ARDIAN BUJUPI

Po të ishin akullore, kë do të lëpinit më shumë Ardian Bujupin apo Ledri Vulën?

Ardian Bujupi dhe Ledri Vula bashkuan forcat për të na sjellë një tjetër hit të kësaj vere. ”Gelato” titullohet bashkëpunimi i tyre që ka hyrë këtë javë në klasifikimin e ”The Top List”. Artistët shqiptarë kanë qenë mjaft aktivë kohët e fundit duke sjellë shpesh projekte të reja. E duket...

Ardian Bujupit i shtohet një tjetër hit në Top 100!

Vetëm pak pasi solli projektin e tij të fundit muzikor të titulluar ”Tranova”, Ardian Bujupi vjen me një tjetër publikim. Kënga e tij më e re që është bërë pjesë e ”The Top List” këtë javë mban titullin ”Lotto”. Duket se kohët e fundit Ardiani ka qenë mjaft produktiv duke...

Ja propozimi i ri i çmendur i Ardian Bujupit!

Ai është një ndër artistët më të dashur të publikut, projektet e të cilit mirëpriten gjithmonë. Bëhet fjalë për Ardian Bujupin i cili zbulon nga një surprizë sa i përket projekteve muzikore që menjëherë shndërrohen në hite. Ardian Bujupi ka publikuar projektin e tij më të ri të titulluar “Tranova”....

Publiku vendosi, çunat e “The Top List” ngjajnë më mirë në këtë model flokësh…

Që ne kemi artistët më me stil kjo gjë dihet tashmë. Por nëse ju kishte dalë nga mendja, çunat tanë kanë eksperimentuar disa herë me stilin e tyre të flokëve, nga flokë të gjatë në ato të shkurtër. Nisur nga votimet tuaja në InstaStory, ju keni vendosur se ata ngjajnë...

Ja cilat janë këngët që janë ngjitur më shumë këtë javë…

Ndërkohë që kreu i listës nuk ka pësuar shumë ndryshime nga java e kaluar, shumë këngë të tjera të listës janë votuar më shumë nga publiku shqiptar, duke u ngjitur sa më lart në klasifikim. Projekti më i ri nga Dafina Zeqiri i titulluar “Happy Birthday” ka vetëm 2 javë...

Ardian Bujupi bashkon forcat me Finem për këngën e re!

Ardian Bujupi së fundmi ka publikuar këngën e tij më të re në bashkëpunim me Finem, të titulluar “Adrenalina”. Ky projekt erdhi si një surprizë duke marrë parasysh dy stilet kaq të ndryshme të artistëve. Megjithatë, kjo ndërthurje e bëri këngën akoma dhe më tërheqëse. Ardian Bujupi dhe më parë...

Best look of “new entry” nga çunat për këtë javë!

Këtë javë në “The Top List”, patëm katër hyrje të reja, ndër këto ato që na bënë më shumë përshtypje ishin ishin dy videoklipe që spikatën nga stili i të veshurit. Ishte pikërisht “Shpirto” nga Alban Ramosaj dhe “Adrenalina” nga Ardian Bujupi dhe Finem. Në videoklipin “Shpirto”, shohim një Alban...

Ngjyrat që kanë mbizotëruar nëpër videoklipet e verës deri më tani

Nuk ka asnjë dyshim që këtë verë do ta shijojmë në mënyrën më të mirë të mundshme me projektet e reja muzikore të artistëve më në zë. Nëse ndalemi pak tek videoklipet që janë publikuar së fundmi, do të vëmë re një mbizotërim gati-gati të njëjtë ngjyrash. Kënga që është...

Ja kush e mbyll listën e 100 këngëve këtë javë!

Ardian Bujupi vijon të prezantojë për publikun këngët e albumit të tij më të ri, “10” dhe këtë javë radhën e ka patur “Peligrosa”, (ferma e rrezikshme). Duke i qëndruar besnik stilit të tij ritmik, Bujupi ka zgjedhur që edhe në “Peligrosa” të na bëjë të kërcejmë dhe ta dëgjojmë...