Prej 5 javësh, “Andiamo”, bashkëpunimi i Ardian Bujupit dhe Capital T është bërë pjesë e klasifikimi të “The Top List”.

Ndërkohë që javën e parë të hyrjes, ky projekt muzikor mbante vendin e 40-të, nga java në javë, është vënë një ngjitje surprizuese e “Andiamo”, duke arritur deri në majën e listës zyrtare të “Top Awards”.

Prej 2 javësh, kënga e dyshes së talentuar vazhdon kryesimin e renditjes së 50 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare, duke treguar kështu interesin e madh që publiku ka ndaj saj, i cili voton vazhdimisht në topawards.top-channel.tv.

Interesante në klasifikimin e kësaj jave ka qënë rikthimi i Luana Vjollcës dhe Endrit, projektet e të cilëve janë renditur përkatësisht në vendin e 10-të dhe 32-të.

Ju mund të vazhdoni të votoni të preferuarit tuaj në faqen zyrtare të “Top Awards”: topawards.top-channel.tv. Gjithashtu po në këtë adresë, mund të na sugjeroni këngët që mendoni se duhen të jenë pjesë e këtij klasifikimi.

Ky është klasifikimi zyrtar i “The Top List”, Top Awards, java 90:

 

 1. Ardian Bujupi x Capital T – Andiamo
 2. Klodiana Vata – Shi Lodre
 3. Butrint Imeri – Bella
 4. Mixey ft. Capital T – Hatixhe
 5. Butrint Imeri – Vec per mu
 6. Jon Ajdini – Me ler të shoh
 7. Irkenc Hyka ft. Xhensila Myrtezaj – Si te jem mire
 8. Alban Skenderaj – Nuk je vetem
 9. Flori Mumajesi ft. Bruno, Klajdi, Dj Vicky – Karma
 10. Majk – Stila
 11. Stresi ft. AnxheloKoci – Me fal 2
 12. Butrint Imeri – Mona Lisa
 13. Majk – Katile
 14. Luana Vjollca – Benzina
 15. Gjiko ft. Nora Istrefi – Gabime
 16. Granit Derguti & Mixey ft. Xhensila – Lova
 17. Ledri Vula – U harrum
 18. Kida – Pe du
 19. Samanta – Zemren Maje
 20. Dhurata Dora – Bubble
 21. Mozzik – Xhelozia
 22. Ronela Hajati ft. Lyrical Son – Sonte
 23. Capital T – Pse po ma lun lojen
 24. Alban Skenderaj – Stoli  Trendafilave
 25. Lumi B ft. Dhurata Dora – Simpatia
 26. Alban Skenderaj ft. Dalool – 1000 Premtime
 27. Alban Skenderaj – Dikur
 28. Era Istrefi ft. Felix Snow – Redrum
 29. HCUE ft. Kida – Don’t say no more
 30. Buta x Ledri – Mbi re
 31. Babastars – High 4 Real
 32. Elvana Gjata – Forever Is Over
 33. Elvana Gjata ft. Capital T & 2Po2 – Lejla
 34. Kida – Anderr
 35. Majk ft. Onat – Le t’xhelozojn
 36. Majk – Kcen
 37. Aurela Gace ft. Fifi – S’nuk
 38. Samana ft. 2Ton – Bashk’
 39. Alban Ramosaj – Bitchi Mesnates
 40. Dj Dags & PM ft. Yll Limani – Besom
 41. Stanaj – The Way I Love Her
 42. Beatrix Ramosaj – Pa ndjenje
 43. Soni Malaj – Loca
 44. Besa ft. Elinel – Mos m’le me ra
 45. Flori Mumajesi ft. Elinel – Ne shpirt
 46. Lyrical Son &Mc Kresha – Hey Girl
 47. ArlindaGjoni – A jena
 48. Agon Amiga ft. Tim – Po du
 49. FlorentAbrashi – Kush niset me bo sevda
 50. Endri – Si dje