LLUNI

‘Old School’ Hip Hop me Lluni dhe Elinel…

Dy artistët e njohur dhe të dashur, Lluni dhe Elinel, kanë publikuar këngën e tyre të re “Rap Chat Gpt”. Projekt ky i cili ka bërë bujë aë në momentet e para të publikimit dhe është pritur mjaft mirë nga fansat. Ky bashkëpunim i këtyre dy reperëve kaq të suksesshëm...

Lluni rehat n’Miami, sjell projektin “In My Zone”!

Lluni nuk mungon të na surprizojë me projektet e tij. “In My Zone” vjen në përfundim të këtij viti mjaft të suksesshëm të artistit, duke treguar edhe njëherë stilin e tij karakteristik në krijimin e rimave dhe beat-eve. “In My Zone” ka hyrë këtë javë në klasifikimin e “The Top...

Lluni merr një prototip popullor dhe nxjerr një prototip për popullin sot!

Nuk ka dyshim që Lluni është një nga reperët më të talentuar të tregut muzikor shqiptar. Por gjithashtu, tanimë të gjithë e dimë se në çdo projekt të tijin ai sjell diçka komplet speciale. Lluni së fundmi ka publikuar këngën e tij më të re. “Prototip” mban titullin projekti i...

Ja yjet që u rri e bardha shumë në klipe!

Tendencat e fundit në videoklipe duket se i përshtaten shprehjes “Less is more”. Pra, sa më të thjeshtë dhe minimaliste, aq më mirë. E duket se artistët sa vijnë dhe po e përqafojnë akoma dhe më shumë kohët e fundit. Kjo vlen për videoklipet në tërësi, por edhe për veshjen...

Ja kënga që është ngjitur më shumë në klasifikim këtë javë!

Javën që shkoi u njohëm me projektin e fundit të Lluni që mban titullin “Top 3”. Dhe, nëse ju kujtohet ju thamë që nisur nga titulli, Lluni nuk është ende në Top 3, por mund të shkojë atje… Mesa duket paskemi patur të drejtë. Reperi është në rrugën e duhur...

Lluni nuk është në “Top 3”, por mund të shkojë aty…

Pas disa javësh mungesë, Lluni rikthehet me një projekt të ri. Nga bashkëpunimi i fundit shumë i suksesshëm me Ledrin, tani reperi vjen solo në “Top 3”. Lluni është padyshim një nga reperët më të talentuar të tregut muzikor shqiptar. Me një stil mjaft të veçantë dhe unik, ai ia...

Kreu nuk ndryshon, po aq edhe “Top 5”

Vin Veli dhe Lorè ia kanë dalë të jenë edhe këtë javë të preferuarit e publikut shqiptar me projektin e tyre muzikor, “Tonight”. Java e kaluar ishte vërtet një surprizë për dyshen e talentuar, e cila u ngjit me 75 pozicione dhe u rendit në kreun e listës. Fansat janë...

Njihuni me Lluni, hyrjen më të re në klasifikim

Lluni, emri i vërtetë i të cilit është Laert Zymeri, është një tjetër reper i talentuar shqiptar. Që në moshë të vogël, Lluni dëgjonte muzikë “Hip Hop” dhe kryesisht artistët me famë botërore si Nas, 2Pac, Jay-Z, Biggie etj. Lluni ka bërë debutimin e tij të parë muzikor në vitin...