GHETTO GEASY

Treshja e mëkateve, Geasy, Majk dhe Xhensila shumë pranë “Top 20” për këtë javë!

“Mëkati jem”, kështu quhet projekti më i ri që solli në bashkëpunim Geasy, Majk dhe Xhensilën. Një bashkëpunim ky i shumëpritur, por njëkohësisht edhe shumë surprizues. Nëse do të na kishin pyetur më parë, nuk do të na e kishte marrë mendja se treshja e artistëve do të arrinin të...

Kujt ja priste mendja që Getoari shkon me Stinen!

Ghetto Geasy ka ardhur kësaj here në një bashkëpunim me Stinen, gjë e cila erdhi si surprizë për shumë nga publiku. Nisur kjo nga natyrat shumë të ndryshme të dy artistëve të njohur. Megjithatë, duke mos e pritur fare këtë projekt që do sillte dyshja e njohur, fansat nuk janë...

A do jete “Para Para” – “Kcejna mbi tavolina 2”?

Ghetto Geasy, Majk Veli dhe Ermal Fejzullahu kanë bashkuar fuqitë për një projekt muzukor, i cili pritet të jetë një ndër këngët që do na fiksojë këtë verë. “Para Para” mban titullin kënga e treshes së talentuar dhe mjaft të famshme, një këngë që sigurisht është pritur mjaft mirë nga...

Ghetto Geasy dhe Majk “zhyten” thellë në klasifikim

Publiku shqiptar nuk ndihet aspak i lodhur me bashkëpunimet e dyshes së suksesshme, Ghetto Geasy dhe Majk, dhe është pikërisht kjo arsyeja se pse reperët kanë bashkuar sërish fuqitë për projektin radhës. Që në momentet e para të publikimit, kjo këngë tërhoqi vëmendje. Përvec faktit se u pëlqye për muzikën...

“Going Up”, ja kush është ngjitur më shumë këtë javë

Votat e publikut kanë bërë që kjo javë të mos jetë edhe aq e qetë sa i përket pozicionimit të këngëve në listë. Janë rreth 10 këngë në klasifikim që janë futur në grupin e këngëve që janë ngjitur me më shumë pozicione në “The Top List”. Projekti muzikor që...

“Going Up”, kush janë këngët që janë ngjitur me më shumë pozicione këtë javë?

Pavarësisht se është konsideruar si një javë e qetë, në të cilën nuk kanë ndodhur ndryshime të mëdha në renditje, ka nga ato këngë që kanë arritur të ngjiten me më shumë se 10 pozicione. Po kush janë këngët që janë votuar më shumë këtë javë? “Krejt t’i fala”, bashkëpunimi...

Viti 2019-të drejt fundit, ja kush kryeson dhe kush ka kryesuar në dhjetoret e kaluara! Kujt do i takojë froni në javën e fundit të vitit?

Ky vit shënon dhjetorin e 5-të të “The Top List”, një klasifikim muzikor, i cili për hir të së vërtetës mbetet një ndër promovuesit më të mirë të muzikës dhe artistëve të rinj. Nga java në javë, listës i shtohen projekte të reja dhe artistë të rinj, duke pasuruar sa...

Babastars rregullojnë imazhin pas “sherreve të brendshme”

Disa muaj më parë mediat u pushtuan me lajmin se Babastars nuk ishin më bashkë dhe disa prej ish-anëtarëve nisën të sulmonin njëri-tjetrin përmes videove të publikuara në rrjetet sociale. Ndërkohë që të gjithë u larguan, treshja e suksesshme, Geasy, Majk dhe Onat vazhduan miqësinë e tyre pavarësisht se grupi...

Geasy si Kanye! Në videon e re fshihet pas kameras…

Getoar Selimi është një ndër personazhet që shumë rrallë shfaqet në ekranet shqiptare dhe tepër i rezervuar sa i përket lajmeve që qarkullojnë rreth tij por më në fund reperi është rrëfyer për gjithçka tek “Xing me Ermalin” drejtuar nga Ermal Mamaqi. Artisti ka vetëm pak kohë që ka nxjerrë...