumë se një javë që i është prezantuar publikut shqiptar. Ndërkohë që i ka munguar shumë fansave...