LAJME

Getinjo paralajmëron projektin e ri muzikor

Këtë vit Getinjo i ka kushtuar një rëndësi të veçantë bashkëpunimeve, duke sjellë tre të tillë. Rreth 7 muaj më parë ai erdhi në një bashkëpunim me Baby G, “Monster” dhe më pas në një duet me vëllain e tij, Mozzik, duke sjellë hitin “Tony Montana”. Por këngëtari vazhdoi edhe...

Beteja vazhdon… Xhensila dhe Vesa sërish në “luftë”

Duket se konkurrenca mes Xhensilës dhe Vesa Smolicës është kthyer në një “luftë” të vërtetë. Javën e kaluar në krye të klasifikimit të “The Top List” renditej “Jena Na” duke e mbajtur këtë trofe për 6 javë por kjo javë duket se i takon “High Love” pasi falë votave të...

Capital T dhe Dhurata Dora, nuk mposhten, 15 javë në klasifikim

“Bongo” është projekti muzikor i dyshes së talentuar Capital T dhe Dhurata Dora, i publikuar në muajin qershor të këtij viti. Edhe pse kanë kaluar disa muaj që nga publikimi, kjo këngë vazhdon ende të preferohet dhe votohet nga publiku shqiptar. “Bongo” është bërë pjesë e klasifikimi të “The Top List”...

Xuxi, trajneri i katërt i “The Voice”!

Pas prezantimit të Alban Skenderaj, Rona Nishliut dhe Besës, trajneri që plotëson katërshen fantastike të “The Voice of Albania 6” është Xuxi. Xuxi është një nga artistët më urban dhe eksperimental në Kosovë. Naim Bujaku, i njohur me emrin artistik Xuxi, fillon karrierën e tij artistike në vitet ‘80, si...

Besa, trajnere në The Voice of Albania 6!

Besa, një zë e figurë e spikatur në skenën shqiptare, gati për t’u ulur në karrigen me emocionuese në botë! Pas daljes së parë në vitin 2003, publikoi albumin e saj debutues në vitin 2006 duke u bërë shpejt një emër i dashur për publikun, por edhe për kritikën. Pas...

“E jona” suksesi i kësaj javë, ngjitet me 6 pozicione në klasifikim

E publikuar në muajin korrik, “E jona” vazhdon ende të preferohet nga publiku shqiptar dhe këtë gjë e tregojnë votat e publikut, të cilat këtë javë e kanë ngjitur këngëtarin me 6 pozicione në klasifikimin e “The Top List”. Butrint Imeri është bërë pjesë e renditjes së 20 këngëve më...

Getinjo dhe Kida, sukses këtë javë në “The Top List”

Ky projekt muzikor është bërë pjesë e klasifikimit të “The Top List” rreth 7 javë më parë dhe ende vazhdon të jetë pjesë e tij. Kjo javë ka rezultuar tepër e suksesshme për dyshen e talentuar pasi “Ku je” është ngjitur me 3 pozicione, duke u renditur në 5-shen më...

Kush jane M.B.S.? Hyrja më e re e “The Top List”

Grupi M.B.S përbehet nga tre djemë të rinjë  në moshë të cilët e duan artin, muzikën, këngën dhe  meqënëse rryma “hip-hop” po përhapet edhe në vendin tonë, tre djemtë menduan të këndojnë dhe të krijojnë grupin e tyre, B.O.B. (“Blazed Out Boys”). Por grupi i djemëve vendosi të ndryshojë emrin...

Ardit Cuni dhe Vesa Smolica nuk mposhten edhe këtë javë

Prej 6 javësh ata vazhdojnë të kryesojnë klasifikimin e “The Top List” duke lënë kështu të nënkuptohet se fansat e Ardit Cunit dhe Vesa Smolicës ende shijojnë muzikën ritmike të “Jena Na”. Duket se treshja më e nxehtë e klasifikimit mbetet ende e preferuara e publikut shqiptar pasi Xhensila dhe...