LAJME

Top Music Awards; Epoka e re e eventeve muzikore

“Ndjehem shumë e emocionuar. Jam gati duke lindur, jam duke sjellë në jetë diçka. Jo vetëm unë, por të gjithë ata që kanë punuar për të sjellë në jetë një spektakël për të gjithë shqiptarët. Sot është diçka e re. Pritshmëritë janë shumë të larta. Uroj vetëm që të na...

Era Istrefi i reziston çdo projekti të ri muzikor

Pavarësisht se jemi hasur me një bum ndryshimesh në klasifikimin e kësaj jave  të  “The Top List” ku 5 projekte muzikore janë bërë pjesë e tij, e vetmja këngë që ka mundur ta përballojë këtë konkurrencë është Era Istrefi. “Bonbon” prej 24 javësh është pjesë e 20 këngëve më të...

BLASTA, hyrja më e re e Top Listës

Lorik Shaqiri, i njohur me nofken BLASTA, ka lindur më 7 dhjetor 1993 në qytetin Ferizaj në Kosovë. Ai është një artist që kryesisht krijon dhe performon rrymën e zhanreve “Reggae” dhe “Dancehall”. Me muzikë filloi të merrej që kur ishte 11-vjeç. Karrierën profesionale e filloi në 2012, ku nënshkroi...

Janex, një këngë të krahasueshme lehtësisht me një hit botëror

Me Janex, emri i vërtetë i së cilës është Xhejn Kumrija, jemi njohur në “The Voice of Albania 1”. Duket se që pas asaj kohe muzika është një pjesë e pandashme në jetën e këngëtares. Ka vetëm dy ditë që ka publikuar projektin e saj më të ri muzikor “Memories”,...

Bum ndryshimesh këtë javë në klasifikim, 6 prurje të reja

Duket se një “luftë” e vërtetë ka nisur mes artistëve shqiptar dhe kjo vërtetohet nga projektet e reja muzikore që janë publikuar javët e fundit. 6 prurje të reja muzikore janë bërë pjesë e Top Listës për këtë javë duke lënë jashtë disa prej projekteve më jetëgjatë të këtij klasifikimi. “Hip...

“Delicious” ngre më shumë temperaturat në këto ditë të nxehta

Mbrëmjen e kaluar Burtrint Imeri ka publikuar videoklipin e bashkëpunimit të shumëpritur “Delicous” me këngëtaren shqiptaro-greke Eleni Foureira duke vërtetuar se ky projekt muzikor do jetë shoqëruesi më i mirë i ditëve të nxehta të kësaj vere. Duket se ky klip ka ngritur temperaturat akoma më shumë pasi përveç kërcimit...

“Rapsodët N’Rap T’Sotit” pushton Zvicrën

Ka rreth një javë që ka dalë në treg por duket se suksesi i albumit të shumëpritur të MC Kresha dhe Lyrical Son, ka mundur të pushtojë tregun muzikor të Zvicrës vetëm në ditët e para të publikimit. Përmes një postimi të bërë në profilin e tij të Instagramit, Lyrical...

Capital T sjell sot surprizën e radhës

“Bongo” ka vendosur ta titullojë Capital T projektin e ri muzikor, i cili kësaj radhe ka vendosur të mos vijë vetëm por në bashkëpunim me këngëtaren Dhurata Dora. Pas disa javësh pritje duket se dita e sotme do të jetë shumë e bukur për fansat e dyshes pasi projekti i...

Reagimi pozitiv i fansave ndaj “Mos u nal”

Prej 22 prillit “Mos u nal” është shndërruar në një nga këngët më të preferuara të publikut dhe këtë e ka treguar më së miri, jo vetëm klikimet në “Youtube” por edhe fakti që prej 5 javësh NRG Band dhe Dj Aldo janë pjesë e “The Top List”. Në klasifikimin...