EUGENT BUSHPEPA

Momente të Eugent Bushpepës në “A Live Night”!

“A Live Night” padyshim që përgjatë gjithë javëve të fundit ka sjellë për ju intervistat më unike dhe muzikën live më të mirë nga artistët më në zë dhe të talentuar të showbiz-it tonë. Këtë të shtunë, Eugent Bushpepa ka rrëfyer gjithë jetën e tij, duke nisur nga fëmijëria, sakrificat...

Nga pjesëmarrja në Top Fest deri te përfaqësimi në Eurovision, Eugent Bushpepa zbulon gjithçka në “A Live Night”!

“A Live Night” padyshim që përgjatë gjithë javëve të fundit ka sjellë për ju intervistat më unike dhe muzikën ‘live’ më të mirë nga artistët më në zë dhe të talentuar të showbiz-it tonë. Këtë të shtunë, Eugent Bushpepa ka rrëfyer gjithë jetën e tij, duke nisur nga fëmijëria, sakrificat...

Eugent Bushpepa ‘do të elektrizojë’ skenën e “A Live Night”, ja se çfarë do të këndojë!

“A Live Night” po na mban çdo të shtunë mbrëma të gozhduar para ekranit. Kemi zbuluar një anë tjetër që nuk e njihnim më parë të artistëve më në zë dhe kemi ndjekur disa nga hitet e tyre më të mira ndër vite. Artisti i kësaj jave i ”A Live...

Eugent Bushpepa do të jetë artisti i kësaj jave në ”A Live Night”!

“A Live Night” po na mban çdo të shtunë mbrëma të gozhduar para ekranit. Kemi zbuluar një anë tjetër që nuk e njihnim më parë të artistëve më në zë dhe kemi ndjekur disa nga hitet e tyre më të mira ndër vite. Artisti i kësaj jave i ”A Live...

Renis Gjoka me një koncert që bëri bashkë yje të muzikës në shtëpinë e diktatorit hyn në listë me 3 këngë të reja!

Këngëtari i mirënjohur Renis Gjoka, publikoi në kanalin e tij në “Youtube”, koncertin e plotë të bërë para pak kohësh, i titulluar “Rock The Dictator”, si dhe këngët e ndara gjatë tij. Renisin mund t’a kujtojmë me daljet e tij të para në “Top Fest” si pjesë e grupit “Burn”...

Ja cilat janë këngët më “të vjetra” të klasifikimit!

Pavarësisht se nga java në java klasifikimit të “Top Awards”, i shtohet projekte të reja muzikore, disa këngë ia kanë dalë ta përballojnë konkurrencën, duke qëndruar për një kohë të gjatë në listë. Po cilat janë këngët më “jetëgjatë” në klasifikimin e “The Top List”? Kënga që mban titullin si...

“Top 20” sjell pafund ndryshime këtë javë, dy këngë të reja dhe hyrje të papritura!

Artistët vazhdojnë të punojnë fort dhe të prodhojnë muzikë të re, duke kënaqur sa më shumë publikun por vecanërisht fansat e tyre. Jemi në javën e 240-të të klasifikimit zyrtar të “Top Awards”, i cili ka ardhur me ndryshime, jo vetëm sa i përket kreut por edhe “Top 20”. Gjatë...

Eugent Bushpepa, së shpejti nënshkrimin e një kontrate me një shtëpi diskografike italiane?

Eugent Bushpepa, artisti i suksesshëm shqiptar, është tashmë një emër i njohur jo vetëm në Shqipëri por edhe jashtë saj. Pjesëmarrja e tij në Eurovizion, bëri që artisti të krijojë fansa nga e gjitha bota dhe kjo për shkak të vokalit tij të fuqishëm. Momentlisht artisti është ende duke shijuar...

Ja mes kujt u ndanë muajt e dy stinëve të para të vitit

Viti 2020 është cilësuar derimë tani si një vit jo shumë i mbarë për shkak të ngjarjeve që kanë ndodhur por duket se cdo gjë i përket të shkuarës tani. Muzika është ajo që shëron cdo plagë dhe publiku i “Top Awards” vazhdon të mbështesë artistët e tyre të preferuar...