# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Elvana Gjata

Karriera e Elvanës si këngëtare filloi shumë herët. Në vitin 2001 ajo fitoi festivalin e këngës për fëmijë “Festivali e zërave te Rinjë” me këngën “Le të këndojmë së bashku” , për vendin e tretë. Ky çmim e ka motivuar ata për të vazhduar. Si pasojë, në spektaklin “Kërkohet një yll” në pjesë nga kënga e Laura Pausinit si interpretuese.
Përkrahur nga babai i saj, Elvana merr pjesë në episodin e parë të spektaklit televiziv “Ethet e së premtes mbrëma“ nga RTSH ku u rendit e nënta në finale e këtij spektakli. Festivali ai hapi rrugën për karrierën e saj. Në vetëm një natë Gjata këndoi dhe u fut në zemrat e publikut dhe ishte një njeri i famshëm.

Stili i muzikës së Elvanës përmban frymat R&B, Hip Hop dhe Pop. Por, Elvana siç është shprehur edhe vetë neper intervista , nuk ka një zhanër të konsoliduar, por gjithmonë me një larmi të ndryshme këngësh. Stili i tyre është i ndryshëm dhe secila ka projeksionin e vetë, duke mos krijuar kurrë përsëritje.

NEWS

Ja artistët me më shumë këngë paralelisht në "The Top List"!

Këtë javë me hyrjen e disa këngëve të reja në klasifikimin e “The Top List” dhe me daljen e disa të tjerave prej listës, disa nga artistët në renditje, kanë disa këngë paralelisht. Por cilët janë ata dhe me cilat këngë përfaqësohen kaq suksesshëm… Në vend të parë qëndron Ledri...

400 javë klasifikim “The Top List”, ja cilët janë top 10 artistët me më shumë vende të para!

Kjo javë shënon plot 400 javë klasifikim i “The Top List” në Top Awards. Për 400 javë kemi ndjekur 100 këngët më të mira moderne shqiptare, hitet më të fundit dhe artistët më në zë. Në gjithë këto javë, sigurisht që të shumtë kanë qenë ata artistë që kanë arritur...

Versioni negativ i "Si na" debuton më poshtë atij pozitiv...

Elvana Gjata ka publikuar këngën me videoklip të projektit muzikor “Si Na”, të cilën këngëtarja e këndoi për herë të parë në dasmën e Luiz Ejllit dhe Kiara Titos në finales e “BBV2”. Por këtë radhë, ajo ka sjellë ‘versonin negativ’ të saj, e cila ndryshe nga versioni i parë...

Butrint Imeri dhe Elvana Gjata së shpejti me një bashkëpunim? 

Butrint Imeri është një nga këngëtarët që prej vitesh po shijon një sukses të madh falë projekteve të tij muzikore, të cilat pëlqehen shumë dhe numërojnë miliona klikime. Së fundmi, artisti ka perfomuar në një koncert ku do të këndonte gjithashtu dhe Elvana Gjata. Prej pak kohësh në rrjet është bërë...

“Filloni provat…2024″/Elvana Gjata konfirmon “DEKADA 2”?! 

22 qershori ishte dita më e rëndësishme për Elvana Gjatën, e cila mbajti koncertin e parë recital në stadiumin Air Albania. Këngëtarja organizoi koncertin “Dekada” që mbldhoi mijëra dashamirës të muzikës së saj në stadium dhe rezultoi një sukses i padiskutueshëm. Elvana shkriu në skenën gjigante, të ndërtuar në stadium me...

Edhe pse kanë rivalitet në skenë, Elvana Gjata është një mbështetëse e bashkëpunimit të Dafina Zeqirit me Yll Limanin!

Dafina Zeqiri dhe Elvana Gjata janë dy ndër emrat më të rëndësishëm të muzikës shqiptare. Dyshja gëzojnë një numër të madh fansash dhe kanë një karrierë të gjatë artistike. Si Dafina ashtu dhe Elvana kanë korrur suksese të padiskutueshme dhe kanë sjellë tek publiku vetëm hite. Dhe thënë kjo, audienca...

Për ata që e humbën, ja se kur mund ta ndiqni koncertin e Elvana Gjatës në Top Channel dhe Top Albania Radio!

22 qershori ishte dita më e rëndësishme për Elvana Gjatën, e cila mbajti koncertin e parë recital në stadiumin Air Albania. Këngëtarja organizoi koncertin “Dekada” që mbledhoi mijëra dashamirës të muzikës së saj në stadium dhe rezultoi një sukses i padiskutueshëm. Elvana shkriu në skenën gjigante, të ndërtuar në stadium...

Elvana Gjata përpara 20 mijë njerëzve në Air Albania, ja reagimet e atyre që ishin!

Elvana Gjata mbajti më 22 qershor koncertin e saj madhështor në stadiumin Air Albania. Mijëra fansa mbushën stadiumin, teksa këndonin njëzëri të gjitha këngët e artistes në koncertin ”Dekada”. Gjatë dy dekadave në tregun muzikor shqiptar, Elvana Gjata ka marrë dashamirësinë e mijëra njerëzve që i dëgjojnë dhe këndojnë këngët...

Elvana Gjata në koncertin e saj spektakolar, "Dekada"!

Elvana Gjata mbajti koncertin e saj madhështor “Dekada” më 22 qershor në stadiumin Air Albania. Artistja shkriu në skenën gjigante, të ndërtuar në stadium me efekte dhe grafika të veçanta, karrierën e saj 20-vjeçare. Gjatë dy dekadave në tregun muzikor shqiptar, artistja ka marrë dashamirësinë e mijëra njerëzve që i...

Elvana Gjata dhe koncerti i saj unik, një dëshmi suksesi!

Mund ta themi me siguri se Elvana Gjata, diva e muzikës shqiptare dhuroi një super spektakël mbrëmjen e kaluar në “Air Albania Stadium”. Mijëra fansa që mbushën stadiumin ndoqën për katër orë koncertin “Dekada”, ndërsa kënduan njëzëri të gjitha këngët e artistes. Elvana shkriu në skenën gjigante, të ndërtuar në stadium...

Top 10, rrotullohu rotullohu…

Një tjetër javë pa shumë surpriza në ”The Top List”. Jo shumë ndryshime nga java e kaluar sa i përket renditjes në Top 10. Teksa Luiz Ejlli nuk i ndahet vendit të parë të listës, po ashtu dhe Top 5 nuk ka pësuar asnjë ndryshim. Vendi i dytë shkon sërish...

Elvana Gjata zbulon detaje ekskluzive të koncertit madhështor nesër: “Kjo është qetësia para stuhisë…”!

Vetëm 24 orë kanë mbetur nga koncerti i parë që do të festojë dy dekada karrierë në tregun dhe industrinë shqiptare për këngëtaren që ka vjedhur zemrat e shumë shqiptarëve. Elvana Gjata ka vendosur të takojë të gjithë fansat dhe dashamirësit e saj një ditë para koncertit. Si ndihesh sot?...

Elvana Gjata rrëfehet e emocionuar për koncertin recital: “Kam flutura në stomak…”

22 qershori është dita më e rëndësishme për Elvana Gjatën, që mban koncertin e parë recital në stadiumin Air Albania. Këngëtarja vazhdon përgatitjet për koncertin “Dekada” që do të mbledhë mijëra dashamirës të muzikës së saj në stadium. Mbrëmjen e kaluar Elvana ka qenë e ftuar në emisionin “Më lër të flas” në Top...

Pak ditë përpara koncertit të saj, Elvana Gjata paralajmëron publikimin e këngës së re!

Elvana Gjata, e cilësuar si diva e muzikës bashkëkohore shqiptare, ka lajmëruar koncertin e saj madhështor më 22 qershor në stadiumin Air Albania. Artistja e ka përcaktuar koncertin si një lajm me rëndësi të veçantë, dhe këtë event ndër më të rëndësishmit të karrierës së saj. I menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i...

Një e premte për të mos u humbur, Elvana Gjata do të jetë e ftuar në ”Më lër të flas”!

Elvana Gjata, do të jetë e ftuara speciale e këtij episodi në ”Më lër të flas”. Në intervistën për Romeo dhe Donald Veshajn këngëtarja do të flasë për koncertin e 22 qershorit dhe do të japë detaje ekskluzive. Mesa duket kjo do të jetë një e premte për të mos...

Luiz Ejlli, Semi Jaupaj dhe Ardit Çuni - artistët që do hapin koncertin e Elvanës!

Elvana Gjata, e cilësuar si diva e muzikës bashkëkohore shqiptare, ka lajmëruar koncertin e saj madhështor më 22 qershor në stadiumin Air Albania. Artistja e ka përcaktuar koncertin si një lajm me rëndësi të veçantë, dhe këtë event ndër më të rëndësishmit të karrierës së saj. E teksa edhe pak ditë na...

Elvana Gjata zbulon të ftuarit specialë në koncertin e saj!

Elvana Gjata do të zhvillojë në stadiumin Air Albania një koncert madhështor. 22 qershori nuk është thjesht një datë, nuk është thjesht një ditë por është një moment kyç i një udhëtimi muzikor në dy dekada. Një show në 360 gradë kështu që nuk na mbetet gjë tjetër vetëm se...

Edhe pak ditë na ndajnë nga koncerti i Elvanës, ja një detaj që zbulohet…

Elvana Gjata, e cilësuar si diva e muzikës bashkëkohore shqiptare, ka lajmëruar koncertin e saj madhështor më 22 qershor në stadiumin Air Albania. Artistja e ka përcaktuar koncertin si një lajm me rëndësi të veçantë, dhe këtë event ndër më të rëndësishmit të karrierës së saj. I menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i fansave, të...

Si na kish ‘humbur’ kjo perlë e Dhuratës dhe Elvanës?!

Bashkëpunimet e Elvana Gjatës dhe Dhurata Dorës nuk dinë të ndalen. Pasi bënë namin me projektin e tyre të parë, ”Gajde” dhe të gjithë kuptuam sa shumë kimi kishin me njëra-tjetrën, dy artistet kanë sjellë dhe dy bashkëpunime të tjera. Së bashku, ato kanë krijuar shumë hite dhe “Luj” është një...

Ja sa artistë kanë mbajtur më shumë se një këngë në Top 5 njëkohësisht!

Këtë javë Luiz Ejlli ka arritur që të zaptojë Top 5 me projektet e tij. Patjetër një tjetër sukses i tij. Por në fakt Luizi nuk ka qenë i vetmi me këtë arritje. Edhe artistë të tjerë ka ndodhur që të kenë më shumë se një këngë në renditjen e...