LAJME

Mozzik, i vendosur të pushtojë tregun muzikor

Reperi i njohur Mozzik është gati të publikojë projektin e radhës. Vetëm pak ditë më parë ai ka publikuar bashkëpunimin e tij me Enis Bytyqi, “M’ra Pika”, një këngë që ende po shijon suksesin e saj. Por reperi i preferuar i publikut shqiptar nuk di të ndalet, përmes një postimi...

Kaos, një këngë për Vandamin

Grupi i suksesshëm Kaos ka vendosur të vijë me një produksion tepër të veçantë, me një këngë për Vandamin. Ditën e djeshme, grupi ka nxjerrë në treg projektin e tij më të ri muzikor me titull “Vandami”. Por kjo këngë ka ardhur me një videoklip mjaft interesant, i përpunuar me efekte...

Baby G dhe Besnik Qaka bashkojnë fuqitë për hitin e radhës

“Monster” titullohej bashkëpunimi i saj me Getinjo, i cili rezultoi tepër i suksesshëm për tregun muzikor shqiptar por Baby G po përgatitet për suksesin e radhës. Pas këngës solo “I Win”, e publikuar rreth një muaji më parë, Baby G pritet të publikojë së shpejti këngës e saj të re...

Elvana Gjata rikthehet fuqishëm dhe merr kreun

“Njesoj” është projekti muzikor që rikthehu fuqishëm Elvana Gjatën në treg dhe falë suksesit të arritur vetëm në një javë publikim, artistja e talentuar ka mund të rrëmbejë kreun e “The Top List”, Top Awards. Me thuajse 2 milionë klikime në pak ditë, “Njësoj” është kthyer tashmë në një nga...

Dyshja e suksesshme sjell nesër këngën e re

Ledri Vula dhe Flori Mumajesi prej javësh përfliten se ishin duke punuar për një projekt të ri muzikor dhe duket se më në fund kënga është finalizuar pasi pritet të publikohet ditën e nesërme. Edhe pse dyshja është treguar paksa e rezervuar lidhur me këtë projekt të ri, fansat po...

Big Basta vjen i “armatosur” këtë sezon veror

“M’Vini Onash” titullohet projekti i tij më i ri muzikor i publikuar rreth 2 javë më parë. Duket se kjo punë e re e Big Bastës, e cila është paksa ndryshe nga ato që jemi mësuar të dëgjojmë nga ai, është pritur shumë mirë për publikun shqiptar. Edhe pse është java...

Aslaidon Zaimaj dhe grupi i tij, rikthehen fuqishëm me “Beg You to Go”

Me talentin e Aslaidon Zaimaj jemi njohur në “The Voice of Albania 4”, i cili arriti ta fitonte këtë edicion, duke u bërë zëri më i mirë i shqiptarëve. Djaloshi 23-vjeçar vijoi me tej talentin dhe dëshirën e tij për këngën, duke marrë pjesë në “Top Fest 12”, me “Vetem...

“Djali Fluturues” paralajmëron suksesin e radhës

Ndërkohë që akoma po shijon suksesin e këngës “Hajt Hajt” e publikuar rreth një muaji më parë, Gjiko ka vendosur të vijë me një tjetër projekt muzikor. Përmes një postimi të bërë në profilin e tij në Instagram, Gjiko ose Djali Fluturues ka zbuluar për të gjithë ndjekësit e tij...

“Lajmëro e telefono mikun, për Mozzikun”

Mozzik, një nga reperat më të preferuar në tregun muzikor shqiptar, prej kohësh ka treguar për ndjekësit e tij në Instagram se ishte duke punuar për projektin e tij të radhës. Pas bashkëpunimit më të vëllain e tij Getinjo, të cilët sollën hitin “Tony Montana”, Mozzik ka zgjedhur një tjetër...