LAJME

“Stoli i Trendafilave”, hyrja më e re e “The Top List”

“Stoli i Trendafilave” titullohet projekti më i ri muzikor i këngëtarit të dashur për publikun shqiptar Alban Skënderaj. Me muzikë dhe tekst të vetë artistit, duket se Albani ka goditur sërish në shenjë, duke sjellë diçka ndryshe nga projektet e mëparshme. I publikuar më 28 tetor, “Stoli i Trendafilave”, duket...

Era Istrefi rikthehet në “Top 20”

Edhe pse kanë kaluar thuajse 10 muaj që nga publikimi i një prej projekteve më të rëndësishme të Era Istrefit, “Bonbon” vazhdon ende të dëgjohet dhe pëlqehet nga fansat, jo vetëm në Shqipëri por edhe jashtë saj. “Bonbon” i është rikthyer klasifikimit të 50 këngëve më të bukura të muzikës...

“Lejla” kryeson përsëri “The Top List”

Eshtë shndërruar në një prej këngëve më të dëgjuara të momentit dhe këtë e tregojnë më së miri votat e publikut. Bëhet fjalë për treshen Elvana Gjata, Capital T dhe 2PO2 që për të dytën javë rresht renditen në vendin e parë me “Lejla”, duke mbizotëruar klasifikimin e 50 këngëve...

Java e Ledrit, me 3 këngë në “Top 10”

Gjatë javës së kaluar janë publikuar disa projekte të reja muzikore ku pjesa më e madhe e tyre janë bërë menjëherë pjesë e “The Top List”. E tillë ka qënë edhe kënga më e re e Ledrit, “A jena mire”, e cila që në javën e parë të publikimit, jo...

“Lejla” pushton “The Top List”

E publikuar ditën e hënë, “Lejla” është shndërruar menjëherë në këngën më të preferuar të shqiptarëve pasi bashkëpunimi i Elvana Gjatës, Capital T dhe 2PO2 kryeson për këtë javë klasifikimin e “The Top List”. Kjo javë ka ardhur me plot ndryshime. Duke filluar nga kjo javë “The Top List” do...

Ledri Vula është beqar! E thotë ai vetë!

Më në fund është zyrtare, Ledri Vula është beqar. Pavarësisht se kurrë nuk ka folur për lidhjen e tij me bukuroshen Adela, reperi jo vetëm ka pranuar që ka qënë në një lidhje me Adelën por gjithashtu shprehet që është personi që e ka dashur edhe respektuar më shumë. I...

Samanta dhe Gent Fatali, sërish në “Top 10”

Për 16 javë rresht ata nuk i janë ndarë renditjes së “The Top List”. Bëhet fjalë për Samantën dhe Gent Fatalin, të cilën publikuan projektin e tyre muzikor “Na e dina” në muajin korrik por pavarësisht kësaj suksesi vazhdon edhe pse kanë kaluar thuajse 3 muaj. Ndërkohë që Samanta po...

G4shi fiton 5 pozicione nga java e kaluar

Edhe pse ka vendosur që karrierën e tij muzikore ta zhvillojë jashtë kufijëve shqiptar, pikërisht në Amerikë, G4shi sigurisht që ka deportuar suksesshëm në tregun muzikor shqiptar. Artisti me origjinë shqiptare ka publikuar në muajin shtator “Personal”, i cili menjëherë u bë pjesë e renditjes së “The Top List”. Edhe pse...

Alban Skënderaj rihyn në “Top 10” me dy këngët e tij

“Duart Lart” dhe “Engjell” janë dy projektet muzikore të Alban Skënderaj, të cilat vazhdojnë ende të jenë pjesë e “The Top List”. E publikuar në muajin qershor, “Duar Lart” ka mundur t’i rezistojë konkurrencës për 19 javë rresht, duke u bërë kështu kënga e vetme që qëndron kaq gjatë në...