MC KRESHA

Pauzë në muzikë?! Mc Kresha dhe Lyrical Son: “Shpresojmë që gjeneratat që do vijnë të lënë më shumë gjurmë se ne…” 

Festivali më i shumëpritur “South Outdoor Festival” rikthehet edhe këtë vit në Borsh, në jugun e mrekullueshëm të Shqipërisë. Ky event 4-ditor siguron argëtim pa fund dhe eksperienca unike dhe të papërsëritshme. Sigurisht nuk mungon as muzika më e mirë nga artistët më në zë. Të ftuar për të performuar...

Epo këtu i erdhi fundi durimit pra! Nuk do e besoni këngën e re të Inva Mulës, Ghetto Geasy dhe Mc Kresha!

Një nga bashkëpunimet e kësaj jave që ka hyrë në klasifikimin e ”The Top List”, ishte dhe ai mes Ghetto Geasy, Inva Mulës dhe Mc Kresha. Projekti i tyre mban titullin ”Jem njo” dhe na ka surprizuar jo pak. Në këtë këngë, Geasy ka përshkruar rrugëtimin e këtij projekti i...

Alban Skënderaj dhe Mc Kresha me një tjetër bashkëpunim pas 4 vitesh, cili është më i pëlqyer?!

Alban Skënderaj dhe Mc Kresha kanë bashkuar forcat me njëri-tjetrin dhe vijnë si rrallë herë në një bashkëpunim së bashku, i cili ka tërhequr menjëherë vëmendjen e ndjekësve të tyre. Si githmonë, këngët e tyre kthehen në hite të padiskutueshme, të shkruara dhe të krijuara nga të dy ata. “Iluzion”...

Mc Kresha dhe Lyrical Son janë zgjuar “Jerëm”!

Dy reperët më të njohur të tregut tonë muzikor, Mc Kresha dhe Lyrical Son, kanë bashkuar forcat sërish për të sjellë një album të ri, i cili titullohet “Muzikë me Qalldis”. Albumi i tyre përmban projekte mjaft të pëlqyera për publikun dhe bashkëpunime me emrat më të suksesshëm në industri....

Ja këngët që kanë kryesuar klasifikimin në javën e Shën Valentinit në vite!

Edhe pse është një ndër festat më të kritikuar, shqiptarët vazhdojnë të festojnë ditën e të dashuruarve, Shën Valentinin, me të njëjtën kënaqësi, duke dhënë dhe marrë dashuri sikurse edhe dhurata. Nuk mund të themi me bindje nëse të gjithë artistët e festojnë këtë ditë të shënuar por një gjë...

Pint-at rikthehen në aksion, publikohen këngë të reja por vetëm njëra hyn në listë!

Tre emra ‘Big’ i bashkohen klasifikimit të ”The Top List” për këtë javë. E kush tjetër përveç se Mc Kresha, Lyrical Son dhe Lubi B. Një kombinim goditës, ashtu si të gjitha projektet që ata kanë sjellë tek publiku gjithmonë. Këtë herë ata na prezantojnë “Hustle për Burek”, një projekt...

Rrokadë e vendit të parë, Top 5 nuk ndryshon fare!

Një tjetër javë surprizuese kjo në “The Top List”. Për habinë e të gjithëve, kjo javë nuk pati asnjë ndryshim në klasifikimin e Top 5. Teksa kjo javë pati vetëm një hyrje të re në klasifikim, sytë na shkojnë tek 5 projektet më të votuara të listës nga publiku. E...

“Nafija” vjen me përforcime dhe futet direkt e dyta!

Ndoshta vlerësohet si bashkëpunimi më i mirë i artistave më të mëdhenj shqiptarë në 10 vjeçarin e fundit. Dhe është pikërisht ai midis Dj Geek, Young Zerka, Dafina Zeqiri dhe Mc Kresha, të cilët risollën këngën e Young Zerkës të publikuar rreth dy muaj më parë “Nafije”. Ata kanë bërë...

Dafina, Dj Geek dhe Mc Kresha ripunojnë “Nafijen” e Young Zerkës!

Nëse ju ka pëlqyer kënga “Nafije” e Young Zerka, nuk keni dëgjuar ende asgjë. Këtë version remix, jemi të sigurtë që thjesht do ta adhuroni. DJ Geek, Young Zerka, Dafina Zeqiri dhe MC Kresha kanë prezantuar së fundmi projektin e ri muzikor. Ata kanë bërë një remix të “Nafije”, ku...