MC KRESHA

Një Top 10 i larmishëm këtë javë…

Sa ndryshime, po aq dhe të njëjta projekte në vendet e para në klasifikimin e kësaj jave të “The Top List”. Por ajo që na intereson të gjithëve, është kënga e vendit të parë. Për këtë javë, Bardhi ka rrëmbyer fronin me “Tradhtare”, me një vend më lart nga java...

Ndryshon krejtësisht kreu, “Kanga e Drake” ia del të marrë kreun!

Plot surpriza kjo javë e re në “The Top List”. Pas disa javësh ‘luftë’ mes Yll Limanit dhe Luiz Ejllit, kreu tani nuk i përket asnjërit prej tyre… Të paktën për këtë javë. Mc Kresha dhe Lyrical Son janë pozicionuar këtë javë në vend të parë të listës me këngën...

Mc Kresha, Lyrical Son dhe Majk me një tjetër hit për zemërthyerit!

Një tjetër këngë e re i është shtuar tregut muzikor dhe bëhet fjalë për projektin “Zemra e saj” që vjen nga reperët Mc Kresha, Lyrical Son dhe Majk. Ky projekt ka hyrë menjëherë në klasifikimin e javës të “The Top List”. Edhe pse jemi në javën e dashurisë, nuk është...

Jeni gati për albumin e ri të Mc Kreshës dhe Lyrical Son?!

P.I.N.T-at janë rikthyer dhe shumë shpejt do të na dhurojnë sërish hite të reja me albumin e ri. Lajmin e kanë bërë me dije vetë reperët, përmes një postimi në Instagram. Përpos lajmit që kanë ndarë me publikun, Mc Kresha dhe Lyrical Son na kanë treguar edhe titujt e këngëve....

2023 merr me vete disa nga këngët më të bukura të tij! 

Prej disa javësh nga klasifikimi i “Top Awards” po largohen shumë projekte, të cilat prej kohësh kanë qënë në listë, madje të ashtëquajtura si këngët më jetëgjatë në “The Top List”. Fakti i daljeve të këtyre këngëve tregon se publiku është gati për të mirëpritur muzikë të re. E në fakt...

Mc Kresha dhe Lyrical Son dalin nga lista, Mc Kresha dhe Lyrical Son hyjnë në listë…

Një tjetër bashkëpunim vjen mes Mc Kresha dhe Lyrical Son, të cilët kanë lançuar një projekt të ri muzikor. Dyshja sollën me videoklip këngën që quhet “Shake it (Kanga e Drake)”. Ky projekt ka marrë menjëherë pëlqimin e shumtë të publikut, të cilët me votat e tyre e kanë futur...

Capital T dhe Mc Kresha, një histori bashkëpunimesh!

Dy reperët e njohur, Capital T dhe MC Kresha janë rikthyer me një bashkëpunim të ri. Ashtu siç kishin paralajmëruar, dyshja kanë publikuar këngën me titullin “Legendary”. Projekti vjen me tekst të shkruar nga dy artistët. E vërtetë siç është titulli, ashtu janë edhe këta dy artistë, ‘legjendarë’. Projekti i...

Kida godet në shenjë me ‘specat’!

Kida është një nga këngëtaret më të talentuara dhe të dashura të momentit. Këngët e saj kanë pasur gjithmonë sukses, duke u kthyer në hite dhe duke numëruar miliona klikime. E hitet e kësaj vere duket se nuk kanë fund. Më në fund është lançuar bashkëpunimi i shumëpritur. Kida, Lyrical...

Ja artistët që hyjnë me një projekt e dalin me një tjetër këtë javë!

Plot 9 projekte të reja këtë herë në klasifikimin e javës të ”The Top List”. Detyrimisht, me hyrjen e këtyre këngëve kanë dalë nga klasifikimi 9 projekte më të vjetra, të cilat kanë rezultuar si më pak të votuara se të tjerat. Ndër këto ka patur dhe artistë që ’kanë...