# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Skerdi

Skerdi është një tjetër këngëtar i njohur shqiptar, i cili ka lindur më më 16 qershor 1989. Ai është një artist mjaft i dashur si në Shqipëri, po ashtu edhe në Kosovë.

Skerdi ka publikuar projektin e tij të parë muzkor në vitin 2012-të dhe që prej atij viti ai ka qënë mjaft aktiv në skenë, duke sjellë bashkëpunime dhe këngë “solo”.

Ka bashkëpunuar me disa emra të njohur në tregun muzikor shqiptar, ndër të cilët mund të përmendim Gjikon dhe Nora Istrefin.

Një ndër projektet e tij më të suksesshme është “Si Bugatti”, një këngë që është renditur mjaft mirë në klasifikimin zyrtar të “Top Awards”, duka arritur deri në vendin e 5-të.

NEWS

A do të jetë Skerdi dhe Samanta, "Bugatti" e re?

Kjo verë ka sjellë një tjetër “bombë” muzikore dhe radha i përket Skerdit dhe Samantës. Dyshja e njohur ka bashkuar fuqitë për projektin e titulluar NKN (Nuk ma më ndjenja), e cila menjëherë ka rrëmbyer vëmendjen e publikut për shkak të ritmit veror. Samanta, projekti i fundit i së cilës...

E re në "Top 5", kënga që çmendi verën, "Si Bugatti"

Vetëm disa muaj më parë, Gjiko publikoi albumin e tij “Energjiko”, i cili rezultoi tepër i pëlqyer por reperi i njohur së fundmi është shndërruar në sensacionin e rrjeteve sociale falë projektit më të ri muzikor. I titulluar “Si Bugatti”, Gjiko për këtë prurje të re ka bashkëpunuar me Skerdin,...