# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Ghetto Geasy

Getoar Selimi, i njohur me emrin e artit Ghetto Geasy, lindi me 3 korrik 1982 në Prishtinë dhe është themeluesi i grupit Tingulli 3. Projektin e tij të parë muzikor e ka sjellë në bashkëpunim me këngëtaren Anita Vukpalaj, titulluar “Rap adhuroj”. Po në të njëjtin vit, Getoari bashkëpunoi me Jeton Topushen dhe Besa Gashin dhe si pasojë grupi mori emrin e tre tingujve “Tingulli 3”. Mirëpo pas një kohe tejet të shkurtër, pas dy këngëve të realizuara, ky bashkëpunim ndërpritet. Pas kësaj në grupin “TINGULLI 3” hyri Agon Sylejmani (BIG XIG) i lindur në Prishtin më 28 korik te vitit 1982. Getoari vendosi të vazhdojë ta mbaj emrin “Tingulli 3”.

Pas dy vitesh lindi idea që të formohej një rep klan. Kjo ide edhe u realizua dhe u formua klani i quajtur “Kosova Out Laëz Clan”. Me formimin e këtij klani filloi edhe bashkëpunimi me grupet tjera që bënin pjesë në klanin në fjalë. Pas një pune të mundimshme, të madhe, në kuadër të klanit pasuan edhe mosmarrëveshjet e grupeve që përbenin klanin në fjalë.

Pas këtyre mosmarrëveshjeve K.OL.C-së u shpërbë dhe secili grup për realizimin e albumeve vazhdoi veprimtarinë e vetnë mënyrë individuale. Pas të gjitha këtyre ngjarjeve Tingulli 3 me një aktivitet të fuqishëm dhe të fortë dhanë maksimumin për të qenë ata që janë sot. Pas punës serioze u realizua edhe albumi i parë i titulluar “Prishtina Fuckin City” ku bënin pjesë këngë të reja por edhe disa të vjetra. Pastaj vazhduan bashkëpunimet në vitet më tej Më pas emri i grupit u ndryshua dhe u bë Tingulli 3nt. Në vitin 2005 u bë edhe bashkëpunim me 2po2 me këngën ” Prishtinali “.Pastaj edhe u realizua albumi “I 3NT”.I bën disa bashkëpunime me këngëtarët e estradës si:Fatime Kosumi,Elvana Gjata,Genta Ismajlin,Soni Malaj,Skillz,Lyrical Son,KaOS,Don Pizhi,Dj Blunt,Real1,Tunen dhe së fundi me Ermal Fejzullahun.Albumi i fundit dhe më i suksesshmi ishte “Pika për Vesh” që u realizua në vitin 2008. Sot Tingulli 3nT është i përbërë nga: Getoar Selimi (Ghetto Gold) dhe Agon Sylejmani (Big Xig).

NEWS

Treshja e mëkateve, Geasy, Majk dhe Xhensila shumë pranë "Top 20" për këtë javë!

“Mëkati jem”, kështu quhet projekti më i ri që solli në bashkëpunim Geasy, Majk dhe Xhensilën. Një bashkëpunim ky i shumëpritur, por njëkohësisht edhe shumë surprizues. Nëse do të na kishin pyetur më parë, nuk do të na e kishte marrë mendja se treshja e artistëve do të arrinin të...

Kujt ja priste mendja që Getoari shkon me Stinen!

Ghetto Geasy ka ardhur kësaj here në një bashkëpunim me Stinen, gjë e cila erdhi si surprizë për shumë nga publiku. Nisur kjo nga natyrat shumë të ndryshme të dy artistëve të njohur. Megjithatë, duke mos e pritur fare këtë projekt që do sillte dyshja e njohur, fansat nuk janë...

A do jete "Para Para" - "Kcejna mbi tavolina 2"?

Ghetto Geasy, Majk Veli dhe Ermal Fejzullahu kanë bashkuar fuqitë për një projekt muzukor, i cili pritet të jetë një ndër këngët që do na fiksojë këtë verë. “Para Para” mban titullin kënga e treshes së talentuar dhe mjaft të famshme, një këngë që sigurisht është pritur mjaft mirë nga...

Ghetto Geasy dhe Majk “zhyten” thellë në klasifikim

Publiku shqiptar nuk ndihet aspak i lodhur me bashkëpunimet e dyshes së suksesshme, Ghetto Geasy dhe Majk, dhe është pikërisht kjo arsyeja se pse reperët kanë bashkuar sërish fuqitë për projektin radhës. Që në momentet e para të publikimit, kjo këngë tërhoqi vëmendje. Përvec faktit se u pëlqye për muzikën...

"Going Up", ja kush është ngjitur më shumë këtë javë

Votat e publikut kanë bërë që kjo javë të mos jetë edhe aq e qetë sa i përket pozicionimit të këngëve në listë. Janë rreth 10 këngë në klasifikim që janë futur në grupin e këngëve që janë ngjitur me më shumë pozicione në “The Top List”. Projekti muzikor që...

"Going Up", kush janë këngët që janë ngjitur me më shumë pozicione këtë javë?

Pavarësisht se është konsideruar si një javë e qetë, në të cilën nuk kanë ndodhur ndryshime të mëdha në renditje, ka nga ato këngë që kanë arritur të ngjiten me më shumë se 10 pozicione. Po kush janë këngët që janë votuar më shumë këtë javë? “Krejt t’i fala”, bashkëpunimi...

Viti 2019-të drejt fundit, ja kush kryeson dhe kush ka kryesuar në dhjetoret e kaluara! Kujt do i takojë froni në javën e fundit të vitit?

Ky vit shënon dhjetorin e 5-të të “The Top List”, një klasifikim muzikor, i cili për hir të së vërtetës mbetet një ndër promovuesit më të mirë të muzikës dhe artistëve të rinj. Nga java në javë, listës i shtohen projekte të reja dhe artistë të rinj, duke pasuruar sa...

Babastars rregullojnë imazhin pas "sherreve të brendshme"

Disa muaj më parë mediat u pushtuan me lajmin se Babastars nuk ishin më bashkë dhe disa prej ish-anëtarëve nisën të sulmonin njëri-tjetrin përmes videove të publikuara në rrjetet sociale. Ndërkohë që të gjithë u larguan, treshja e suksesshme, Geasy, Majk dhe Onat vazhduan miqësinë e tyre pavarësisht se grupi...

Geasy si Kanye! Në videon e re fshihet pas kameras...

Getoar Selimi është një ndër personazhet që shumë rrallë shfaqet në ekranet shqiptare dhe tepër i rezervuar sa i përket lajmeve që qarkullojnë rreth tij por më në fund reperi është rrëfyer për gjithçka tek “Xing me Ermalin” drejtuar nga Ermal Mamaqi. Artisti ka vetëm pak kohë që ka nxjerrë...

Kreu ngelet pak a shumë i njëjti por ka një hyrje të re në "Top 5".

Kjo javë vazhdon të mbetet e qetë sa i përket uljeve dhe ngritjeve të projekteve muzikore në klasifkimin e “The Top List”. Vetë kreu nuk ka ndryshuar aspak nga java e kaluar, ku është “Bakllava” e Butrint Imeritdhe Gjikos, ajo që nuk është mposhtur këtë javë. Kjo është java e...

Flori, Ghetto Geasy dhe Bruno rimarrin kreun

Që në momentet e para të publikimit, ky bashkëpunim premtoi shumë dhe fansat e treshes së njohur Flori, Ghetto Geasy dhe Bruno, nuk u zhgënjyen aspak. “Mori”, e cila ka katër javë që ka dalë në treg, është rikthyer sërish në qendër të vëmendjes, duke rrëmbyer vendin e parë, pas...

Flori dhe Ghetto shënojnë sërish!

Rreth 7 muaj më parë, dyshja e talentuar Ghetto Geasy dhe Flori Mumajesi bashkuan fuqitë për “Dashni me raki”, e cila u shndërrua në një prej hiteve të kësaj verë. Madje, kjo këngë, e cila është renditur disa herë në zonën e nxehtë të klasifikimit, ishte pjesë e 10 këngëve...

Alban Skënderaj i reziston uraganit të kreut!

Edhe pse jemi në ditët e fundit të vitit, artistët shqiptarë nuk ndalen së prodhuari muzikë, e cila ka hyrë si një uragan i vërtet në klasifikimin e “The Top List”. Një prej bashkëpunimeve më të fuqishme mund të konsiderohet ai i Florit, Ghetto Geasy dhe Brunos, “Mori”, i cila...

10 këngët më të bukura të "The Top List" për vitin 2018

Jemi në javën e 157-të të klasifikimit ndërkohë që edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri. Ndërkohë që një tjetër vit po kalon, “The Top List” vazhdon të mbetet një prej klasifikimeve muzikore më të rëndësishmë në vend, ku pjesë e saj janë artistë të njohur...

Kreu nuk ndryshon, "Merri Merri" i afrohet fronit ndërsa "Dashni me raki" zë vendin e tretë

Kjo javë ka ardhur me një sërë ndryshimesh sa i përket renditjes së këngeve në “The Top List”, përveç kreut, ai nuk ndryshon, mbetet i njëjtë. Për 6 javë rresht, Unikkatil dhe projekti i fundit muzikor, “Ni Milion Rrugë” vazhdon të mbajë fronin e 100 këngëve më të bukura të...

"Top 20" feston miqësinë dhe bashkëpunimin e Ghetto Geasy dhe Flori Mumajesit

Një miqësi që ka nisur para 20 vitesh edhe që ende vazhdon po me të njëjtin respekt dhe dashuri. Bëhet fjalë për Flori Mumajesin dhe Ghetto Geasy, miqësia e të cilëve ka kulmuar në një bashkëpunim muzikor. “Dashni me raki” mban titullin projekti i tyre muzikor, i publikuar vetëm dy...

"Bisha me dy koka" mbyll klasifikimin

Getoar Selimi, i njohur me emrin artistik si Ghetto Geasy ka bashkuar fuqitë me Skivin, duke sjellë një projekt të ri muzikor dedikuar shqiptarëve kudo ndodhen në botë. “Bisha me dy koka” titullohet projekti muzikor më i ri i dyshes së famshme, i publikuar një ditë para festës së flamurit....

Ghetto Geasy në "Top 10" me rastin e "ditëlindjes"

Reperi i njohur, Ghetto Geasy, ka surprizuar të gjithë fansat duke publikuar projektin e tij më të ri, dedikuar ditëlindjeve të vajzave. Ndërkohë që kanë kaluar 11 muaj nga publikimi i projektit të fundit muzikor, Getoari ka vetëm një javë që ka nxjerrë në treg, këngën me titull “Birthday”. Me...

29 javë në klasifikim, "Ajo" e Ghetto Geasy dhe Majk, ende sukses

Edhe pse ishte një ndër hitet e kësaj vere, duket se “Ajo” e Ghetto Geasy dhe Majk, ende vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes dhe të votohet vazhdimisht nga fansat edhe në këto ditë të ftohta të dimrit. Kanë kaluar 29 javë që nga koha kur bashkëpunimi i dytë...