# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Dhurata Dora

Dhurata Dora është një këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur. Dhurata Murturi e njohur për publikun si Dhurata Dora lindi më 24 Dhjetor 1992 në Nurenberg të Gjermanisë ku ka jetuar së bashku me familjen.  Shkollën fillore e ka përfunduar në qytetit e Furthit.

Dhurata Murturi, e cila  ka kënduar në Gjermani, atje Nofken e kishte Dorata, shkurt Dora dhe kjo është arsyeja që Dhuraten tani të gjithë e njohin si Dhurata Dora.
Momentalisht Dhurata më shumë gjendet në trevat Shqiptare për shkak të angazhimeve të shumta muzikore. Edhe pse ajo është e re në industrinë e muzikës, ka arritur që për shumë pak kohë të sjell projekte të cilat i kanë dhuruar suksese të mëdha.

NEWS

Ja cila ishte kënga që u pozicionua më lart në Top 100 Songs of Top Albania Radio!

Programi traditë i ditës së fundit të vitit u rikthye edhe këtë herë në Top Albania Radio dhe ndoshta ky është një nga momentet më të shumëpritura për të gjithë ju. E si mund të mbyllej ndryshe viti, përveç se nën tingujt e muzikës më të mirë të 2022. Surprizat nga...

Ndryshon kreu, e rimarrin Dhurata dhe Elvana!

Vera që shkoi solli shumë bashkëpunime mes artistëve më në zë. E sigurisht impakti ka qenë edhe më i gjerë tek publiku. Një ndër bashkëpunimet më të suksesshme dhe më të pëlqyerat e publikut, rezultoi të ishte dhe “Gajde” e Dhurata Dorës dhe Elvana Gjatës. Edhe pse ka kaluar kohë...

Ja versionet e reja të këngëve të traditës që u kthyen në hite brenda ditës...

Duket se tani është bërë e modës që këngët e vjetra të ripunohen e të sillen në një version më modern. E tillë ishte dhe ”Kjani trima” e publikuar nga Eneda Tarifa, ripërpunim i një kënge të vjetër arbëreshe, që hyri këtë javë në klasifikimin e ”The Top List”. Nisur...

Ja Top 3 këngët me më shumë ngritje këtë javë!

Një tjetër javë me ngritje të fuqishme për projektet muzikore të artistëve në klasifikimin e “The Top List”. Ja se cilat këngë janë rritur në renditje… “Gjade” nga Dhurata Dora dhe Elvana Gjata rezultoi mjaft i suksesshëm gjatë verës që lamë pas. E jo më kot, pasi përveç se ishte...

"Gajde" rikthehet në Top 5!

Vera e kaluar ishte plot me projekte të reja që u kthyen menjëherë në hite të padiskutueshme. Madje edhe tani që kemi hyrë zyrtarisht në vjeshtë, vazhdojnë të jenë ende ndër më të preferuarat e publikut pasi ende votohen dhe janë në klasifikimin e “The Top List”.  Vera që shkoi solli...

Dhurata Dora sjell një tjetër bashkëpunim të fortë pas atij me Elvanën!

Dhurata Dora është një nga këngëtaret shqiptare më të dashura për publikun, jo vetëm për zërin e mrekullueshëm që ka, por edhe për përformacat interesante që sjell. Këngëtarja nuk është shpesh aktive në rrjete sociale lidhur me përditshmërinë e saj pasi më së shumti poston nga angazhimet profesionale në muzikë,...

Dhurata Dora dhe Elvana Gjata sjellin 'torturuesen' e verës!

Kjo verë ka qenë e mbushur plot me këngë e mbi të gjitha bashkëpunime mes artistëve më të njohur shqiptarë. Mund të themi pa frikë se kjo mund të quhet vera e bashkëpunimeve. E një projekti të tillë të përbashkët nuk i shpëtuan dot as Dhurata Dora dhe Elvana Gjata....

Dhurata Dora dhe Elvana Gjata me një sukses ndërkombëtar!

Tanimë që jemi kaq pranë verës, artistët sigurohen që të sjellin këngë verore që do të dëgjohen kudo. E në një ‘garë’ të tillë padyshim që dy janë më mirë se një e këngëtarët bëhen bashkë. Mund të themi që kjo verë do të jetë vera e bashkëpunimeve, pasi deri...

Ja cilët janë artistët e Top 10 të kësaj jave!

Me çfarë surprizash jemi hasur në klasifikimin e “The Top List” këtë javë? Zbuloni artistët që janë pozicionuar në Top 10 të listës së 100 këngëve më të mira shqiptare për javën në të cilën ndodhemi… Vendi i parë për këtë javë shkoi për Yll Limanin me “Lshoja zanin”. Një...

Dhurata Dora menjëherë në Top 10 me baladën e saj të re!

Dhurata Dora është një nga këngëtaret shqiptare më të dashura për publikun, jo vetëm për zërin e mrekullueshëm që ka, por edhe për përformacat interesante që sjell.  E vetëm pak ditë më parë na erdhi një surprizë nga Dhurata. Këngëtarja ka lançuar këngën e saj më të re me titull...

Këto janë 5 këngët që janë ngjitur me më shumë pozicione këtë javë!

Edhe kjo javë ka sjellë ndryshime të mëdha sa i përket pozicionimit të këngëve në listë, nisur që nga kreu i listës. Disa prej projekteve muzikore kanë marrë një mbështetje të madhe nga fansat, votat e të cilëve i kanë ngjitur sa më në majë të listës. Bashkëpunimi mjaft i...

Dhurata po vjen me dhurata për ne!

Dhurata Dora është një nga këngëtaret shqiptare më të dashura për publikun, jo vetëm për zërin e mrekullueshëm që ka, por edhe për përformacat interesante që sjell.  E duket se së shpejti do të kemi një surprizë nga Dhurata. Artistja e njohur ka zbuluar se ka nisur punën për një këngë...

Ja kush janë artistët më të paguar të verës nëpër clube!

Sipas disa burimeve jo zyrtare, Elvana Gjata, Mozzik, Dhurata Dora, Butrint Imeri dhe Ledri Vula janë ndër artistët më të paguar të verës nëpër klube. Në fakt kjo nuk vjen si surprizë duke marrë parasysh edhe këngët hite që këta artistë kanë. Këngëtarët numërojnë në repertorin e tyre shumë suksese, shumë...

Ja cilat janë këngët që janë ngjitur më shumë këtë javë...

Ndërkohë që kreu i listës nuk ka pësuar shumë ndryshime nga java e kaluar, shumë këngë të tjera të listës janë votuar më shumë nga publiku shqiptar, duke u ngjitur sa më lart në klasifikim. Projekti më i ri nga Dafina Zeqiri i titulluar “Happy Birthday” ka vetëm 2 javë...

Ngjyrat që kanë mbizotëruar nëpër videoklipet e verës deri më tani

Nuk ka asnjë dyshim që këtë verë do ta shijojmë në mënyrën më të mirë të mundshme me projektet e reja muzikore të artistëve më në zë. Nëse ndalemi pak tek videoklipet që janë publikuar së fundmi, do të vëmë re një mbizotërim gati-gati të njëjtë ngjyrash. Kënga që është...

Gocat mbi çunat në "Top 5"

“Top 5” është bërë mjaft interesant këtë javë. Ndërkohë që kemi patur vetëm një hyrje të re në zonën e nxehtë, pjesa tjetër e këngëve është rrotulluar rreth vetes. Kreu i listës ka rikthyer në vendin e parë pas disa kohësh këngëtaren e njohur Dafina Zeqiri. “Japa” është kënga që...

Dhurata Dora vjen me Gims dhe sjell torturën e verës!

Ashtu sic edhe ishte premtuar, Dhurata Dora ka publikuar për të gjithë fansat e muzikës së saj, një ndër bashkëpunimet muzikore të shumëpritura. “Only you” mban titullin “bomba” më e re e artistes, e cila ka vendosur të vijë në një bashëpunim me artistin francez Gims, i cili është një artist...

Artistet femra me më shumë javë në klasifikim në të gjitha kohërat!

Këtë javë kemi vendosur t’i kushtojmë vëmedje të vecante artisteve femra, të cilat falë suksesit të tyre kanë mundur të qëndrojnë në klasifikimin e “Top Aëards” për shumë javë, duke mposhtur konkurrencën e hyrjeve të reja. “Drunk” e Kidës është një ndër këngët që ende vazhdon të votohet nga publiku...

Dhurata Dora lë pompozitetin për videon e saj më "down to earth ever"

Gjatë një viti pandemik ku muzika ka qënë totalisht në krizë, Dhurata Dora nuk pushoi së bëri muzikë të bukur, duke qëndruar sa më pranë fansave të saj në këtë periudhë mjaft delikate. “Harrom” titullohet prurja më e re e Dhurata Dorës, e cila është futur menjëherë në klasifikimin e...

Cilat janë këngët që nuk kanë pësuar asnjë ndryshim nga java e kaluar?

Kjo javë ka ardhur me disa ndryshime të theksuar sa i përket pozicionimit të këngëve thuajse në të gjithë listën. Vendi i parë nuk ka ndryshuar aspak krahasuar me një javë më parë, pasi është Capital T dhe kënga e tij më e re, “Fjalt e Nanes”, e cila mban...