LAJME

Kush është hiti i kësaj vere deri më tani?

Gjatë sezonit të verës të gjithë artistët japin energjitë maksimale, duke luftuar për atë që do të quhet hiti i verës 2018. Kjo verë ka patur një numër të madh prurjesh të reja pasi artistët nuk kanë publikuar vetëm një projekt muzikor por disa të tillë. Ndryshe nga vera e...

Era Istrefi publikon videon e re për “Prisoner”

Ajo po korr një sukses të jashtëzakonshëm në arenën ndërkombëtare, ku së fundmi Era Istrefi ka shkëlqyer me performancën e saj në ceremoninë mbyllëse të Kampionatit Botëror në Rusi, duke na bërë të gjithëve krenar. Era arriti kulmin e suksesit të saj me projektin muzikor “Bonbon”, falë të cilit mori...

Kreu nuk ndryshon, Tayna me dy këngë në “Top 3”

Fansat e dyshes së talentuar, Tayna dhe Don Phenom, janë të vendosur që bashkëpunimi “Columbiana” të jetë kreu i klasifikimit të 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne . Falë mbështetjes së tyre, për 4 javë rresht, ky projekt muzikor mban vendin e parë të “The Top List”, duke...

“Lejla” i reziston edhe kësaj jave duke u bërë kënga më e vjetër e klasifikimit!

Kanë kaluar 91 javë që nga koha kur bashkëpunimi i suksesshëm i Elvana Gjatës, Capital T dhe 2po2, “Lejla”, është bërë pjesë e klasifikimit zyrtar të “Top Awards”. Ky projekt muzikor ka mundur t’i rezistojë edhe kësaj jave, duke vazhduar të mbajë titullin si kënga më e vjetër në listë....

Toquel futet në “The Top List” me “Playboy”

Kanë kaluar 5 muaj që nga publikimi i fundit i projektit të Toquel, i cili tashmë është i njohur për publikun e shqiptar për disa projekte muzikor, të cilat kanë qënë pjesë e listës zyrtare të “Top Awards”. Ky artist, i cili ka kohë që merret me muzikë, ka një...

Ledri Vula me dy këngë në “Top 3”

Ledri Vula është pjesë e klubit të artistëve me më shumë këngë në klasifikimin e “The Top List”. Ky artist ka mundur të jetë në listë me 9 projekte muzikore, të cilat janë renditur mjaft mirë. Falë mbështetjes së madhe nga ana e publikut, reperi i talentuar është futur në...

Kida hyn në listën e artistëve me më shumë këngë në klasifikim

Kida ka arritur të shndërrohet në një prej këngëtareve më të kërkuara të momentit. Artistja nuk ndalet së surprizuari dhe kënaquri fansat e saj me projektet e reja muzikore, të cilat sigurisht që nuk zhgënjejnë. Vetëm 6 ditë më parë, Kida ka publikuar prurjen e saj më të re, “Mas”,...

“Columbiana” vazhdon kryesimin!

“Columbiana” vazhdon edhe këtë javë të mos mposhtet! Bashkëpunimi i Tayna dhe Don Phenom po korr një sukses të jashtëzakonshëm në tregun muzikor shqiptar, pasi për tre javë rresht, ky projekt muzikor mban kreun e 100 këngëve më të bukura të muzikës moderne shqiptare. Fansat e dyshes së talentuar, vazhdojnë...

Stine zbulon detaje të “Dashnia Dominante” dhe shpjegon praninë e Kimikatit në klip

Në një intervistë të dhënë së fundmi për “Top Awards”, Stine i premtoi fansave të tij se nuk do i mungonte tregut muzikor për një periudhe aq të gjatë kohore dhe duket se artisti po e mban më së miri premtimin e tij. Këngëtari ka publikuar disa projekte muzikore, të...