LAJME

Vera rifreskon të gjithë listën e Top Awards, largohen “Bonbon” dhe “Kings”

Kjo verë ka ardhur më e fuqishme se kurrë sa i përket projekteve të reja muzikore. Si pasojë e prurjeve të reja, klasifikimi i “The Top List” ka ndryshuar plotësisht, duke bërë kështu që të largohen dhe dy prej këngëve të vetme të ngelura nga sezoni i kaluar, “Bonbon” dhe...

“Bonbon” vjen me një version “remix” nga DJ i famshëm

Fama e “Bonbon” prej kohësh ka marrë një vëmendje botërore dhe duket se tashmë ajo ka rënë në duart e DJ të famshëm marshmello. Në një postim të bërë në rrjetet sociale, Era Istrefi ka lajmëruar të gjithë ndjekësit e saj se DJ do të sjellë një version “remix” të superhitit...

Vesa Luma rikthehet me një super bashkëpunim

Vesa Luma është një nga këngëtaret e rralla që nuk u shkëput nga muzika deri në ditët e fundit të shtatzanisë së saj, duke shkuar nëpër koncerte apo duke punuar për projekte të reja muzikore. Ndërkohë që është tepër e dedikuar ndaj djalit të saj, Lian, të cilin e ka...

Getinjo dhe Kida publikojnë nesër projektin e ri muzikor

Prej kohësh Getinjo dhe Kida kanë paralajmëruar fansat e tyre se po punonin për një projekt të ri të cilin kishin vendosur ta sjellnin së bashku. Duket se pas një periudhe të ngarkuar me punë dhe një performance të shkëlqyer në “Top Music Awards 2016”, dyshja është gati që më...

Elvana Gjata përsëri në krye të Top Listës

Për dy javë rresht, Elvana Gjata vazhdon të kryesojë klasifikimin e Top Awards. “Njësoj” është projekti që e riktheu fuqishëm këngëtaren e talentuar pas një pauze të shkurtër në muzikë. Me thuajse 2.6 milionë klikime në kanalin e “Youtube” vetëm në 2 javë, “Njësoj” vazhdon të jetë e preferuara e...

Butrint Imeri me dy këngë në klasifikimin e Top Awards

Rreth një javë më parë ai ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor “E Jona”, e cila menjëherë është bërë pjesë e klasifikimit të Top Awards. Bëhet fjalë për Butrint Imerin, i cili ka vendosur të vijë fuqishëm në tregun muzikor. Ndërkohë që është ende duke shijuar suksesin...

“N’deti” me Gold AG! Artisti zbulon situatat e kaluara në Shqipëri

Ai ka vetëm pak ditë që ka publikuar një nga projektet e tij më interesante muzikore të titulluar “N’deti”, një këngë që menjëherë është bëra qendra e vëmendjes për shkak të tekstit të saj,  e cila zbulon realitetin e pushuesve kosovar në bregdetin shqiptar. Lidhur me këtë projekt muzikor, Gold...

Yll Limani sjell një tjetër superhit por ai zbulon surpriza të reja për Top Awards

Talenti i tij u spikat në sezonin e parë të “The Voice of Albania” dhe që nga ajo kohë, Yll Limani vazhdon të shkëlqejë me prurjet tij muzikore. “Najher” e publikuar në muajin shkurt, rezultoi tepër e pëlqyer nga publiku shqiptar por pas disa muajsh, Yll Limani ka sjellë një...

Gold AG sjell këngën më simpatike të kësaj vere

Arian Agushi, i njohur në tregun muzikor me ermin Gold AG, sapo ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor,  e cila me bindje mund të quhet kënga më simpatike e kësaj verë. Duket se këngëtari ka goditur në shenjë më këtë projekt muzikor, i cili ka vetëm një...