# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Lluni

Lluni, emri i vërtetë i të cilit është Laert Zymeri, është një tjetër reper i talentuar shqiptar. Që në moshë të vogël, Lluni dëgjonte muzikë “hip Hop” dhe kryesisht artistët me famë botërore si Nas, 2Pac, Jay-Z, Biggie etj.

Lluni ka bërë debutimin e tij të parë muzikor në vitin 2017-të, një kënga e cila ishte pjesë e albumit të tij të parë, “BregMatic”.

Ndërkohë që ka ardhur me këngë “solo”, ai ka bashkëpunuar edhe me artistë të tjerë, përmendim këtu Lyrical Son. Lluni momentalisht është pjesë e labelit “P.I.N.T”.

NEWS

Kreu nuk ndryshon, po aq edhe "Top 5"

Vin Veli dhe Lorè ia kanë dalë të jenë edhe këtë javë të preferuarit e publikut shqiptar me projektin e tyre muzikor, “Tonight”. Java e kaluar ishte vërtet një surprizë për dyshen e talentuar, e cila u ngjit me 75 pozicione dhe u rendit në kreun e listës. Fansat janë...

Njihuni me Lluni, hyrjen më të re në klasifikim

Lluni, emri i vërtetë i të cilit është Laert Zymeri, është një tjetër reper i talentuar shqiptar. Që në moshë të vogël, Lluni dëgjonte muzikë “Hip Hop” dhe kryesisht artistët me famë botërore si Nas, 2Pac, Jay-Z, Biggie etj. Lluni ka bërë debutimin e tij të parë muzikor në vitin...