# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Getinjo

Getoar Aliu (GHETTO / Getinjo) lindi në Kosovë, por në vitin 1993 familja e tij emigroi në Gjermani. Atje u rrit në një frymë evropiane dhe përjetoi një jetë ndryshe prej të tjerëve. I dashuruar me muzikën, në vitin 2002 publikoi shkrime dhe poezi të ndryshme në festivale shkollore.

Në vitin 2004, Ghetto kthehet në Kosovë në vendlindjen e tij në Ferizaj dhe aty filloi të inspirohet për jetën dhe veprimtarinë e tij të ardhshme. Filloi të shkruante tekste të ndryshme mbi rrugën, pjesën e jetës që la pas dhe mbi çdo gjë që e rrethonte.

Ka pasuar inçizimi i këngës së parë në vitin 2007 në një studio professionale në Prishtinë, kurse në vitin 2009 u publikua videoklipi i tij i parë për këngën “Goodbye My Love”.

Po Ghetto mund të thotë se kënga që i hapi rrugën drejt suksesit ishte kënga e publikuar në vitin 2011 dhe që titullohet “AJO”. Kjo këngë ka ndikuar shumë tek fansat shqiptarë, sidomos tek ata qe duan muzikën HIP-HOP.

Në fund të vitit 2011, Ghetto plasoi albumin e tij të parë me titullin “YOUNG GHETTO”. Albumi ka 20 këngë me tema të ndryshme.

Më pas vijuan videoklipe të shumta dhe mbi të gjitha, ai filloi të thirrej Getinjo.

NEWS

Këto janë 5 këngët që janë ngjitur me më shumë pozicione këtë javë!

Edhe kjo javë ka sjellë ndryshime të mëdha sa i përket pozicionimit të këngëve në listë, nisur që nga kreu i listës. Disa prej projekteve muzikore kanë marrë një mbështetje të madhe nga fansat, votat e të cilëve i kanë ngjitur sa më në majë të listës. Bashkëpunimi mjaft i...

Mozzik dhe Getinjo të dy në "The Top List" këtë javë me hyrje të reja!

Dy vëllezërit Mozzik dhe Getinjo, kanë hyrë të dy këtë javë në klasifikimin e “The Top List”. Të dy ata me projektet e tyre. Mozzik ka publikuar këngën e tij “Shko” dhe Getinjo nga ana tjetër ka lançuar “Real”. Të dy ata janë në njëfarë mënyre këtë javë do të...

"Mono" vazhdon në krye por shkundet "Top 5"!

Edhe këtë javë, bashkëpunimi i Alban Kondit, Bojken Lakos dhe Kastro Zizos, “Mono”, vijon të jetë kënga më e dëgjuar edhe më e votuar. Votat e publikut e kanë shpallur “Mono” kryesuesen e klasifikimit të “The Top List” për të tretën javë rresht. Ndërkohë që vendi i parë mbetet i...

Kush është ngjitur më shumë këtë javë?

Kjo javë është hasur me ndryshime të mëdha sa i përket pozicionimit të këngëve. Publiku ka vijuar të mbështesë me shumë fanatizëm artistët e tyre të preferuar, duke i ngritur sa me më shumë pozicione në listë. Projekti që është votuar më shumë për këtë javë është bashkëpunimi i Stresi...

Shkurt "i gjatë" me hyrje të reja!

Edhe pse muaji shkurt është me më pak ditë krahasuar me muajt e tjerë, publikimet e reja muzikore kanë krijuar përshtypjen se ky muaj është i gjatë dhe kjo për shkak të punës së madhe që artistët janë duke bërë këtë periudhë. Gjatë dy javëve të para të muajit shkurt,...

Kush e ka lënduar kaq shumë Getinjon?!

Getinjo është një tjetër artist që sapo ka publikuar prurjen e tij më të re muzikore, të cilën ka vendosur të titullojë “P9”. Sugjerimet e publikut e kanë bërë këtë këngë menjëherë pjesë të klasifikimit, duke e renditur në vendin e 99-të. Për instrumentalin e saj është kujdesur producenti DJ...

Ja cilët artistë të klasifikimit janë në Top Listën e karantinës

Pavarësisht efekteve negative që karantina ka shkaktuar, ka patur edhe gjëra pozitive. Së pari thuajse të gjithë po kalojnë disa ditë të mrekullueshme pranë familjarëve të tyre dhe së dyti artistët kanë vendosur të zbulojnë më shumë rreth jetës së tyre familjare por edhe të gjenden pranë fansave të tyre...

Getinjo bëhet emocional...

Getinjo ka vendosur të vijë me një projekt të ri muzikor, përmes të cilit ka përcjellë shumë emocione. “Une” mban titullin kjo prurje e re, e cila ka ardhur sigurisht nën logon e “2Euro Music”. Në tekstin e kësaj kënge, artisti ka treguar peripecitë që ka kaluar dhe endrrat që...

Kreu ngelet pak a shumë i njëjti por ka një hyrje të re në "Top 5".

Kjo javë vazhdon të mbetet e qetë sa i përket uljeve dhe ngritjeve të projekteve muzikore në klasifkimin e “The Top List”. Vetë kreu nuk ka ndryshuar aspak nga java e kaluar, ku është “Bakllava” e Butrint Imeritdhe Gjikos, ajo që nuk është mposhtur këtë javë. Kjo është java e...

Getinjo ngjitet në "Top 5"

Një hit që premton u konsiderua prurja më e fundit e Getinjo dhe duket se artisti nuk zhgënjeu aspak fansat e tij. I ardhur mjaft ndryshe, me një tjetër stil në këndim, reperi është bërë sërish qendra e vëmendjes, falë mbështetjes së madhe nga ana e publikut. “Uh” mban titullin...

Getinjo sjell një hit që premton sukses!

Gentinjo është rikthyer në klasifikimin e ” Top Awards”, pas një kohë të gjatë mungese, falë projektit muzikor “Ti Ngele”, i cili u rendit mjaft mirë që në javën e parë që u fut në listë. Ndërkohë që kanë kaluar 23 javë nga koha që është bërë pjesë e klasifikimit,...

Vëllezërit sërish bashkë mbyllin 100 këngët më të votuara të kësaj jave

Që prej shkëputjes së tyre nga shtëpia diskografike “”Onrecords” , dyshja e famshme Getinjo dhe Mozzik kanë vijuar rrugën e tyre të pavaruar nga asnjë shtëpi diskografike. Projektet e publikuara së fundmi nga dy vëllezërit, i kanë rikthyer dy reperat sërish në qendër të vëmendjes. Ndërkohë që secili prej tyre...

Pas 25 javësh me "Sexy" dhe 29 javësh me "Xhelozia", Getinjo dhe Mozzik dalin nga klasifikimi

Dyshja e talentuar, Getinjo dhe Mozzik, prej shumë kohësh nuk janë futur në klasifikimin e “The Top List” me ndonjë projekt të ri muzikor. Getinjo dhe Mozzik, të cilët kanë qënë pjesë e klasifikimit me projektet e tyre muzikore “Sexy” dhe “Xhelozia”, këtë javë kanë mbetur jashtë saj. Dy projektet...

Pas largimit nga "On Records", çfarë po ndodh me Getinjo dhe Mozzik?

Gjatë javës së kaluar, mediat rozë u pushtuan me lajmin e shkëputjes së dy reperave të njohur, Mozzik dhe Getinjo, nga shtëpia diskografike “On Records”, me të cilën bashkëpunonin prej vitesh. Ndërkohë që ende nuk është zbuluar arsyeja e vërtetë e prishjes së kësaj marrëdhënie, duket se Mozzik dhe Getinjo...

"On Records" kërkon përjashtimin e këngëve të Mozzik dhe Getinjo nga "The Top List"

Prej shumë vitesh, dy reperat e njohur, Getinjo dhe Mozzik, kanë patur një bashkëpunim të fuqishëm me shtëpinë diskografike “On Records”, por gjithçka ka marrë fund ditën e sotme. Përmes një postimi të bërë në rrjetin social “Instagram”, Mozzik ka lajmëruar të gjithë fansat, se ai dhe vëllai i tij,...

Getinjo futet në klasifikim me "Sexy"

Getinjo ka gjetur mënyrën e duhur për të ngritur akoma më shumë temperaturat në këtë verë të nxehtë. Rreth 3 javë më parë, reperi i njohur ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor, i titulluar “Sexy”. Kjo këngë ka tërhequr menjëherë vëmendjen e publikut dhe jo vetëm për...

Getinjo dhe Kida 23 javë në klasifikim, vazhdon suksesi me +12 pozicione

“Ku je” vazhdon të mos mposhtet pavarësisht hyrjeve të reja që bëhen pjesë e “The Top List” nga java në javë. Getinjo dhe Kida bashkuan fuqitë duke sjellë një këngë që padiskutim mund të quhet një prej projekteve më të suksesshme të dyshes. Që prej 23 javësh, “Ku je” qëndron...

Getinjo ft. Nikka ngjiten me 12 pozicione

Prej 8 javësh dyshja Getinjo dhe Nikka janë pjesë e klasifikimit të “The Top List” ku nga java në javë është vënë re një ngritje sa i përket pozicionimit. Ndryshe nga projektet e mëparshme muzikore, në këtë këngë Getinjo ka ardhur paska më romantik, duke prekur kështu zemrat e publikut,...

Getinjo vazhdon suksesin, me dy këngë në ngjitje për këtë javë

Rreth një muaj më parë ai ka publikuar bashkëpunimin e tij më të ri me Nikka “Njeri”, një projekt muzikor i cili prej 3 javësh është bërë pjesë e “The Top List” dhe bëhet fjalë për Getinjo, i cili momentalisht po shijon suksesin jo vetëm të këtij projekti muzikor por...