Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Fifi ka zbuluar projektin e ri muzikor i cili do të jetë një bashkëpunim. E mesa duket, duke u nisur që nga emri i artistit me të cilin ajo ka vendosur të bashkëpunojë, do të jetë ‘flakë’.

Pas projektit “Përjetësi” me të cilën korren sukses të madh, Ermal Fejzullahu dhe Fifi kanë bashkuar forcat për hitin e radhës. Ishte këngëtarja ajo e cila na zbuloi lajmin emocionues të cilën mezi e pret, por nuk ka zbuluar më shumë detaje. Në një foto në Instastory ajo shkruan

Mezi po pres të dalë kjo këngë… më shumë nuk di çfarë të them…