CAPITAL T

Majk dhe Capital T ndërrojnë tonin e këngëve të tyre, dënojnë jetën sipërfaqësore dhe vijnë me këngë motivuese!

Përveç këngëve komerciale, të cilat i kemi me shumicë në tregun muzikor shqiptar, për fat të mirë kemi dhe disa projekte që bëjnë diferencën. Këtu po flasim për projekte me tekste më të thella dhe domethënëse. Dhe këtë javë në “The Top List” kemi si hyrje të reja, dy projekte...

2023 merr me vete disa nga këngët më të bukura të tij! 

Prej disa javësh nga klasifikimi i “Top Awards” po largohen shumë projekte, të cilat prej kohësh kanë qënë në listë, madje të ashtëquajtura si këngët më jetëgjatë në “The Top List”. Fakti i daljeve të këtyre këngëve tregon se publiku është gati për të mirëpritur muzikë të re. E në fakt...

Capital T dhe Mc Kresha, një histori bashkëpunimesh!

Dy reperët e njohur, Capital T dhe MC Kresha janë rikthyer me një bashkëpunim të ri. Ashtu siç kishin paralajmëruar, dyshja kanë publikuar këngën me titullin “Legendary”. Projekti vjen me tekst të shkruar nga dy artistët. E vërtetë siç është titulli, ashtu janë edhe këta dy artistë, ‘legjendarë’. Projekti i...

Do t’i përfshijë në albumin e tij, Capital T ka një surprizë për fansat!

Capital T është një ndër artistët më të preferuar e më të njohur të momentit. Këtë sezon veror ai ka qenë mjaft aktiv me projekte të reja muzikore por ai që kulmoi ishte konceri i tij madhështor në Kosovë. Artisti mblodhi disa prej emrave më të njohur të muzikës si...

Capital T zbulon ditën e premierës së filmit ku merr pjesë, por nuk mjafton me kaq! Së shpejti një projekt i ri kinematografik?!

Disa kohë më parë Capital T zbuloi se kishte hedhur një hap të rëndësishëm në karrierë, kësaj here disi larg muzikës, duke provuar kështu kinemanë. Reperi bëri me dije se do të ishte pjesë e një filmi me kast dhe produksion ndërkombëtar, si aktor, ndërsa nuk zbuloi shumë detaje. Megjithatë tani, premiera...

Capital T, Eaz dhe Rina direkt në Top 5 me “Dirty Move”!

Një tjetër bashkëpunim muzikor që ka ardhur këtë javë, ka bërë bashkë disa nga artistët më të njohur të tregut. Capital T, Eaz dhe Rina Balaj vijnë së bashku në këngën e tyre të re, titulluar “Dirty Move”. “Dirty Move” ka hyrë në klasifikimin e “The Top List” këtë javë...

Këngët me më shumë ngjitje, ja kush po e konkurron fort Luiz Ejllin!

Ndërkohë që kreu i listës nuk ka pësuar shumë ndryshime nga java e kaluar, shumë këngë të tjera të listës janë votuar më shumë nga publiku shqiptar, duke u ngjitur sa më lart në klasifikim. Froni mbetet i njëjtë për të katërtën javë radhazi, me Luiz Ejllin që triumfon sërish...

Capital T zbulon pamje të veçanta nga videoklipi i bashkëpunimit të tij me Rina Balaj!

Nuk ka asnjë dyshim që Capital T është një ndër reperët më të talentuar dhe gjithashtu më të dashur të publikut shqiptar por jo vetëm. Një nga artistët që nuk ka ndalur kurrë së sjelli projekte të reja dhe muzikë të mirë për të gjithë dëgjuesit. Capital T di mirë...

400 javë klasifikim “The Top List”, ja cilët janë top 10 artistët me më shumë vende të para!

Kjo javë shënon plot 400 javë klasifikim i “The Top List” në Top Awards. Për 400 javë kemi ndjekur 100 këngët më të mira moderne shqiptare, hitet më të fundit dhe artistët më në zë. Në gjithë këto javë, sigurisht që të shumtë kanë qenë ata artistë që kanë arritur...