SEMI JAUPAJ

Semi Jaupaj na zbulon një pjesëz nga kënga e saj e re!

Semi Jaupaj duket se nuk ka të ndalur së sjelluri këngë të reja. Së fundmi ajo na ka treguar se po punon për një projekt të ri muzikor për të cilin është shumë entuziaste. Si çdo këngë tjetër e saj edhe kësaj here ajo Semi treguar se është frymëzuar tek...

Cilat ishin hyrjet e bujshme të nëntorit 2021 dhe çfarë presim nga ky nëntor…

Viti që shkoi na solli një ‘boom’ projektesh në Top Awards. Artistët më në zë u siguruan që të sillnin vetëm hite, qofshin bashkëpunime apo projekte solo. Dhe nëntori spikati me këngë të reja. Ja cilat ishin disa nga hyrjet më të bujshme të nëntorit që lamë pas… Capital T...

Semi dhe Donald ‘kokë më kokë’ në Top 10!

Semi Jaupaj dhe Donald Veshaj janë dy ndër artistët me më shumë fansa dhe ndër më të votuarit në ”The Top List”. Por përveç kësaj ata janë dhe miq të ngushtë me njëri-tjetrin. Kohët e fundit të dy ata kanë ardhur me disa projekte muzikore. Që pas përfundimit të ”Big...

Semi Jaupaj debuton poshtë me këngën e re!

Pas eksperiencës së saj në “Big Brother VIP Albania”, Semi Jaupaj mori një hov mjaft të madh në muzikë. Shumë shpejt ajo erdhi me projekte të njëpasnjëshme. Tani ajo ka sjellë këngën e saj më të re të titulluar “Nah”, një titull të cilin ajo e mendoi të fundit pasi...

Semi Jaupaj na zbulon pak nga kënga e saj e re!

Duket se Semi Jaupaj vërtet që nuk ka të ndalur! Kohët e fundit artistja ka qenë mjaft e angazhuar me projekte të reja. E madje jo vetëm me këngë të reja, bashkëpunime apo solo, por Semi ka qenë gjithashtu e impenjuar edhe me koncerte. Kujtojmë këtu që këngëtarja ishte pjesë...

Semi Jaupaj rikthehet në Top 5!

Një tjetër ndryshim në renditjen e Top 5 sa i përket kësaj jave në “The Top List”. Semi Jaupaj është rikthyer në Top 5 me “Mos u kthe”, këngë që tashmë është bërë hit dhe ka rrëmbyer zemrat e fansave kudo. Ky projekt është prej 30 javësh pjesë e klasifikimit...

Pas suksesit në “The Top List”, Semi shijon pushimet!

Pasi doli nga shtëpia e “Big Brother VIP”, Semi Jaupaj publikoi tre projekte të reja, “Mos u kthe”, ‘‘Ani” dhe bashkëpunimi me Ron Zaitin, këngë që u pritën mjaft mirë nga publiku që nga çastet e para të publikimit dhe që ende vazhdojnë të jenë shumë e suksesshme. Këtë javë një prej...

Ngjitja e papritur e Semi Jaupaj afër majës pas 26 javësh në klasifikim!

Semi Jaupaj të gjithë e njohim për këngët dhe zërin e saj unik. Pas daljes së saj nga shtëpia më e famshme në Shqipëri, ajo e “Big Brother VIP”, Semi Jaupaj u kthye më fuqishëm se kurrë në muzikë. Ajo publikoi “Mos u kthe”, një këngë që u prit mjaft...

Efekti “Big Brother VIP”, këngëtarët e Top Awards që vazhdojnë të korrin sukses të padiskutueshëm edhe sot!

Fenomenit të papërsëritshëm të “Big Brother VIP” nuk kishte si t’i shpëtonte dhe klasifikimi i “The Top List”, Top Awards. Le ta pranojmë, ky edicion i “BBV” ka thyer çdo rekord shikueshmëri dhe kudo vazhdon që të flitet për të. Në këtë garë të fortë për çmimin e madh, kishim...