# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Numen

Numen, emri i vërtetë i të cilit është Besmir Rekaj, është nga Ferizaj dhe është vetëm 23-vjeç. Numen ka rreth një vit që merret profesionalisht me muzikë dhe derimë tani numëron 4 projekte në karrierën e tij muzikore.

Numen është shndërruar në një emër mjaft të preferuar në tregun muzikor shqiptar së fundmi. Pavarësisht se në videot e tij, Numen nuk jemi mësuar ta shohim, zëri i tij është mjaft i dallueshëm për shkak të stilit mjaft të veçantë.

Besmiri ka treguar se ka zgjedhur emrin Numen për t’ju prezantuar publikut pasi është shumë i rrallë dhe ka një domethënie mjaft artistike.

 

 

NEWS

Nëse ju ka pëlqyer “I ke harru” pjesa e parë do e pëlqeni edhe pjesën e dytë!

Numen është shndërruar në një emër mjaft të preferuar në tregun muzikor shqiptar. Pavarësisht se në videot e tij, Numen nuk jemi mësuar ta shohim, zëri i tij është mjaft i dallueshëm për shkak të stilit mjaft të veçantë. E, mbase ”I ke harru” ka qenë një ndër projektet e...

Ja cilët kanë qënë titujt më të përdorur në këngët e artistëve në 2021!

Kjo javë solli në vëmendje disa tituj këngësh që ne na u dukën pak si shumë familjarë. Dy nga hyrjet e reja këtë javë çuditërisht mbanin titullin “Qaj”. Një prej projekteve është kënga më e re e Nilsa Hysit, që ka sjellë një version më modern të këngës “Qaj Maro”....

Numen na sjell një tjetër projekt "Loti" por që nuk na zhgënjeu aspak!

Jemi të sigurtë që nuk është hera e parë që dëgjoni “Loti” si një titull projekti muzikor në “The Top List”. E kemi dëgjuar nga Elvana Gjata, nga Bardhi dhe së fundmi edhe nga Numen. Dhe ky i fundit nuk duhet humbur. Numen ka publikuar këngën e tij më të...

Nga Malena e Tornatores tek Malena e Numen!

Kur përmendim emrin “Malena”, menjëherë e lidhim me filmin e famshëm të Giuseppe Tornatore që mban të njëjtin titull. Por kësaj rradhe, Numen ka vendosur që të na e heqë këtë mendim. Me këngën e tij të re, ai garanton që sot e tutje “Malenën” ta lidhim vetëm me projektin...

Cricket dhe Numen me një tjetër ripunim!

Cricket dhe Numen është tashmë një dyshe që risjellë hite muzikore dhe ketë e kemi parë me shumë këngë të njohura. Së fundmi producenti Cricket dhe këngëtari Numen kanë bashkuar sërish fuqitë, duke sjellë një version mjaft interesant dhe të bukur të këngës “Loti s’është tharë”, origjinalia e së cilës...

Kreu i gjithi i ri!

Kjo javë ka ardhur surpizuese dhe këtë e vërteton më së miri kreu i klasifikimit të “The Top List”. Ndërkohë që kishim rënë në qetësi, këngëtarët janë “zgjuar” dhe kanë vendosur të vijnë fuqishëm në muzikë. Vendi i parë i takon Numen, i cili në një periudhë shumë të shkurtër...

West Side Family "dalin nga dera hyjnë nga dritarja"

Për 16 javë bashkëpunimi i West Side Family me Eranda Libohova, “Marinela”,  ka mundur të përballojë konkurrencën e prurjeve të reja muzikore, por kjo javë ka rezultuar fatale për të, duke mbetur jashtë listës së 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare. Pavarësisht daljes, West Side Family ka...

Donjeta dhe Numen, ngjitjet më të mëdha të javës

Pavarësisht se javën e kaluar ishte një hyrje e re në “The Top List”, Donjeta ia ka dalë të jetë një nga këngëtarët që është ngjitur me më shumë pozicione në klasifikim për këtë javë. Eshtë pikërisht bashkëpunimi i saj me Skerdi, “Falma”, i cili është dëgjuar dhe votuar pafund...

Këngët që janë ngjitur me më shumë pozicione këtë javë...

Jemi në javën e 199-të të klasifikimit dhe interesi i publikut për të zgjedhur këngën më të bukur të javës ende vazhdon përmes votave të tyre. Përveç vendin të parë që ka mbetur i njëjtë me javën e kaluar, një pjesë e mirë e projekteve muzikore kanë ndyshuar pozicionim, ku...

Numen nuk ka harru!

Numen është shndërruar në një emër mjaft të preferuar në tregun muzikor shqiptar së fundmi. Pavarësisht se në videot e tij, Numen nuk jemi mësuar ta shohim, zëri i tij është mjaft i dallueshëm për shkak të stilit mjaft të veçantë. “Kthema Kohën” ishte projekti që për herë të parë...