LAJME

“Beautiful” kryeson përsëri “The Top List”

Ka vetëm 3 javë që është bërë pjesë e klasifikimit, ku për 2 javë renditet në krye të tij. Bëhet fjalë për projektin e suksesshëm të Flori Mumajesit dhe Ledri Vulës, “Beautiful”, një këngë jo vetëm me një muzikë të bukur por edhe me një tekst të mrekullueshëm. Për këtë...

Fituesja e “Song of the Year” dhe e dy çmimeve të tjera në “TMA” vazhdon ngjitjen ndërkombëtare

Që Era Istrefi është shndërruar në një nga artistet më të preferuara në vend dhe në botë kjo tashmë është mëse e sigurtë. Kënga e saj “Bonbon” dëgjohet kudo dhe të gjithë shijojnë muzikën e saj të bukur. Ndërkohë që është një nga artistet e cila rrëmbeu 3 çmime të...

Renis Gjoka godet në shenjë, super sukses në “The Top List”

Renis Gjoka duket qartë se ka goditur në shenjë me projektin e tij më të ri muzikor, i cili edhe pse ka vetëm pak javë që është publikuar, është kthyer në një nga këngët më të pëlqyera të publikut shqiptar. Ndërkohë që është java e dytë që kjo këngë është...

0ffchestra, hyrja më e re e “The Top List”

Ndërkohë që ka vazhduar së publikuari muzikë të bukur, për publikun shqiptar Offchestra do të mbahet mend për projektin e famshëm muzikor “A bon”, një këngë që edhe pse e publikuar rreth tre vite më parë, ende këndohet nga të gjithë. Por këtë verë, grupi i famshëm ka vendosur të...

Flori dhe Ledri marrin kreun, duke “mposhtur” Elvanën

Dysha e talentuar e muzikës shqiptare, Flori Mumajesi dhe Ledri Vula kanë mundur të jenë në krye të klasifikimit për këtë javë, duke mposhtur Elvanën, e cila prej 2 javësh kryesonte Top Listën. “Beautiful” është projekti që ka goditur zemrat e publikut, duke bërë kështu që të votohet nga ata dhe...

31 javë “The Top List”, ja hyrjet dhe daljet e kësaj jave

Kjo javë ka ardhur më shumë ndryshime si në renditje ashtu edhe në hyrjen dhe daljen e projekteve muzikore. 6 prurje të reja i janë shtuar klasifikimit të “The Top List”, duke bërë kështu që 6 këngë të tjera të mbeten jashtë, ku dy prej tyre, “Bonbon” dhe “Kings”, prej...

G4SHI, hyrja më e re e “The Top List”

Larry Gashi ose siç njihet me emrin e tij artistik G4SHI është reperi më i ri në tregun muzikor i cili ka origjinë kosovaro-shqiptare. Historia e tij përkon me atë tipiken e familjeve kosovare të cilat nisën emigracionin gjatë trazirave në Ballkan. Familjarisht ai emigroi në Libi, Afrikë, Europë e...

Vera rifreskon të gjithë listën e Top Awards, largohen “Bonbon” dhe “Kings”

Kjo verë ka ardhur më e fuqishme se kurrë sa i përket projekteve të reja muzikore. Si pasojë e prurjeve të reja, klasifikimi i “The Top List” ka ndryshuar plotësisht, duke bërë kështu që të largohen dhe dy prej këngëve të vetme të ngelura nga sezoni i kaluar, “Bonbon” dhe...

“Bonbon” vjen me një version “remix” nga DJ i famshëm

Fama e “Bonbon” prej kohësh ka marrë një vëmendje botërore dhe duket se tashmë ajo ka rënë në duart e DJ të famshëm marshmello. Në një postim të bërë në rrjetet sociale, Era Istrefi ka lajmëruar të gjithë ndjekësit e saj se DJ do të sjellë një version “remix” të superhitit...