GHETTO GEASY

Kreu nuk ndryshon por Top 5 vjen me rihyrje të mëdha!

Në krahasim me javët që kemi lënë pas, kjo javë nuk solli shumë projekte të reja në listë. Por thënë kjo, vëmendja shkon tek renditja në Top 5. Për të dytën javë radhazi, Ghetto Geasy dhe Luiz Ejlli janë në krye të klasifikimit të “The Top List” me bashkëpunimin e...

A është “Ding Ding” kënga ’torturuese’ e verës apo vera s’ka filluar akoma?!

Vetëm pak javë më parë Ghetto Geasy dhe Luiz Ejlli sollën bashkëpunimin e tyre të shumëpritur. “Ding Ding” ishte projekti i parë mes tyre që u përqafua menjëherë nga publiku. Ritmet, teksti dhe videoklipi i këngës, janë bërë bashkë në një kombinim perfekt, që e bëjnë këtë një projekt tipik...

Ja disa nga memet më të bukura të “Ding Ding”!

Kjo javë e klasifikimit të “The Top List” ka ardhur mjaft fuqishëm, ku në hyrjet e reja mbizotërojnë bashkëpunimet midis artistëve më të njohur. E një ndër to, është dhe “Ding Ding”, projekti mes ish-fituesit të BBV2 dhe këngëtarit Luiz Ejlli, së bashku me reperin Ghetto Geasy. “Ding Ding” mezi...

Kënga që do të ‘torturojë’ verën është ajo e Geasy-t dhe Luiz Ejllit!

Ashtu siç dhe e kishin paralajmëruar prej kohësh, Ghetto Geasy ka bashkuar forcat me Luiz Ejllin për të sjell një projekt të ri muzikor. “Ding Ding”, quhet kënga më e re e dyshes e cila është publikuar vetëm pak ditë më parë. Projekti është përqafuar nga fansat e dyshes që...

Geasy dhe Ledri lënë mënjanë sherret e dikurshme dhe publikojnë këngën e shumëpërfolur!

Pas 12 vitesh erdhi bashkëpunimi i projektit të shumëpritur nga Ledri Vula dhe Ghetto Geasy. Ashtu siç edhe kishin lajmëruar prej pak kohësh tanimë, dy ndër reperët më të suksesshëm shqiptarë, bashkuan forcat për të na sjellë një hit të ri. “Thuj” titullohet kënga e cila shoqërohet edhe me videoklip....

Pas 12 vitesh, Ledri dhe Ghetto Geasy bashkojnë forcat për një projekt të ri muzikor!

Ghetto Geasy dhe Ledri Vula disa muaj më parë performuan së bashku pas 12 vitesh. Dyshja, të cilët nuk pasur komunikim me njëri-tjetrin prej shumë vitesh, u ribashkuan në një klub nate. Dhe tani, ata kanë bërë të ditur se pas një kohe të gjatë kanë bashkuar forcat edhe për...

Geasy si Luizi, të dy vijnë me këngë për vajzat e tyre!

Ghetto Geasy shquhet për projektet e tij mjaft energjike, por këtë radhë shohim një anë mjaft të ndjeshme të tij. Si dhurata më e bukur për të, erdhi një projekt muzikor nga reperi i cili ia dedikoi vajzës. Përmes vargjeve, ai e shprehu dashurinë e madhe për të dhe se...

Bashkëpunimi i parë i Luiz Ejllit me një reper, së shpejti një projekt me Ghetto Geasy!

Pas fitores së “Big Brother VIP” Luiz Ejlli duket se i është përkushtuar totalisht karrierës muzikore, sigurisht përvec asaj në kinematografi. Atë e kemi parë të publikojë projekte të reja dhe të angazhuar me koncerte, jo vetëm në Shqipëri.  E duket se këngëtari ka gati bashkëpunimin e radhës, me një prej...

Epo këtu i erdhi fundi durimit pra! Nuk do e besoni këngën e re të Inva Mulës, Ghetto Geasy dhe Mc Kresha!

Një nga bashkëpunimet e kësaj jave që ka hyrë në klasifikimin e ”The Top List”, ishte dhe ai mes Ghetto Geasy, Inva Mulës dhe Mc Kresha. Projekti i tyre mban titullin ”Jem njo” dhe na ka surprizuar jo pak. Në këtë këngë, Geasy ka përshkruar rrugëtimin e këtij projekti i...