VEDAT ADEMI

Rikthehet Vedat Ademi dhe klipi ka një domethënie të madhe!

Ka kaluar më shumë se një vit që nga koha kur për herë të fundit Vedat Ademi solli për publikun muzikë të re por krejt papritur artisti më në fund është rikthyer. “Kënga jonë” mban titullin prurja më e re e artistit, e cila e ka rikthyer Vedatin në qendër...

Vedat Ademi shënon sërish, kënga e re renditet në vendin e 14-të

Vedat Ademi ka vërtetuar sërish që i ka munguar pafund publikut shqiptar. Vetëm pak muaj më parë, artisti i njohur ka bërë një rikthim të fuqishëm muzikor, i cili u mirëprit nga fansat e tij besnikë. Pavarësisht se kishte kaluar një kohë e gjatë pa projekte të reja, publiku nuk...

Ja kush konfirmohet për koncertin e Digitalb më 15 korrik në Sheshin Skënderbej

15 korriku nuk do të jetë një ditë normale në kryeqytet. Nuk mund të jetë e njëjta pasi platforma televizive që mbledh gjithë shqiptarët shënon plot 15 vjet që nga koha e krijimit të saj. Një koncert madhështor pritet të organizohet në Sheshin Skënderbej, ku emra të njohur të muzikës...

“Top 10” rrotullohet rreth vetes

Ndërkohë që vendi i parë ka ardhur një surprizë këtë javë, “Top 10” nuk është hasur me ndryshime të mëdha. Në 10-shen e këngëve më të dëgjuara kemi vetëm dy hyrje të reja ndërsa pjesa tjetër e këngëve mbetet e njëjtë, duke humbur nga një ose dy pozicione. Në vendin...

“Top 10” më i larshmishëm i vitit, derimë tani

Viti 2019-të ka qënë tepër aktiv për artistët, të cilët kanë punuar shumë fort për të qënë sa më pranë publikut të tyre. Thuajse çdo javë ka patur hyrje të reja, të cilat kanë rrëmbyer menjëherë vëmendjen e publikut dhe janë pozicionuar mjaft mirë. Kjo javë, e cila shënon javën...

Rikthehet fuqishëm Vedat Ademi me një hit që do pushtojë verën

Edhe pse është zhvendosur në SHBA, Vedat Ademi është rikthyer pranë publikut të tij, të cilit i mungon pafund këngëtari i tyre i preferuar. Artisti i njohur ka vetëm pak ditë që ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor, i cili pritet të shndërrohet shumë shpejt në një...