LAJME

“Artist to Watch”, flet Alban Ramosaj

“A me do” është projekti muzikor që e bëri atë tepër të suksseshëm në tregun muzikor dhe Alban Ramosaj menjëherë u renditet përkrah emrave të njohur të muzikës moderne shqiptare si Kida, 2TON, Mozzik dhe Bruno duke u nominuar në kategorinë “Artist to Watch”. Në një intervistë të dhënë për...

Një javë e suksesshme për “Rambo”, flasin “Rambo-t” e muzikës shqiptare

“Rambo” ka thuajse dy javë që ka dalë në treg por ky projekt muzikor është bërë pjesë e “The Top List” këtë javë duke u pozicionuar menjëherë në vendin e 6-të. Pas suksesit që korrën me “Presion” dhe “Vera”, dyshja e talentuar Blunt dhe Real vendosën të publikonin “Rambo”, një...

Rikthehet fuqishëm pas 4 vitesh, Asgjë Sikur Dielli nominohet në “Group of the Year”

Që rikthimi i grupit Asgjë Sikur Dielli ka rezultuar i suksesshëm, këtë e vërteton më së miri kandidimi i tyre në “Top Music Awards” në kategorinë “Group of the Year”. Të kontaktuar nga “Top Awards” në lidhje me nominimin e tyre përkrah grupeve NRG Band, Troja dhe Kaos, vokalisti i...

Një javë jo e mirë për D.U.D.E.N, Encën dhe Noizy-n

Reperi i njohur D.U.D.A duket se nuk ka patur një javë të mirë sa i përket klasifikimit të “The Top List”. Ndryshe nga java e kaluar, ku ai ka qënë pjesë e “Top Awards” me dy bashkëpunime, këtë javë këto dy projekte muzikore nuk kanë mundur ta përballojnë konkurrencën dhe...

“Ne jena njo” lë “gjurmë të përjetshme” tek një fanse

Ishin votat e publikut ato që rikthyen dyshen e suksesshme Ardian Bujupi dhe Dalool në klasifikimin e “The Top List”, ku për këtë javë janë ngjitur me dy pozicione, duke u renditur në vendin e 9-të. Por duket se një fanse e veçante e “Ne jena njo” ka vendosur të...

Bashkëpunimi i radhës për Capital T është duke ardhur….

Ky vit ka nisur tepër i suksesshëm për artistin e njohur Capital T, duke publikuar disa projekte muzikore të cilat kanë rezultuara tepër të pëlqyera për publikun shqiptar. Ndërkohë që vazhdon ende të shijojë suksesin e “Hitman”, një këngë që nuk ndalet së votuari nga fansat e tij për të...

Alban Skënderaj nuk i ndahet fronit

Alban Skënderaj është artisti me më shumë vende të para të “The Top List”. Edhe pse para pak ditësh ka nxjerrë në treg “Duart Lart”, e cila sapo është futur në klasifikim renditet në vendin e tretë, duket se fansat ende shijojnë ritmet e “Kam nevoje”. “Kam Nevojë”, një bashkëpunim...

Publikohet albumi i shumëpritur “Rapsodët n’rap t’sotit”

“Rapsodët n’rap t’sotit”, albumi i shumëpërfolur i Mc Kresha dhe Lyrical Son më në fund ka dalë në treg ashtu siç edhe ishte premtuar. Prej javësh dyshja e suksesshme kishte paralajmëruar se ky album mund të blihet kudo, madje në një postim të bërë ditën e sotme MC Kresha ka...

NRG Band, DJ Aldo dhe Dalool ndezin atmosferën në Top Show

Një mbrëmje e mbushur me atmosferë të mrekullueshme ka qënë programi i fundit i “Top Show”, ku disa prej të ftuarve si NRG Band, DJ Aldo dhe DJ Dalool e kanë shndërruar programin në një arenë të vërtetë feste. NRG Band dhe Dj Aldo, të cilët janë të nominuar në...