WEST SIDE FAMILY

West Side Family plotësojnë të gjitha shijet e publikut!

West Side Family rikthehet në “The Top List”! Ata vijnë me “Krahët e tua do jem”, hitin që e kemi adhuruar prej vitesh tashmë. Së fundmi “Krahët e tua do jem” është publikuar në YouTube në versionin ‘lyrics video’ dhe menjëherë ka krijuar nostalgji tek publiku, të cilët e kanë...

West Side Family, nga projektet e reja e deri te kujtimi i Dr. Florit…

Të ftuar së fundmi në “Pardon My French” në Top Albania Radio ishin Landi dhe Miri të njohur ndryshe si grupi shumë i dashur West Side Family. Dyshja dha një intervistë speciale, ku folën për jetën personale dhe atë profesionale. Një pjesë shumë e rëndësishme e intervistës ndërkohë, ishte teksa...

West side family dhe Eranda sjellin këngën “torturuese” të verës

Nëse ende nuk jeni fiksuar me emrin “Marinela” bëhuni gati pasi kjo do të jetë “tortura” e kësaj vere. Grupi i dashur i publikut shqiptar West Side Family ka bashkuar fuqitë me këngëtaren e mirënjohur Eranda Libohova për një ndër këngët ritmike të kësaj vere. Ky projekt muzikor, i cili...

“Nutella” dhe “E Imja” janë dy këngët me më shumë pozicione në ngjitje këtë javë

Ndërkohë që janë bërë pjesë e klasifikimit javën e kaluar, dy projektete muzikore “Nutella” dhe “E Imja” kanë korrur një super sukses këtë javë, duke u shndërruar në këngët që janë ngjitur me më shumë pozicione këtë javë. Duket se shumë fanse e kanë gjetur veten tek prurja e re...

West Side Family vjen me një tjetër këngë që rrëmben zemrat e publikut

“E Imja” titullohet prurja me e re e grupit të famshëm West Side Family. Të rikthyer më fuqishëm se kurrë, djemtë e talentuar po korrin suksesin e radhës me prurjen e tyre më të re. E publikuar vetëm një javë më parë, kjo këngë është bërë menjëherë pjesë e 100...

West Side Family rikthehet në origjinë me “Komshie-n”

Ndërkohë që projektin muzikor “Beso”, West Side Family e ka cilësuar si një vazhdim të asaj çfarë Dr. Flori kishte lënë, kënga më e re e këtij grupi e ka kthyer atë në origjinë. E publikuar vetëm një javë më parë, projekti më i ri i titulluar “Komshia”, ka marrë...

West Side Family në 20 këngët më të pëlqyera të javës

West Side Family është i vendosur të arrijë suksesin e dikurshëm dhe padiskutim që ia ka dalë. Ndërkohë që kanë kaluar vetëm 6 javë që nga publikimi i tyre i ri, është vënë re se nga java në java mbështetësit e muzikës së tyre sa vijnë e shtohen. Në javën...

“Top Albania Radio” mbledh artistët e “The Top List”

14 Shkurti prej 20 vitesh është shndërruar në ditën më të rëndësishme të të gjithë shqiptarëve. Top Albania Radio, e krijuar në vitin 1998, ishte e vetmja radio kombëtare private që alternoi dhe zhvillloi një erë të re dixhitale në të gjithë hapësirën shqiptare. Në festën e madhe të ditëlindjes...

Një pjesëtar i ri tek West Side Family?! Ja mendimi i fansave…

West Side Family është rikthyer në tregun e muzikës shqiptare dhe projekti i tyre, “Beso” është pritur mjaft mirë nga publiku shqiptar. Por me rikthimin e tyre, shumë fansa kanë ngritur pyetjen nëse do të ketë një pjesëtar të ri në grup. Pavarësisht kësaj, në një intervistë të dhënë për...