BUTRINT IMERI

Butrint Imeri me 3 këngë në “Top 10”

Butrint Imeri është rikthyer më fuqishëm se kurrë këtë verë. Ndërkohë që verën e kaluar ai goditi në shenjë me projektin e tij “E jona”, e cila padiskutim mund të konsiderohet si një ndër hitet e verës së kaluar, Butrinti është i vendosur që të pushtojë tregun këtë verë. Butrinti...

Alban Skënderaj dhe Butrnit Imeri me 3 këngë në klasifikim

Alban Skënderaj dhe Butrint Imeri janë të vetmit artistë të cilët janë pjesë e klasifikimit të “The Top List” me 3 projekte muzikore. Prej 34 javësh, “Stoli i Trendafilave” i Alban Skënderaj është pjesë e listës zyrtare të “Top Awards”, duke i mbijetuar kështu të gjithë prurjeve të reja që...

Pas një super performance në “The Voice”, Butrint Imeri hyn në klasifikim me “Mona Lisa”

Këngëtari i talentuar, Butrint Imeri ka sjellë një super performancë në çerekfinalen e “The Voice of Albania”. Artisti ka sjellë një kolazh të materialeve muzikore, të cilat tashmë janë shndërruar padiskutim në hite muzikore si “E jona”, “Veç për mu” dhe “Ki me lyp”. Gjatë performancës së tij, Butrinti ka...

Butrint Imeri vjen “live” në “The Voice “, të premten

Kjo e premte në “The Voice of Albania” pritet të dhurojë emocione të forta në ekranin e Top Channel por veçanërisht për ata që do të jenë duke e shijuar “live” këte mbrëmje magjike. Në skenën e këtij konkursi për përzgjedhjen e zërit më të mirë të shqiptarëve, i cili...

Butrint Imeri hyn në klasifikim me “Veç për mu”

“E jona” është një prej projekteve të Burtint Imerit, të cilin fansat nuk mund ta harrojnë aq lehtë. Prej 41 javësh, kjo këngë votohet rregullisht nga fansat, duke bërë që ajo të jetë një ndër këngët më jetëgjatë në klasifikimin e “The Top List”. Por kjo javë ka ardhur ndryshe...

Butrint Imeri nuk futet me këngën e re por ngjitet me “E jona”

Ai ka vetëm një javë që ka nxjerrë në treg këngën e tij më të re “Veç për mu” por duket se fansat ende janë të magjepsur nga kënga e suksesshme e Butrint Imerit, “E jona”. Edhe pse ka rreth 5 muaj që ka dalë në treg, “E jona” është...