ESTTO

Një bashkëpunim me… Estto zbulon surprizën e radhës për publikun!

I ftuar  në emisionin “Lancio” në Top Albania Radio me anë të një lidhjeje telefonike ishte një artistët më të talentuar të tregut, Estto. Projekti i tij është pjesë e “The Top List” dhe gjithashtu ka qenë pjesë e “Top 100” këngëve për vitin që lamë pas, falë vlerësimit nga...

Estto sjell një këngë që mund ta kishte kënduar edhe Besniku i NRG Band, dallimi është 0!

Kishte kaluar pak kohë që kur kishim dëgjuar një projekt të ri nga Estto. Dhe pritjes tanimë i ka ardhur fundi, pasi ai ka sjellë për publikun këngën e tij më të re. Estto pason klasifikimin e ”The Top List” me projektin e tij “Boll Mo”, i cili është publikuar...

Ja se cilat janë projektet që janë rritur më shumë gjatë javës!

Këtë javë në klasifikimin e “The Top List” kemi pasur disa rritje në renditje të disa prej këngëve. Zbulojini ato më poshtë… “Falje vetes” e Sardit është padyshim një nga projektet më të pëlqyera nga publiku. Kjo këngë është rritur me plot 56 vende nga java e kaluar. Një projekt...

Stiv dhe Estto, baladat e dashurisë për javën e kuqe!

Edhe pse tashmë ka një javë që festën e të dashuruarve e kemi lënë pas, por kjo nuk do të thotë që baladat romantike janë vetëm për ditën e Shën Valentinit. Thënë kjo, dy nga baladat më të bukura romantike vijnë në klasifikimin e “The Top List” për këtë javë....

“T’du hala”, nga është frymëzuar Estto?

“T’du hala” është një ndër hyrjet më të reja të klasifikimit të “Top Awards”, e sjellë nga artisti Estto. Mbështetja e publikut, e ka bërë projektin më të fundit të këngëtarit, pjesë të “The Top List”, duke e pozicionuar në vendin e 100-të. Në një lidhje telefonike me “Live From...

Estto, një këngë për të harruar Koronavirus apo diçka tjetër?

Një tjetër artist që i është gjendur pranë publikut në këto ditë të vështira karantinimi është Estto, i cili ka publikur disa ditë më parë këngën e tij më të re. “T’lutem Harrom” mban titullin kjo këngë, e cila duket se është një thirrje për t’i thënë këtij virusit të...

Estto, me një gjysmë popullore, mbyll klasifikimin për këtë javë

Vetëm tre muaj më parë, Estto erdhi në një bashkëpunim me Dj Aldo, “Ti”, një këngë që rezultoi tepër e pëlqyer për publikun shqiptar. Pa kaluar shumë kohë, artisti vendosi të vijë me një projekt muzikor “solo”, i cili ka dalë në treg vetëm një javë më parë. “Krejt ti...

Estto publikon bashkëpunimin me Dj Aldon dhe futet menjëherë në “The Top List”

Kanë kaluar 4 muaj që nga koha kur Estto ka publikuar projektin e tij më të fundit muzikor, “Nuk kam faj”, i cili rezultoi tepër i pëlqyer nga publiku shqiptar. Por vetëm një javë më parë, Estto ka bashkuar fuqitë me Dj Aldon, për të sjellë një këngë e cila...

Estto publikon projektin e tij më të ri, “Nuk kam faj”

Ai u bë i njohur për publikun shqiptar rreth 8 muaj më parë, falë projektit “Per cdo nate”, me të cilin bëri debutimin në tregun muzikor. Bëhet fjalë për Estto-n, talenti më i ri në muzikë, i cili po ecën mjaft mirë edhe pse është në hapat e para të...