BUTRINT IMERI

Kida, Butrint Imeri dhe Ledri, tre artistët me më shumë këngë në “Top 20”

Prej muajit nëntor, “The Top List”, ndryshoi përmbajtjen e saj ku nga 50 këngë, në të do gjendeshin plot 100 këngë. Ky ndyshim solli si rezultat që shumë artistë të jenë pjesë e klasifikimit me disa këngë. Ndërkohë që janë shumë artistë që kanë në “The Top List” të paktën...

Kush mund të jetë tjetër në vend të parë “Xhanem”?

U bënë tashmë katër javë që Butrint Imeri mban kreun e listës së 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare me projektin e tij më të ri “Xhanem”. Ndërkohë që shumë artistë i janë afruar vendit të parë, ata ende nuk kanë marrë votat maksimale për të mposhtur...

Nuk ndryshon kreu, Butrinti në vend të parë por Kida me tre këngë në “Top 5”

Duket se Butrinti Imeri nuk ka ndërmend të largohet nga kreu i “The Top List”. Falë mbështetjes së fansave, projekti më i ri muzikor i këngëtarit, i titulluar “Xhanem”, prej 3 javësh qëndron në vendin e parë të klasifikimit të 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare. Kjo...

Butrint Imeri kryeson përsëri klasifikimin e “The Top List”

Butrint Imeri është rikthyer sërish në qendër të vëmendjes me projektin e tij më të ri muzikor. I publikuar rreth një muaj më parë, “Xhanem”, është shndërruar në një nga projektet më të votuara në klasifikimin e “The Top List”. Për dy javë rresht, kjo këngë mban kreun e 100...

Ndryshon klasifikimi, Butrint Imeri merr kreun

“The Top List” vjen më një sërë ndryshimesh këtë javë ku hiti i padiskutueshëm i Butrint Imerit, “Xhanem” i rrëmbeu vendin e parë këngës së Alban Skënderaj dhe Miriam Cani, “Dhurata” e cila për këtë javë është në vendin e 3-të. “Xhanem” ka 3 javë që është bërë pjesë e...

Butrint Imeri hyn në klasifikim me “Xhanem”

Kanë kaluar 6 muaj që nga publikimi i fundit i Butrint Imerit, “Bella”, një këngë që ka rezultuar tepër e pëlqyer për publikun shqiptar, duke qëndruar në listë për 26 javë . Po ndërkohë që po korr një super sukses si me “Bella” ashtu edhe me “Monalisa”, Butrinti më në...

Butrint Imeri shumë afër të të paturit tre këngë në krye

Ai është shndërrruar në një nga artistët e rinj më të dashur për publikun shqiptar dhe duket se Butrinti është shumë pranë një rekordi në klasifikimin e “The Top List”. Butrint Imeri, i cili është pjesë e renditjes me 3 projekte muzikore, është pozicionuar mjaft mirë në listë gjatë kësaj...

Butrint Imeri me 3 këngë në “Top 10”

Butrint Imeri është rikthyer më fuqishëm se kurrë këtë verë. Ndërkohë që verën e kaluar ai goditi në shenjë me projektin e tij “E jona”, e cila padiskutim mund të konsiderohet si një ndër hitet e verës së kaluar, Butrinti është i vendosur që të pushtojë tregun këtë verë. Butrinti...

Alban Skënderaj dhe Butrnit Imeri me 3 këngë në klasifikim

Alban Skënderaj dhe Butrint Imeri janë të vetmit artistë të cilët janë pjesë e klasifikimit të “The Top List” me 3 projekte muzikore. Prej 34 javësh, “Stoli i Trendafilave” i Alban Skënderaj është pjesë e listës zyrtare të “Top Awards”, duke i mbijetuar kështu të gjithë prurjeve të reja që...