MC KRESHA

Ja cilët janë artistët me më shumë këngë aktualisht në Top 100!

Këtë javë, me hyrjen e disa këngëve të reja në klasifikimin e “The Top List” dhe me daljen e disa të tjerave prej listës, disa nga artistët në renditje, kanë disa këngë paralelisht. Por cilët janë ata dhe me cilat këngë përfaqësohen kaq suksesshëm? Këtë listë duket se e kryeson...

Ja artistët me më shumë këngë njëkohësisht në klasifikim aktualisht!

Këtë javë, me hyrjen e disa këngëve të reja në klasifikimin e “The Top List” dhe me daljen e disa të tjerave prej listës, disa nga artistët në renditje, kanë disa këngë paralelisht. Por cilët janë ata dhe me cilat këngë përfaqësohen kaq suksesshëm? Këtë listë duket se e kryeson...

Ja artistët me më shumë këngë njëkohësisht në listë!

Këtë javë, me hyrjen e disa këngëve të reja në klasifikimin e “The Top List” dhe me daljen e disa të tjerave prej listës, disa nga artistët në renditje, kanë disa këngë paralelisht. Por cilët janë ata dhe me cilat këngë përfaqësohen kaq suksesshëm? Këtë listë duket se e kryeson...

“Luj”, kënga më e luajtur e javës dhe me më shumë pozicione të ngritura në Top 5!

Çdo këngë e publikuar nga Dafina Zeqiri këto muajt e fundit është kthyer padyshim në një superhit. Artistja tashmë ka lançuar të gjitha këngët e albumit të saj të ri, “The Absolute Vol.1”. Në mesin e bashkëpunimeve që ajo ka sjellë, Dafina ka realizuar një edhe me reperin MC Kresha....

Dy këngë të reja nga albumi i Mc Kreshës dhe Lyrical Son gjejnë vend në Top 10!

Mc Kresha dhe Lyrical Son kanë publikuar së fundmi albumin e tyre të ri të titulluar “1618”. Ky album mban plot 25 këngë të dyshes, por dhe bashkëpunime me artistë të tjerë mjaft të njohur. “1618” është tashmë në platformat muzikore që nga 16 shkurti. Sigurisht që mes gjithë këtyre...

Pranvera me një lule s’vjen… Asgjë e re në krye të listës, sërish triumfon ‘Kanga e Drake’!

Një javë e re, por me shumë pak ndryshime në klasifikimin e “The Top List”. Top 5 thuajse nuk ka asnjë ndryshim nga java e kaluar. Kreu i javës shkon sërish për Mc Kresha dhe Lyrical Son me “Shake it (Kanga e Drake)”, njësoj si javën e kaluar. Këto javët...

Dafina Zeqiri dhe Mc Kresha mbyllin Top 100 për këtë javë!

Kur bëhet fjalë për bashkim të fuqive Dafina Zeqiri dhe Mc Kresha janë të parët që na vijnë ndër mendje. Me disa këngë të realizuara së bashku, “Luj” është e radhës mes tyre. Ky projekt në fakt arriti të bëhej viral nëpër rrjete social që para se të publikohej zyrtarisht....

Një Top 10 i larmishëm këtë javë…

Sa ndryshime, po aq dhe të njëjta projekte në vendet e para në klasifikimin e kësaj jave të “The Top List”. Por ajo që na intereson të gjithëve, është kënga e vendit të parë. Për këtë javë, Bardhi ka rrëmbyer fronin me “Tradhtare”, me një vend më lart nga java...

Ndryshon krejtësisht kreu, “Kanga e Drake” ia del të marrë kreun!

Plot surpriza kjo javë e re në “The Top List”. Pas disa javësh ‘luftë’ mes Yll Limanit dhe Luiz Ejllit, kreu tani nuk i përket asnjërit prej tyre… Të paktën për këtë javë. Mc Kresha dhe Lyrical Son janë pozicionuar këtë javë në vend të parë të listës me këngën...