LEDRI VULA

Ledri hyn në “Top 3” me bashkëpunimin me Butën

Ledri dhe Buta kanë bashkuar sërish fuqitë për të sjellë një tjetër projekt muzikor, për të cilin duket se suksesi është i garantuar. “Mbi Re” titullohej bashkëpunimi i parë i dyshes së talentuar, i publikuar rreth 10 muaj më parë. Kjo këngë rezultoi tepër e pëlqyer për publikun shqiptar dhe...

Ledri Vula me një “film” për Kosovën, kënga hyn në “Top 5”

Më një këngë dhe klip që zgjat më shumë se tre minuta, Ledri Vula ka përcjellë një mesazh të fortë në 10-vjetorin e Pavarasisë së Kosovës. “I vogel” titullohet projekti më i ri i Ledrit, nëpërmjet të cilit ka sjellë një “film” për Kosovën. Në këtë këngë Ledri tregon vështirësitë...

Kida, Butrint Imeri dhe Ledri, tre artistët me më shumë këngë në “Top 20”

Prej muajit nëntor, “The Top List”, ndryshoi përmbajtjen e saj ku nga 50 këngë, në të do gjendeshin plot 100 këngë. Ky ndyshim solli si rezultat që shumë artistë të jenë pjesë e klasifikimit me disa këngë. Ndërkohë që janë shumë artistë që kanë në “The Top List” të paktën...

Fansat mbështesin Ledrin, ngjitet 77 pozicione me “1 Janarin”

Ledri Vula ka vendosur që këtë vit ta nisë mbarë, duke publikuar projektin e tij më të ri muzikor. Madje në një postim të bërë në profilin e tij në “Instagram”, këngëtari iu ka premtuar ndjekësve të tij se këtë vit, ai do të bëjë atë që gjithmonë ka dashur....

Ledri Vula flet për problemet e famës

Ai është një ndër reperat më të pëlqyer shqiptar dhe duket se suksesi dhe fama e tij nuk sjellin vetëm rezultate pozitive tek ai. Bëhet fjalë për Ledri Vulën, i cili vetëm pak ditë më parë ka nxjerrë në treg projektin e tij të radhës të titulluar “1 Janari”. Me...

Hyn për herë të parë “Nona” e Ledri Vulës dhe Young Zerkës

Qershorin e këtij viti, Ledri Vula dhe Young Zerka bashkuan fuqitë, duke sjellë bashkëpunimin e tyre të parë muzikor, të titulluar “Nona”. Edhe pse me ritme verore, kjo këngë është bërë pjesë e klasifikimit të “The Top List” këtë javë. Pavarësisht se vera ka kaluar, duket se fansat e dyshes po...

Buta dhe Ledri debutojnë dobët, renditen në fund të klasifikimit

Duket se bashkëpunimet kanë qënë të shumta në sezonin e kësaj vere pasi një tjetër dyshe e talentuar ka bashkuar fuqitë për projektin e ri muzikor. Bëhet fjalë për Butën dhe Ledrin, të cilët kanë vetëm pak ditë që kanë nxjerrë në treg bashkëpunimin e tyre muzikor, i cili është...

Ledri Vula merr kreun me publikimin e tij më të ri

“U harrum” titullohet publikimi më i ri i Ledri Vules, i cili ka korrur një sukses të jashtëzakonshëm, duke marrë kreun e klasifikimit të “The Top List”. Ndërkohë që kjo është java e parë që “U harrum” është pjesë e listës, ajo ka mundur të mposhtë projektet e mëparshme muzikore,...

“Krejt shokt e mi” e Ledrit dhe Lumi B, ngjitet me 5 pozicione

“Krejt shokt e mi” është projekti më i fundit i Ledri Vulës, i cili erdhi në një bashkëpunim me Lumi B. Pas disa bashkëpunimeve të suksesshme, dyshja është ndjerë e sigurt që ky projekt do të shndërrohej menjëherë në një hit muzikor dhe në fakt kështu ka ndodhur. Ndërkohë që...