menu

Xhensila Myrtezaj

#Bio

Xhensila Myrtezaj është një nga këngëtare shqiptare, e cila është vlerësuar gjithmonë për vokalin e saj të ëmbël. Ajo ka lindur në Tiranë më 9 Prill 1993.

Xhensila u be e njohur fale talent shoë “Ethet e se premtes mbrema” ku në atë kohë ishte vetem 14 vjeç.

Për një kohë shumë të shkurtër ajo rrëmbeu zemrat e publikut me këngën dhe stilin magjepsës, si dhe ka fituar disa çmime nëpër kompeticione të ndryshme muzikore.

Edhe pse ka eksperimentuar me disa zhanre të ndryshme muzikore, ajo identifikohet më së shumti tek ajo “pop”.