Alban Skënderaj dhe Dalool i janë rikthyer sërish kreut të klasifikimit të “The Top List”. “1000 Premtime” titullohet ky projekt muzikor, i cili është shndërruar menjëherë në një super sukses.

Ndërkohë që ka 7 javë që është pjesë e klasfikimit, duket se me rritjen e temperaturave edhe fansat kanë shijuar më shumë këtë këngë nëpër makina, duke e votuar dhe e ngjitur atë me 5 pozicione këtë javë.

Kjo javë ka sjellë mjaft ndryshime sa i përket renditjes së 50 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare. Një sukses të madh ka korrur kënga e Blunt dhe Real, “Suzi” e cila është ngjitur me 33 pozicione, duke zënë vendin e 14-të. Dyshja ka korrur gjithashtu një super sukses edhe me këngën “Pare si Thaci, Pare si Rama”, ku për këtë javë pozicionohet në vendin e 9-të.

Ndërsa kënga që ka humbur më shumë pozicione është “Reckless” e Ana Bakaj, e cila ka humbur 23 vende, duke u renditur në vendin e 44-t.

Sa i përket projekteve të reja muzikore, 3 artistë të rinj i janë shtuar listës, duke lënë jashtë saj disa prej projekteve që për shumë javë ishin pjesë e klasifikimit të “The Top List”.

Ju mund të vazhdoni të votoni të preferuarit tuaj në faqen zyrtare të “Top Awards”: topawards.top-channel.tv. Gjithashtu po në këtë adresë, mund të na sugjeroni këngët që mendoni se duhen të jenë pjesë e këtij klasifikimi.

Ky është klasifikimi zyrtar i “The Top List”, Top Awards, java 74:

 1. Alban Skenderaj ft. Dalool – 1000 Premtime
 2. Besa – Kokeforte
 3. Samanta ft. 2ton – Bashk’
 4. Alban Sk enderaj, Besa, Rona Nishliu, Xuxi – Kthehu (BB Poqi Cover)
 5. Shpat Deda – Ninulle
 6. Stanaj – Romantic (NOTD Remix)
 7. Capital T – Uno
 8. NRG Band – Balkanbooty
 9. Blunt & Real – Pare si Thaci, Pare si Rama
 10. Butrint Imeri – Vec per mu
 11. Andrra – Kalle Llamen
 12. Dhurata Dora ft. Dj Geek – Ayo
 13. Butrint Imeri – E jona
 14. Blunt ft. Real – Suzi
 15. Inaktiv – Entertain Us
 16. Gent Fatali ft. Lazy – Balerina
 17. Butrint Imeri – Monalisa
 18. Capital T ft. Macro & Dj NIka – C’est la guerre
 19. Olidena ft. Sergio – Ajer
 20. Kida – Anderr
 21. Ronela Hajati – Mos ik
 22. Ledri Vula ft. Lumi B – Krejt Shoket e mi
 23. Majk ft. Onat – Le t’xhelozojn
 24. Era Istrefi ft. Felix Snow – Redrum
 25. Elgit Doda – Asaj
 26. Majk – Kcen
 27. Gjiko – Yjet Nalt
 28. Alban Skenderaj – Stoli I trendafilave
 29. Ledri Vula – A jena mire
 30. Elvana Gjata ft. Capital T & 2po2 – Lejla
 31. Alban Skenderaj – Dikur
 32. Ledri Vula, Lumi B, Gjiko, Skerdi – Pablo (Lock Doh Remix)
 33. Argjentina Ramosaj – Pse
 34. Ermal Fejzullahu ft. Nora Istrefi – Hije
 35. Yli LImani – Ke pi Sonte Shume
 36. Dafina – Four Season
 37. Sergio HD ft. LuiDaVillian – My drug
 38. Fifi ft, Eri Dee – Dope
 39. Skivi – Llafi
 40. Baby G – Enough
 41. Soni Malaj – Pergjithmone
 42. Stine – Bela
 43. Aldo Simoni – Qeshu Lule
 44. Ana Bakaj – Reckless
 45. Enxhi Nasufi – JOJO
 46. Kris – Rratha
 47. Blla Blla Blla.. – Kaloi
 48. Sant & Malry – DMPL
 49. Renis Gjoka – Sot
 50. Kachinari – Sweet Cruelty

 

IN

Aldo Simoni – Qeshu Lule

Baby G – Enough

Kachinari – Sweet Cruelty

 

OUT

Stine – Mama

Majk – Fund

Dhurata Dora – Vec Ty