P.I.N.T-at janë rikthyer dhe shumë shpejt do të na dhurojnë sërish hite të reja me albumin e ri. Lajmin e kanë bërë me dije vetë reperët, përmes një postimi në Instagram.

Përpos lajmit që kanë ndarë me publikun, Mc Kresha dhe Lyrical Son na kanë treguar edhe titujt e këngëve. Albumi “1618” do të përmbajë plot 25 këngë dhe do të publikohet më 16 shkurt. Mes tyre do të ketë edhe bashkpëpunime me emra të njohur. Lista e këngëve dhe bashkëpunimet janë:

“618” – ft Lluni

“Sevdaja”

“Jargovane” – ft Noizy

“Ami, Ami”

“Shake it (Kanga e Drake)” – ft Ledri

“Perla” – ft OG Merks

“Nektari Peruan”

“Zemra e saj” – ft Majk

“Psikologu”

“Popular” – ft Singullar

“Dosja #UGK”

“Anija Kozmike”

“Voila” – ft Era Istrefi

“Telefoni i mbyllun”

“Rebele” – ft Ledri

“Nuk jom vet”

“Copë torte” – ft Lumi B

“Hana Blu” – ft Vig Poppa

“No Luv”

“Baksbisbi” – ft Butch

“Ronin47” – ft Kreshi

“Fabulë e trishtë”

“Blazin” – ft Young Zerka

“Treni i pareve” – ft Elinel

“Cinderella”